Page 13 of 13 FirstFirst ... 3111213
Results 181 to 194 of 194

Thread: Как да си оправим тракащите JTD-та :)

  1. #181
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Quote Originally Posted by andro88 View Post
    kiko73, я кажи колко ти "легна" цялата история и струва ли си. Имам предвид помпа,труд и тн.
    И още ,знам ,че и друг път сме го обсъждали, но нали дрънчането не е фатално,дори и в най-лошия вариант?
    Кико е ударил джакпота с неговата помпа, неговата цена не е меродавна . Иначе освен дрънченето (което вътре аз поне не го чувам) не виждам смисъл да се вкарва човек в тоя супер екшън
    Мисля си, че една керамична или тефлонова добавка може да пооправи нещата, освен другите ползи, които би оказала една такава (айде сега сектантите да атакуват тая еретична мисъл)
    Last edited by Chimev; 31-12-2010 at 09:29.
    166, 2.4 JTD'00

  2. #182
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Мдааааа, колегата Чимев е запознат с моя "случай".... значи по времето, когато си казах това ще е моята кола - 2005 год., една такава красавица дойде от Италия в сервиза на едно приятелче с целия си блясък и.... ДВГ в багажника. Двигателя беше със скъсан вал, смениха го и Алфата си "замина" за доооста добри парички. Та като се сдобих с моята и като се почна онова ми ти щракане се сетих за оня двигател. Човека си го беше набутал в плевнята на дядо си на село и не беше барал нищо от него. Свалих помпата с намерението да и намеря цаката с някакво рециклиране и.....! колата `98 год., а на помпата щампа производство 2004 !!! Паднаха ми очите. Та човека ми я даде за 200 кинта, можех и още да му сваля ама в еуфорията даже и не си го помислих. А иначе филма е голям - свалят се всички джаджи откъм ангренажа, откача се охладителя за маслото, сваля се картера - удобен момент да се проверят основни и биелни лагери и после всичко обратно. Майстора ми е приятел и дъълго обикаляхме около колата - аз отзад с парите - той отпред - още ми е съвестно, че не взе поне за надницата на чирака. На въпроса - струва ли си, аз не бих дал 800 лв. за помпа, която съм сигурен, че няма да се счупи, обаче ефекта е.... сутрин палиш - мърка като котарак - караш цял ден и продължава да мърка по същия начин. Кефа е невероятен !!!
    Иначе на тази, която свалихме обтегача и е в много прилично състояние, веригата е доста разтегната и ако се смени мисля, че ще е достатъчно да не трака много-много - по-големия проблем е прореза, в който влиза остта на балансиращия вал - той е отворил. На "новата" помпа не беше прорез ами изглеждаше като легло на шпонка - няма отворени стени и това го пази от отваряне. Както някой колега беше написал по-нагоре и аз мисля, че точно този вал е проблема.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  3. #183

    Default

    Тъй тъй,140-ката няма такъв вал за това и няма проблем
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  4. #184
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    44

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Тъй тъй,140-ката няма такъв вал за това и няма проблем
    Няма тракането, но има друг шум.
    Сега съм разглобил моята за боя, след като си я боядисам ще сваля мотора за смяна на съединител и маслена помпа, тогава ще се разбере дали има проблем.

  5. #185
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Quote Originally Posted by Chimev View Post
    Кико е ударил джакпота с неговата помпа, неговата цена не е меродавна . Иначе освен дрънченето (което вътре аз поне не го чувам) не виждам смисъл да се вкарва човек в тоя супер екшън
    Мисля си, че една керамична или тефлонова добавка може да пооправи нещата, освен другите ползи, които би оказала една такава (айде сега сектантите да атакуват тая еретична мисъл)
    ЕЕ тва ме поуспокоява. Впрочем Chimev , ти мойта я чу и каза,че дрънчи повече от твойта ама не е чак необичайно. Така ,че ще потърся тефлонива добавка и като намяря нещо щ пиша преди да съм го избухал вътре
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  6. #186
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    76

    Default

    В темата много колеги казаха, че помпата от 140 коньовия мотор не става на 136-цата. Е мога да ви уверя, че това не е вярно, след като от вчера съм с помпа от 140 коня мотор. Захващането на помпата е малко по-различно, но това не означава, че не става.

  7. #187

    Default

    Quote Originally Posted by Kopeldaka View Post
    В темата много колеги казаха, че помпата от 140 коньовия мотор не става на 136-цата. Е мога да ви уверя, че това не е вярно, след като от вчера съм с помпа от 140 коня мотор. Захващането на помпата е малко по-различно, но това не означава, че не става.
    Колега сподели малко,помпата от 140 коня имала ли е балансиращ вал? каква е разликата в зацепването на вала, дрънченето изчезна ли?

  8. #188

    Default

    Quote Originally Posted by ergon View Post
    Колега сподели малко,помпата от 140 коня имала ли е балансиращ вал? каква е разликата в зацепването на вала, дрънченето изчезна ли?
    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Тъй тъй,140-ката няма такъв вал за това и няма проблем
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  9. #189

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Сигурен ли си колега, щото помпите ги дават еднакви, за какво служи вала на 136 коня а после решили че без него може, искам да науча подробности защото почна много да ме дразни това дрънчене мисля да махна вала или да по оправя да не дрънчи.

  10. #190

    Default

    само 136 са така, 140, 150 нема дрънчене нема нищо
    156 2.4JTD 136+ PS

  11. #191

    Default

    Quote Originally Posted by ergon View Post
    Сигурен ли си колега, щото помпите ги дават еднакви, за какво служи вала на 136 коня а после решили че без него може, искам да науча подробности защото почна много да ме дразни това дрънчене мисля да махна вала или да по оправя да не дрънчи.
    Сигурен съм до толкова че и двете са ми в двора,и на двете съм бъркал в дупките
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  12. #192

    Default

    На мен ми дрънчеше обтягащата ролка също като помпа,и почваше да дрънчи след като колата позагрее и аз си мислех ,че е помпа ,но не беше,след като си смазах ролката-колата работи безшумно-това е факт!
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #193

    Default

    Здравейте, моята кола има едно все едно е разхлабена някаква ламарина и дрънче но само като подам газ над 1200оборота когато е загряла! Ако някой е имал подобен проблем нека пише. Lybra 2,4 150+k.c.

  14. #194
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Свали демпферната шайба и чуй дали звънка пак като на ламаринка.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

Page 13 of 13 FirstFirst ... 3111213

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •