Page 5 of 13 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 194

Thread: Как да си оправим тракащите JTD-та :)

  1. #61
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Ето колко беше покрита кората. Повече от това няма на къде, трябва да има въздух за двигателя и скоростната кутия и също така да няма вата там където опира тръбата от двигателя.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG0949A.jpg   IMG0950A.jpg   IMG0951A.jpg   IMG0952A.jpg  

  2. #62

    Default

    Съвсем откровено си мисля, да искам на Тати 600-700лв, и да си купя една помпа, та да спре да дрънчи тая пущина.Всичко друго за мен е компромис.
    "Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна"

  3. #63
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by souze View Post
    Съвсем откровено си мисля, да искам на Тати 600-700лв, и да си купя една помпа, та да спре да дрънчи тая пущина.Всичко друго за мен е компромис.
    И след 1-2 години да я продадеш на някой тая кола и той да намаже почти идеална кола, пък ти да се разделиш с нея за 5000-6000 лв при мисълта, че си хвърлил над 10 000, а тази помпа е просто пирон в ковчега. Не благодаря.

  4. #64
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Сега,това което коментираме тук и се мъчим да оправим не най голямата беда по колата.Като погледнеш то си е един козметичен проблем.Наистина за маниаците е направо трън в ухото.Големи адмирации за connor приложи на практика пръв идеята за алтернативно решение на проблема.Едно време като експлоатирахме жигулчетата, се налагаше да сменяме ангренажните вериги.Знам че дойдеше ли един път време за смяна на анренажна верига след това вече оправия нямаше.Проблема не идваше от калпава верига а от калпав успокоител.Просто успокоителите се износваха за нула време.Та правейки асоциация си мисля че каквито и ricambi originali да ползваме все няма да са като заводските които са сложени при производството на колата.И от там идват очакванията за бързо възстановяване на проблема.Ествствено това са само мои теории.Но си мисля че не съм много далеч от истината.Примери:сменени ролки(на 8000 км) вече са с луфтове и шумове,сменени тампони на носачи,вече са разбити а карам като пенсионер в града и пазя всички копки,Парите за тези неща са разбира се баш като за оригинални резервни части.Какво да говорим повече.Може да не съм прав но такива мисли ми идват до главата.

  5. #65
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Колеги след всички мъки и терзания покрай това тракане, все пак не бях доволен и от резултата с обезшумяване, защото когато загреех здраво колата наистина се разтракваше веригата, вярно че с тази кора отдолу и ватата е по-добре, но не е резултата който търсех. И сега момента на истината.... СМЕНЕТЕ СИ МАСЛОТО. Бас хващам, че тука ми карате на Селениа WR 5x40 ? Да ви кажа само, че маслото много тънко ни идва. Минах на Селениа Турбодизел 10x40. БАЛКАН РАЗЛИКа, колата едвам се чува тракането и на всичкото отгоре не е такъв металически звук все едно някой дъни с верига под капака, а нещо много меко и почти не се забелязва Не говоря, че задължително тряба да сте със Селениа, но определено 5х40 не е за нас.

  6. #66

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    Колеги след всички мъки и терзания покрай това тракане, все пак не бях доволен и от резултата с обезшумяване, защото когато загреех здраво колата наистина се разтракваше веригата, вярно че с тази кора отдолу и ватата е по-добре, но не е резултата който търсех. И сега момента на истината.... СМЕНЕТЕ СИ МАСЛОТО. Бас хващам, че тука ми карате на Селениа WR 5x40 ? Да ви кажа само, че маслото много тънко ни идва. Минах на Селениа Турбодизел 10x40. БАЛКАН РАЗЛИКа, колата едвам се чува тракането и на всичкото отгоре не е такъв металически звук все едно някой дъни с верига под капака, а нещо много меко и почти не се забелязва Не говоря, че задължително тряба да сте със Селениа, но определено 5х40 не е за нас.

  7. #67
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by RSxRacer View Post
    Ти не се смей, утре ще ти демонстрирам

  8. #68
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    Колеги след всички мъки и терзания покрай това тракане, все пак не бях доволен и от резултата с обезшумяване, защото когато загреех здраво колата наистина се разтракваше веригата, вярно че с тази кора отдолу и ватата е по-добре, но не е резултата който търсех. И сега момента на истината.... СМЕНЕТЕ СИ МАСЛОТО. Бас хващам, че тука ми карате на Селениа WR 5x40 ? Да ви кажа само, че маслото много тънко ни идва. Минах на Селениа Турбодизел 10x40. БАЛКАН РАЗЛИКа, колата едвам се чува тракането и на всичкото отгоре не е такъв металически звук все едно някой дъни с верига под капака, а нещо много меко и почти не се забелязва Не говоря, че задължително тряба да сте със Селениа, но определено 5х40 не е за нас.
    Ами аз я карам със 10W40 мойта и пак тракаше , но не от веригата , а от амортесьорчето на ролката на пистовия ремък .. смених го и колата заспа
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  9. #69
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Е,аз тъкмо мислех да минавам на Agip sint common rail 5w40 и сега roman me ме разколебава.Единствено може би, това че при мен и със Selenia 10w40 се чува веригата ме кара да експериментирам с този agip.

  10. #70
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by balev64 View Post
    Е,аз тъкмо мислех да минавам на Agip sint common rail 5w40 и сега roman me ме разколебава.Единствено може би, това че при мен и със Selenia 10w40 се чува веригата ме кара да експериментирам с този agip.
    Ами да ви кажа при мен така се реши проблема... Не знам при вас кое как ще действа.

  11. #71
    "Черен Облак" Team
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    172

    Default

    мии аз си харам с WR... няма тракане, но не знам дали не е сменяно нещо преди мене

  12. #72
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by titanium View Post
    мии аз си харам с WR... няма тракане, но не знам дали не е сменяно нещо преди мене
    Ми значи темата не се отнася за теб, ако въобще си прочел началото й.

  13. #73

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    Ами да ви кажа при мен така се реши проблема... Не знам при вас кое как ще действа.
    Ми да ти кажа честно и аз съм с 10W40 на Лики Моли и наистина се чува доста тиха, естествено и аз имам кора!
    Забелязах че след около 30-40 литра изгорена добавка на Кастрол ТДА двигателя утихна още повече...
    Вечерта като излизам може да направя едно видео...
    156 2.4JTD 136+ PS

  14. #74
    "Черен Облак" Team
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    172

    Default

    идеата ми беше да не даваш нетърсени съвети с какво масло хората да си карат колите. ти си карай с 10на40...

    за да не съм голословен- http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=43695 второто мнение.

  15. #75
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by titanium View Post
    идеата ми беше да не даваш нетърсени съвети с какво масло хората да си карат колите. ти си карай с 10на40...

    за да не съм голословен- http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=43695 второто мнение.
    Темата аз съм я отворил за да решим, проблема в тракането с веригата на маслената помпа. Моя проблем е почти решен с това масло и давам съвет който иска да пробва. А твоята идея хич не помага или топли някой, нито ти е мястото да я даваш тук защото нямаш този проблем и даже идея си нямаш за какво говоря в момента ( което си е спам от твоя страна и няма връзка с темата ). А колкото до втория пост от линка който ми даде, той няма нищо общо с това което съм написал. Както казах даже и темата не си прочел и пишеш.

    П.С. А ако малко се беше поинтересувал щеше да знаеш, че коли над 10г. се карат с по-дебело масло.
    Last edited by RoMAN; 31-01-2010 at 15:05.

Page 5 of 13 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •