Page 11 of 13 FirstFirst ... 910111213 LastLast
Results 151 to 165 of 194

Thread: Как да си оправим тракащите JTD-та :)

  1. #151
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Posts
    76

    Default

    от опит - сложих добавка QMI помпа дюза и нещо не го чувам вече мотора, чак ме дразни, че спря да ръмжи като преди и пешеходците не ми дават път

  2. #152

    Default

    Quote Originally Posted by dim View Post
    от опит - сложих добавка QMI помпа дюза и нещо не го чувам вече мотора, чак ме дразни, че спря да ръмжи като преди и пешеходците не ми дават път
    Сбъркал си рейса пич Първо моторите JTD не тракат, а само веригите им и не ми е ясно точно с тази добавка за помпа дюза как е утихнала тая верига
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #153
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Да бе, те са най-тихите мотори на света. Тракат си още как. Мисля маслената помпа с тракащата си верига (както също и елементите задвижвани от пистовия ремък), са си част от двигателя и няма как да ги махнеш и да караш без тях Друг е въпроса, че и на мен ми е странно от какво може да му е утихнал мотора.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  4. #154
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Posts
    76

    Thumbs up

    да ви кажа колеги и аз не знам, но съвсем сериозно тракането е доста по - малко като шум, по - глухо. колко време ще е така не знам. не съм минал много км. под 500 за сега.

  5. #155

    Default

    Колеги и моита тракаше.Но до едно време...докато блокира двигателя.Ходих на какви ли не маистори и те ми казаха,че от скоростаната кутия и да си крам спокоино.но си останах сас спокоиното..две семици на сервиз нов двигател..и Рециклиране на търбото..скромна работа..3500 лв..оказасе че биелата се е разхлабила по някакав начин и от е дошло цялото тракане..и накрая се е строшила...и аз покарах още малко и всичко стана на миш маш..такаче неправете мойта грешка.и ако това шумене се чува под двигатела се уриентираите към по евтиния вариян..

  6. #156

    Default

    Има значение кога трака, ако е биела ще трака постоянно, при повечето колеги (както и при мен), трака когато двигателя (и по специално маслото) загрее (заради въпросните износени успокоители, а може би и от леко разхлабване на веригата), на студено, (когато маслото е гъсто) няма никакво тракане, освен нормалното дизелово от помпата.
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

  7. #157

    Default

    Изчетох всички постове и стигнах до извода ,че вероятността да се скъса е равна на тази да те нацели метеорит или да думнеш джакпота от тото.На моята кола си има оригинална кора и не се чува в купето гадното дрънчене ,иначе дрънчи като за световно само когато поработи малко ,студена -никога.Понякога изобщо не дрънчи или спира и почва-не мога да я разбера по каква система дрънака.Този тип вериги се разтягат и отделно от това се износват по средата и когато станат по- дълги сигурно опират някъде.А ако опират може би се отделят някакви миниатюрни стружки(дано филтрите ги хващат)Иначе сигурно правим неприятно впечатление на другите в смисъл ,че не си поддържаме колите.Вкрайна сметка като направя анализ на риска и като си представя как ще ми разглобят половината кола и после няма да сложат по дребните нещица защото ги мързи или не помнят къде са май ще си карам така -а има и хубава страна пешеходците ме чуват от далече и не ми се навират под гумите.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #158
    Запален алфист val_mcrae's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Карлово
    Posts
    167

    Default

    И при мен има същото тракане. Прави го понякога или просто му свикнах вече незнам!
    Но човека от който купих колата ми твърди и е 100% сигурен че тракането идва от демпферната шайба. Казва че е отварял в сервиз да гледат веригата, когато сменял съединителя и била добре и хубаво обтегната! Но интересно че шума за който пишем тук е един и същи т.е. незнам какво да предприема за да съм сигурен че ще го отстраня. дали шайба да сменям или да отварям двигателя? И двата варианта не са никак евтини и бързи!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD

  9. #159
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    на лафовете със сервиза много-много не вярвай, може и демпферната шайба да ти е за смяна ама ако ти щрака отдясно със сигурност е помпа. Аз моята като я смених се успа положението - и на мен ми разправяха за демпферна шайба, за ролки и т.н. Тоя дето те е лъгал изобщо няма на идея к`ъв чанч е да се "провери" веригата, ако я бяха проверявали щеше да ти се оплаче и колко яко са го одрусали с кинтите.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  10. #160
    Запален алфист val_mcrae's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Карлово
    Posts
    167

    Default

    Има ли някъде схема, снимка на разрез или ръководство за ремонт, за да видя как изглежда и къде се намира тази верига. Търсих в пуснатите Ръководства тук във форума но на тях няма такива подробности те по скоро са "Ръководство на потребителя"
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD

  11. #161
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Някъде дооста назад в тази тема имаше снимка, ако не намериш ще изкопая старата си помпа и ще я снимам
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  12. #162

    Default

    Аз си дръпнах въпросните снимки преди време, но са ми на другия комп,утре ще ги кача ако някой не ме е изпреварил.
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

  13. #163

    Default

    Quote Originally Posted by val_mcrae View Post
    Има ли някъде схема, снимка на разрез или ръководство за ремонт, за да видя как изглежда и къде се намира тази верига. Търсих в пуснатите Ръководства тук във форума но на тях няма такива подробности те по скоро са "Ръководство на потребителя"
    Заповядай
    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...6&postcount=14
    156 2.4JTD 136+ PS

  14. #164
    Запален алфист val_mcrae's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Карлово
    Posts
    167

    Default

    Благодаря за бързите отзиви сега остава да видя колко разглобяване иска за да се стигне до там и най важното колко пари ще ми струва, а всъщност и дали има смисъл от разглабяне, смяна и т.н.
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD

  15. #165
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    44

    Default

    Демпферната много лесно можеш да я провериш. Сваляш ремъка, след това самата демпферна шайба и така палиш двигателя Аз съм го правил и този опит и при мен си го има въпросният шум, като при мен не е тракане ами много странен шум. Според хора които знаят какъв е звука от тръгнала верига, моята е била в начален стадии.
    Иначе за да се свали самата помпа, трябва да се свали пистов ремък + демпферна шайба. Ангренажа трябва да се откачи и да се извади колелото от коляновият вал. След това се маха картера, цедката на помпата и самата помпа.
    Някъде бях чел, че помпата се зацепва и е хубаво ако е така да си бележиш преди да я извадиш.
    Аз съм си взел помпа, но още не намирам време да направя смяната. Единствено ме притеснява това, че двигателя от който взех помпата имаше балансиращ вал а при мен доколкото знам няма, това дали няма да се окаже проблем.

Page 11 of 13 FirstFirst ... 910111213 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •