Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 194

Thread: Как да си оправим тракащите JTD-та :)

  1. #31
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    И аз пак твърдо ще си отстоя че ако караше пунто - нямаше да се замислиш дали да смениш да кажем мигач за 12 лева или да не го смениш. За някои 12 лева за си 12 лева за други същото е със 120 а за някои 1200. Хората 100 пъти казаха - цената е толкова - независимо дали ти харесва или не.
    Друг е въпроса а и като гледам и цялата тема: "Как да поддържаме 166 със подръчни материали и може ли ама само "унуй" да смениме че няям пари за цялото. И ако може ремонта излезе около 20 лева...

    Според мен нищо не си дал за тази кола... едни смешни 1000 лева? Много ли са за една година или две? Ако отговора ти е да много са ми то тогава си сбъркал раздела.
    Извинявам се за тона но дори и да боли - това е истината!

  2. #32
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Миналата седмица бях в сервиза на Пежо за една от служебните коли. Монохромния дисплей беше изгубил няколко реда - цена: 266 лв...колкото струва и 22'-инчов ТФТ монитор в момента, ноо...ако искаш. Оставихме го така.
    Клапата зза въздуха на купето беше запецнала в затворено положение. Оказа се, че е от управляващата платка на климатроника. Единственото решение било нова. Цена: 800 лв...ако искаш. Оставихме клапата с отворено положение и толкова. Все пак това е 10-годишен клозет, не е нов автомобил.
    Спекулират с цените, но нищо не може да се направи. Всички марки го правят.

    При тази маслена помпа нещата седят по-сериозно. Тракането на тази верига съм го чувал на почти всяка 2.4-ка, която съм срещал. Проблемите с маслената помпа са по-скоро изолиран случай, отколкото масово явление. Т.е. може и да не я сменяш, но трябва да ти е ясно, че последствията могат да бъдат счупен мотор. Шансовете не са чак толкова големи явно, но ги има. А основният ремонт или подмяната на двигателя с друг 2-ра ръка ще струват повече от 1000 лв при всички положения.
    Подобен е случаят и с горивната помпа високо налягане - известна част от колегите с жтд си карат с проблеми в нея (прословутото гаснене в движение), защото знаят, че минимумът, с който може да са оправи, е 600-700 лв и нагоре
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  3. #33
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Ей момчета не си мислете че нямам пари да оправя една проста маслена помпа.Не мислете че се опитвам да хленча по правилно е да се нарече че негодувам.Не мисля че е голяма хвалба да парадираш с колко много пари си оправил някакви си проблеми по колата си.Това с многото харчене ми прилича по скоро на селски бабаитлък.Да, помощ е да подадеш информация за цени и доставчици на части но да натякваш постоянно как никой не трябва да си помисля и за секунда дори, че без харчене на 3-4000лв няма да му се размине това вече ми прилича на внушение.Като не можете да дадете алтернативно решение по добре не пречете на хората които търсят такова.Друг е въпроса дали ще намерят или не.Не отричам интелекта и труда на специалистите до които опираме когато нещо се повреди ,привърженик съм на ползването на оригинални резервни части, но също така и допускам че някои от тях подлежат на ремонт.Има си и леярни и стругове и фрези и т.н.Помните как се появи съобщение за някакъв си човек дето прозвеждал гумените втулки за носачите ,що си мислите че няма да се появи някой друг който пък да намери цаката на тая "сложнотия".Човека се отличава от другите животни по това че е индивидуалист със разум и логика а при овцата всички знаем каква е разликата...Мисля че нещата заради което сме се прехласнали по нашите хубавици са техния дизайн ,магнетизъм и спортен дух а не непременно ремонтите и "многото"пари които сме дали по тях.Съжелявам ако някой се почувства засегнат или обиден.Впечатлението от форума на алфа си го запазвам и за напред и то е че тук винаги може да намериш интилигентни отзивчиви и помагащи хора.

  4. #34
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    sofia
    Posts
    155

    Default

    Да вдигнем малко темата....вижте кво пишат колегите от Ланча форума.Обърнете внимание на последния коментар.
    http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic_17845_0.html
    alfa romeo 166 2.4 jtd

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by moniiii View Post
    Да вдигнем малко темата....вижте кво пишат колегите от Ланча форума.Обърнете внимание на последния коментар.
    http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic_17845_0.html
    Е**л съм й мамата и помпа значи... 1000 лв. на 8000 км не си е работа.

  6. #36
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Малко в страни от темата ама все пак да кажа.В събота се видях с колега от форума.Естествено че му беше предоставена възможност да пробва моята 166-ца.Изпънахме я по един много сериозен баир и както обикновено тя не ме изложи и се представи на супер ниво но след като се рзделихме и си подкарах колата с приятна изненада установих че турбото ми е почнало да сработва на по ниски обороти.Преди се чудеше на 1900-2000 а сега включва малко над 1500 и то как включва само,направо колата си набира много добре с минимална непроменлива газ.Демек усещам как след 1500 об.колата си тръгва от самосебе си.Не знам дали да се радвам или да очаквам някаква изненада,щото по принцип знам че когато една кола тръгне да върви много това не е на добре.А и въпроса ми е какво и се оправи че свали долната граница на включване на турбото.

  7. #37

    Default

    Моята от както съм я купил включва на 1500 оборота турбото Вече една година я карам и не съм имал проблеми...
    ALFA 166 2.4JTD 170HP 99'
    Hyundai Accent 1.3 98'

  8. #38
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Не че и аз съм изпитал някакъв проблем до сега но просто искам да каже че се оттули още повече.И хем ми е радостно хем и малко съм притеснен.

  9. #39
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Вече 20 дена се джанкате в тая тема, а някой все пак сети ли се да отиде до магазина и да пита колко аджеба струва тая помпа? Някой пусна тоя слух, че излизало 1000 лв, ама нито е проверено, нито е потвърдено. Айде вижте за какво става въпрос, пък тогава спорете кое е много и кое е малко.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  10. #40
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by balev64 View Post
    ....Помните как се появи съобщение за някакъв си човек дето прозвеждал гумените втулки за носачите ,що си мислите че няма да се появи някой друг който пък да намери цаката на тая "сложнотия"...
    Ами засега такъв не се е появил. Според мен, единственият вариант за намиране на алтернативно решение е някой да се прежали и да свали тая гад, да я разглоби и да се види може или не може - както направи колегата с фаровете.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  11. #41
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Ами засега такъв не се е появил. Според мен, единственият вариант за намиране на алтернативно решение е някой да се прежали и да свали тая гад, да я разглоби и да се види може или не може - както направи колегата с фаровете.
    Пу да не съм аз...То това остана.Дано само си джавкаме тука.
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  12. #42
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Бе то тук, дето живея аз и магазини няма майка му стара.За ходене лесно ще отида ма къде.Пък и с тия кори за отдолу и двамата с колегата connor ударихме на камък.На всичкото отгоре оркестъра в двигателния отсек се обогати с още един звук,някакво виене което ми се струва че идва от наскоро(само преди 2000 км)подменените ролки и лагер на генератора и ще си загубя един ден да проверя и ако наистина е от там направо ще имам близки срещи от трети вид особено с тоя дето ми взе 65лв за смяна на лагер на генератора.Щото и аз съм една "буалка".От Германия до България съм изминал 2000 и отгоре километра,колата си беше направо супер,тук също съм изминал 2-3000 км обаче колкото по влагам части толкова по зле става.не видях никаква файда от смяна на ролки ей го сега ако излезе че има проблем в някоя от сменените ролки това какво значи. Значи че плащаме суми за оригинали а получаваме насреща ментета.хайде да не бързам с изводите без да съм проверил но по звука познавам че няма да съм се излъгал много.Добре че си запазих "старите" ролки...

  13. #43
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    Здравейте,Имам AR 156 на 250к,и аз имам същия проблем с веригата,август се прибирам и мисля да си потъся помпа на старо(когато дойде време ще пусна отделна тема къде мога да си намеря)и да я сменя тук в Англия.Не че 1000 лв не са прекалено много за мен но още повече си обичам колата.Иска ми се да се обръщат за да ми видят колата а не какво трака така силно.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  14. #44
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Koлега провери дали имаш кора от долу(става на въпрос за кората под двигателя).Темата е създадена за решаване на проблема с тракането не само по стандартния начин а и по други алтернативни начини,т.е.кой с каквото измисли.Между другото бях писал че ми се яви едно виене в двигателния отсек.Оказа се лагер на шайбата на компресора на климатика.Тъй като това нещо ме дразнеше реших да го подменя при пръв удобен момент.Отидох при един приятел който има сервиз.Развих болта на шайбата.Имаше и малко трудни моменти при избиването на шайбата,оказа се че има една зегерка но след махането и всичко се нареди много добре.След това купихме лагер-12 лв и го сложихме обратно на мястото на стария.Избиването и набиването на лагерите стана с помоща на преса.Резултата е че изчезнаха доста от шумовете които съм чувал до сега.Но компресора товари и "грухти" при включено положение.Все още нямам пълни впечатления относно тракането на помпата след смяната на този лагер.Когато запалих колата в сервиза и я оставих да загрее,дори след загряването зъркането на веригата ми звучеше малко по различно и много по тихо.Може би помпата и лагера са карали до сега в дует.сега ми остана да се разправям с една лека вибрация в двигателния отсек.При навиване на волана на място това нещо се усилва .Не мога да го хвана от къде е.Дали е тампон,пластмасова кора на подкалника или кой знае какво друго.Но като цяло колата си е супер.И това че има неща за оправяне не ми тежи и е съвсем нормално.Равносметката до сега е: сменени ролки,тампони на горни носачи,накрайник на кормилна рейка,лагер на шайба на компресор,и масло с всички филтри.

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Ta значи най-накрая си намерих кора. Купих си и шумоизолираща вата, сега утре остава да се облепи кората и да се сложи ватата и ще видим дали поне може да се обезшуми тоя проблем след, като никой няма алтернативни идеи за поправянето му. Имам няколко познати майстори и всеки от тях казва, че това си е приключение на задника с тая верига.

Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •