Page 10 of 13 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast
Results 136 to 150 of 194

Thread: Как да си оправим тракащите JTD-та :)

  1. #136
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Като има тема за рециклиране на фарове това означава ли, че стават като нови или дори по-добри ?

    Факта че Пинко в продължение на поне 2 години е бил мод на този раздел и впоследствие глобален модератор на форума е учудващо, че си го пропуснал при положение че е бил мод на раздела когато си се регистрирал и започнал да пишеш тук, ама това са подробности.

    Статистиката добре я докарваш. От милион на 3 до момента. За да ти я подобря и аз ще се добавя, за да станем четирима който не сме късали вериги
    Всъщност дори не знам дали моята трака или не и хич даже не ми и пука.

    И като добавим всички колеги от 3-те итал форума с 2.4 мотор ще го докараме до към 1000-1500 съвсем евентуално. Ще я докараме явно скоро до милион
    Ами ако погледнеш снимките в темата за фаровете ще видиш, че рефлекторите са в буквалния смисъл, като нови и всеки ще потвърди как светят. Не си говорим за кърпена работа, а наистина свършено както трябва. Лично аз след тази намеса нямам нужда на дълги да карам. Пусна ли дългите осветявам от и до пътя. Според мен това си е "като ново"

    Първата година във форума малко съм я пропуснал, станал ми е интересен чак на втората Съжалявам, но наистина не мога да знам всеки във форума.

    А колкото статистиката, това беше статистика от лични наблюдения около мен. Както каза, ако включим колегите от итал форумите нараства бройката. А какво ще кажеш за колегите от alfaowner Нещо и там не намерих тема за скъсана верига, се някой из цялата пуста Европа трябва да е скъсал тази верига значи...

    ---------- Post added at 22:44 ---------- Previous post was at 22:39 ----------

    Quote Originally Posted by leketo84 View Post
    ХхаххХАAHHЙАйAH колега значи пак ти казвам че много ми харесва начина ти на изказване , държиш си на твоето ! Иначе наистина Пинко е пич и ги знае много от нещата , така че все пак не се нервете взаимно за глупости !!!
    Kолега, никой не нерви другия Просто като всички хора си имаме мнение относно нещо и всеки си държи на неговото. Аз лично докато не скъсам тази верига няма да повярвам в обратното. А не дай си Бог наистина се окаже вярно, на следващото алфа събиране ще се появя в розова тениска с надпис "Пинко беше прав" а от другата страна "pr_00f ми каза, ама не послушах"

    Та да продължим приключението за това кой пръв ще смъкне маслената помпа и ще смени веригата.
    Last edited by RoMAN; 12-02-2010 at 00:58.

  2. #137
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    44

    Default

    Колеги лично аз съм готов да сваля маслената помпа и да сменя веригата, но преди това все пак искам някой който ги чува добре нещата да ми чуе двигателя и чак тогава да свалям и сменям. Защото от проба грешка съм сменил ГНП, водна помпа, ролки, ремък..................... Слушал съм и на самият капак на маслената помпа и там няма тракане и въпросният шум който ме дразни.
    Досега няколко теми съм изчел за този проблем и в нито една не видях някой да каже защо не става само като се смени веригата. Още повече съм напълно убеден, че може да влезе от някакъв друг двигател обтегач на мястото на успокоителя и веригата да заспи дори и без смяна. Като цяло имам няколко идеи в главата за побългаряване, но засега всичко което съм виждал за тази помпа е на снимки и говоря малко........

  3. #138
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Въпросния шум на прословутата верига, можеш да чуеш като се приближиш до предно дясно колело.Самият шум ,може да се определи като неравномерно разтърсване на средно големи лагерни съчми положени в някаква торбичка.Разбира се на фона на работата на двигателя е малко по различно, но все пак за мен аналогията е тази.

  4. #139

    Default

    А ако тоя същия шум почти изчезва при свален пистов ремък, тогава откъде е ? Щото мене ме пратиха да сменям маховик...

  5. #140
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    При теб колега,явно се касае за успокоителната ролка на пистовия ремък.Тя според мен е повече изнервяща ама както и да е.Та въпросната ролка вибрира и особенно при по голяма консумация(натоварен генератор) шумът е доста уловим,но той може да се чуе по скоро на студен двигател до колкото шумът от веригата се чува точно обратно - при загрят двигател.Ако сменяш въпросната ролка имай в пред вид две неща:1.тази ролка може да се смени без да се подменя механизъма който се състои от корпус с пружина и амортесьорче.2.при положение че си закупиш ролката в комплект с механизъма трябва да знаеш че можи би съвсем не си си решил прблема.Аз лично подмених тази ролка в комплект-струва около 270лв и ефекта беше обратен.Вибрира си пущината,особено сутрин в студа когато черпи по голям стартов ток.Така че в случай че не са ти излишни гореспоменатите пари не купувай на всяка цена от където и да било.Така на пример аз моя боклук го взех от Ловеч и още съжелявам че не подмених само ролката.Ма то и нямаше тогава кой да ми каже че можело и така.Добре е поне че си запазих старата която е сменяна в Германия и си беше нова.И на края за да установиш дали проблема ти идва от групата на пистовия ремък,съветвам де да го полееш с малко водица и ако е от там веднага ше се насладиш на работата на двигателя и ще разбереш какво означава звук на комън рейл

  6. #141

    Default

    лошото в случая е, че шум при студен двигател изобщо няма.Чак не ми се ще да загрява . А и поливането с вода не води до промяна.

  7. #142

    Default

    Колеги,аз си я смених маслената помпа защото започна леко да се чува веригата и много ме радва звука от тихата работа на мотора.
    Не ви навивам но който иска и има възможност нека да си я смени без да правите каквито и да са експерименти с масла и обезшумяваници.
    Не е редно да се пестът пари за това.
    Last edited by sti6o; 13-02-2010 at 09:36.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2003 г.
    Alfa Romeo 164 2.0 T.S.

  8. #143
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    44

    Default

    Колега @sti6o аз също сам ще си я сменям, но както се обсъжда по нагоре е безмислено да се дадът няколко стотин лв ако може да се подмени само веригата.
    Да те попитам, може ли да се свали само помпата без да се маха картера, компресор за климатика......... ангренаж + шайбите е ясно, че трябва да се махне.

  9. #144
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    sofia
    Posts
    155

    Default

    Quote Originally Posted by sti6o View Post
    Колеги,аз си я смених маслената помпа защото започна леко да се чува веригата и много ме радва звука от тихата работа на мотора.
    Не ви навивам но който иска и има възможност нека да си я смени без да правите каквито и да са експерименти с масла и обезшумяваници.
    Не е редно да се пестът пари за това.
    Колега би ли споделил с нас откъде взе помпата и колко струва самата помпа и ремонта съответно.

    Колега caveto
    Мисля ,че без сваляне на картера няма да мине + генерацията и др. абе половината мотор се разкоства .
    Относно шумът при твоя мотор съм на 90% сигурен ,че е от маслената помпа ,защото при мен е същото даже при топло време е по - силен шумът и направо не се търпи.Аз в момента събирам оферти за цени и пролетта направо я сменям.
    alfa romeo 166 2.4 jtd

  10. #145

    Smile

    Сваля се всичко не може да се спести от нищо.
    Помпата я купих от ТиН не помня каква беше цената но не е непосилна.Ремонта се направи в ЕКСТРИМ СЕРВИЗ цената не знам защото тогава монтираха и Q2 и други неща и не мога да конкретизирам цена само за помпата.
    Виждал съм няколко сменени помпи и мога да кажа че според мен най голямо износване имат в успокоителите а не в самата верига.
    При мен беше износен успокоитела от веригата и разликата с новата беше малка.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2003 г.
    Alfa Romeo 164 2.0 T.S.

  11. #146
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Така,бях обещал да споделя мнение за масло Agip Sint common rail 5W40.И така маслото беше сменено през пролетта,в началото мотора беше супер тих и осезаемо пъргав,но не с чак толкова голяма разлика отпреди.За пробег от 9500 км. навъртяни до този момент не се наложи да доливам,(просто този двигател не спира да ме впечатлява и възхищава).В края на експлоатационния период обаче не мога да кажа че този Agip Sint common rail 5W40 се държи добре,мотора стана шумен,видях малък разлив по корпуса на въздушния филтър,което показва че минава през турбото, кулера и капе през големия шланг между колектора и кулера.Тakова нещo не ми се е случвало със SELENIA Turbo dizel 10W40.Интересно че точно това масло вече не се предлага на страницата на вносителя на Agip.В края на краищата оценката ми е положителна,но за следваща смяна мисля че няма да използвам такова масло.В книжката ясно си пише че маслото за 2,4 JTD е Selenia Turbo dizel 10W40.Единствено наближаващата зима ме кара да се колебая между Turbo dizel и WR.Е,прокрадва се и още една еретична мисъл за Liqui moly но ще видим в края на краищата кое ще е.
    Last edited by balev64; 06-10-2010 at 22:01.

  12. #147

    Default

    Quote Originally Posted by balev64 View Post
    Така,бях обещал да споделя мнение за масло Agip Sint common rail 5W40.И така маслото беше сменено през пролетта,в началото мотора беше супер тих и осезаемо пъргав,но не с чак толкова голяма разлика отпреди.За пробег от 9500 км. навъртяни до този момент не се наложи да доливам,(просто този двигател не спира да ме впечатлява и възхищава).В края на експлоатационния период обаче не мога да кажа че този Agip Sint common rail 5W40 се държи добре,мотора стана шумен,видях малък разлив по корпуса на въздушния филтър,което показва че минава през турбото, кулера и капе през големия шланг между колектора и кулера.Тakова нещo не ми се е случвало със SELENIA Turbo dizel 10W40.Интересно че точно това масло вече не се предлага на страницата на вносителя на Agip.В края на краищата оценката ми е положителна,но за следваща смяна мисля че няма да използвам такова масло.В книжката ясно си пише че маслото за 2,4 JTD е Selenia Turbo dizel 10W40.Единствено наближаващата зима ме кара да се колебая между Turbo dizel и WR.Е,прокрадва се и още една еретична мисъл за Liqui moly но ще видим в края на краищата кое ще е.
    Тей колега да добавя и аз бях с това масло Common Rail, и същите впечетления, в началото добре ама после си стана същия шумен мотор И след него Венци ми препоръча да взема Evolution на Agip, в началото тих като всяко масло, но сега след 5000км си остава същия тих мотор!!! Просто от всичките масла дето съм слагал на JTD (общо 4 ) това просто никое не може да го стигне...Това е маслото с което ще остана докато си карам Алфата, а и не само 530д и сложихме такова и шестака мърка като коте , а досега беше с някакви кастроли и му се чуваше веригата, а сега такова нещо няма Тей че ти си решаваш, а идва и зима най-малкото с 5W40 ще ти е по добре
    156 2.4JTD 136+ PS

  13. #148
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Да съгласен съм че еволюшъна е добро масло,самите представители още при първоначалния контакт с тях ми обърнаха внимание на това.В разговор с тях те наблегнаха на това, че въпросното масло е много много добро и си заслужава всеки лев,а за комон рейла си бяха повече от сдържани в оценките си,хората бяха съвсем реалистични и откровени с мен и както виждам не са ме излъгали.

  14. #149
    Старши алфист 146_JTD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    38
    Posts
    554

    Default

    зимата бях с лики моли 10В40 с молибденова добавка. препоръчвам го, ако се колебаеш м/у други. разлика със селения обаче не намирам.

    Alfa Romeo 146 1,9 JTD Айв гат да пауъра му!
    http://caralyze.bg/user-car/12/42


  15. #150

    Default

    Quote Originally Posted by balev64 View Post
    Да съгласен съм че еволюшъна е добро масло,самите представители още при първоначалния контакт с тях ми обърнаха внимание на това.В разговор с тях те наблегнаха на това, че въпросното масло е много много добро и си заслужава всеки лев,а за комон рейла си бяха повече от сдържани в оценките си,хората бяха съвсем реалистични и откровени с мен и както виждам не са ме излъгали.
    Въобще не са те излъгали, тей че действай, да ти е мирна главата
    156 2.4JTD 136+ PS

Page 10 of 13 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •