Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Луд ли съм , или на луд ме правят?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Sofia
    Posts
    32

    Default Луд ли съм , или на луд ме правят?

    Моля всички, които имат малко поне техническа грамотност или са чули, да ми отговорят на този въпрос?:
    -понеже съм работил в няколко сервиза(а пък и това съм завършил-не че някои ми го е преподал) и там му казваха БИАЛЕТКА, но най-големия майтап е какво е това на моята (БАБА)???
    Ще ви го обясня: Щанга не по-дълга от 30см , с два тампона от двете страни.От горната страна обхваща предната стабилизираща щанга , а отдолу долният носач.
    Майтапът( поне за мен е много голям )е , че ходих в няколко магазина за Алфа , а от там ми казват , че на 75-цата такова нещо не същесвува(дори и след дълги обяснения , рисунки , мимики..... ).
    Нека които може да ми помогне!!!
    Според един приятел (карал е пича 164 3.0 V6 -2год. )и той монтйор:
    Само тампоните сменяш , а те стават от Москвич , и караш!!!
    Не ми е до цената на тия щангички , е сега слизам(имам в мазето сигурно два кашона с тампони за какви ли не руски машини) и все ще успея да им набутам нови , но в единия магазин се изпокарахме-дали съм имал такива щанги.Не съм от тия където ще уставя да ме правят на луд , та аз в неделята ги свалих ( не съм санувал )но останаха под колата в снега и сутринт като отивах на работа не ги взех!!!
    Ей сега ще потърся -имах някъде снимка на разглобена предница на 75-ца и ще ви ги покажа тия ми ти щанги.
    (полудявам )
    Alfa Romeo 75 2.0TD

  2. #2
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Колега, не се нерви. Ето една схема на предно окачване на 75-ца.



    ДА 75-та има биелети! Това са малките щангички свързващи стабилизиращата щанга с долните носачи. Иначе трябва да не обръщаш внимание на магазинерите. Особено, ако ходиш по случайни магазини. Редовно чувам неща като: "Тая Джулиета боксер ли е?" , "Ама твойта Алфа двувалка ли е?" , "Дискови или барабанни са ти спирачките отзад?"
    Alfa Romeo 75 24V

  3. #3
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default Re: Луд ли съм , или на луд ме правят?

    Quote Originally Posted by Geata
    Ще ви го обясня: Щанга не по-дълга от 30см , с два тампона от двете страни.От горната страна обхваща предната стабилизираща щанга , а отдолу долният носач.
    Ами по описание това си е точно биалетка, но от предница на 75 не разбирам. Дай снимки а и те спецовете ще се изкажат

  4. #4
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Ей изпреварили са ме докато пиша

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Sofia
    Posts
    32

    Default

    Мисля че на тази се вижда по добре и от моита Номер-6
    Alfa Romeo 75 2.0TD

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Sofia
    Posts
    32

    Default

    Утре ви обещавам-Ако не я взема тая ми Б.... и ако не отида да ги бия с нея по главите
    Да ги е.. у разбирачите , пък чак и каталози ми вадиха(и кво видяха.......).
    А единия магазин беше само за части на Алфа.Ланчия и Фиат?????
    И то хубав(на външен вид),големичък , а то какво-- да ми спори , че съм сънувал
    Alfa Romeo 75 2.0TD

  7. #7
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Да не са Аутостар
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Sofia
    Posts
    32

    Default

    Пичове не е антиреклама , може би от там ще си купя някои части, но незнам ако някои го е рекл. и........
    Намира се , ако тръгнеш от Кр.село към бул. България---
    Светофара където пресичат тролеите --посока Борово:
    (абе има табели --Алфа,Фиат,Ланчиа-Магазин за Оригинални части)
    То се пада в блока на този Ъгъл(незнам точно как се казват бул.)
    Нямам нищо против продавача(пич е)но спрямо това което го погледна в каталога(абе все пак продава части само за итал.)може и на ушким но той беше 3-ия които ми го каза право в Очите:
    -Абе то на 75-цата няма Б........
    Евала на някои Форумисти!!!!
    Не може така да се гъбаркат с нас бе(вас бе)
    Ако ще слагат човек зад бара - Той тябва да знае :
    -какво е Ракия
    И
    -какво е Водка
    А не както той ми казва:
    -Абе пич ти си сънувал ли си?
    И аз , какво седя и викам изложих се (срам.......)да не знам тая ми ти ш......а шанга как им е именцето+
    Ида му се извинявам , и да викам че не разбирам , за да то да ми убясни.......(разбираш ли че Съм Сънувал)
    Махни това всичкото ,......... ами и аз докато се прибирах се Зачудих(ами ако съм сънувал.... )да ги е.. в обеждачите
    Но Обещавам , че те тия ще се видят утре в приключчение......
    Нищо ,че собственика
    (не е в гаранция може и на продавача да е) кара (наистина красавица)164 , и че може да е от този Форум,но да ми твърди в17:.. часа ,че измислям нов Модел
    ?????????????????????????????
    Alfa Romeo 75 2.0TD

  9. #9
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Този магазин там е на T&N
    Свали им снимката и отиди с нея да видят за коя биалетка става въпрос.
    Аз лично съм чувал, че на това му казват "щанга" Така че не се ядосвай

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Geata
    Пичове не е антиреклама , може би от там ще си купя някои части, но незнам ако някои го е рекл. и........
    Намира се , ако тръгнеш от Кр.село към бул. България---
    Светофара където пресичат тролеите --посока Борово:
    (абе има табели --Алфа,Фиат,Ланчиа-Магазин за Оригинални части)
    То се пада в блока на този Ъгъл(незнам точно как се казват бул.)
    Нямам нищо против продавача(пич е)но спрямо това което го погледна в каталога(абе все пак продава части само за итал.)може и на ушким но той беше 3-ия които ми го каза право в Очите:
    -Абе то на 75-цата няма Б........
    Евала на някои Форумисти!!!!
    Не може така да се гъбаркат с нас бе(вас бе)
    Ако ще слагат човек зад бара - Той тябва да знае :
    -какво е Ракия
    И
    -какво е Водка
    А не както той ми казва:
    -Абе пич ти си сънувал ли си?
    И аз , какво седя и викам изложих се (срам.......)да не знам тая ми ти ш......а шанга как им е именцето+
    Ида му се извинявам , и да викам че не разбирам , за да то да ми убясни.......(разбираш ли че Съм Сънувал)
    Махни това всичкото ,......... ами и аз докато се прибирах се Зачудих(ами ако съм сънувал.... )да ги е.. в обеждачите
    Но Обещавам , че те тия ще се видят утре в приключчение......
    Нищо ,че собственика
    (не е в гаранция може и на продавача да е) кара (наистина красавица)164 , и че може да е от този Форум,но да ми твърди в17:.. часа ,че измислям нов Модел
    ?????????????????????????????
    това са Т&Н
    аз съм супер доволен от тях, преди си поръчах стабилизираща щанга при тях и доиде за 1 седмица, купих си носачи, но се оказа че не са същите като моите, момчетата ми върнаха парите и се обадиха на още 2-3 магазина и накрая ми намериха като мойте носачи ...

  11. #11
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Quote Originally Posted by Geata
    ....тръгнеш от Кр.село към бул. България---
    Светофара където пресичат тролеите --посока Борово:
    ...
    Това е единият магазин на Т и Н кар . Знаеш, ли? В повечето магазини като отидеш да пазаруваш части за класическите модели те гледат като извънземно . Да не говорим за обидните коментари от сорта на "Абе, тя тая твоята кола нЕма живи съученици, бе!" или "Ти защо не я изхвърлиш тая бангия и да си купиш нормална кола?". На мен лично ми става много криво. Не защото ми дреме какво мислят всички тези заблудени души. Става ми криво, защото виждам как с всеки изминал ден все по трудно се намират резервни части или поне отзивчиви магазинери, които са готови да ровят по каталози само и само да ти помогнат да вдигнеш "на крака" любовницата. Поради тази причина когато тръгна да купувам части вече или отивам със старата част или с разпечатана диаграма на задното окачване например .
    Alfa Romeo 75 24V

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    239

    Default

    Колега не се ядосвай, лятото ходих и си купих накладки точно от тия разбирачи, три часа ги гледаха по каталог и после отивам да ги сменям - майстора маха гуми, сваля накладките и кво да видиме? накладката същата на външен вид, но по-тясна, демек за по-малък диск. гледам кутията - пише ГТВ 1.8 . Викам добре, грешка е станала. Айде събирай колата и да ги сменяме. Отивам аз и тоя ми вика "Момче, това е твойта накладка! Просто са ти сложили по-голям диск и затова е така! Не се притеснявай, слагай я, нали влиза в апарата!" . Аз му викам "Абе ти ме хвана за канарче нещо, кви ги говориш, накладка с един сантиметър по-малка и да я сложа? Те в завода нещо са объркали, сложили са ми по-голям диск, сигурно дисковете за моя модел са свършили?" Бах ти хората. Търси още три часа и намери каквито трябва, на кутията пишеше че са за някаква дизелова Брава... е кога ще си купя пак нещо от тоя магазин?
    Audi A6 & Alfa GTV

  13. #13
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by sharky
    Колега не се ядосвай, лятото ходих и си купих накладки точно от тия разбирачи, три часа ги гледаха по каталог и после отивам да ги сменям - майстора маха гуми, сваля накладките и кво да видиме? накладката същата на външен вид, но по-тясна, демек за по-малък диск. гледам кутията - пише ГТВ 1.8 . Викам добре, грешка е станала. Айде събирай колата и да ги сменяме. Отивам аз и тоя ми вика "Момче, това е твойта накладка! Просто са ти сложили по-голям диск и затова е така! Не се притеснявай, слагай я, нали влиза в апарата!" . Аз му викам "Абе ти ме хвана за канарче нещо, кви ги говориш, накладка с един сантиметър по-малка и да я сложа? Те в завода нещо са объркали, сложили са ми по-голям диск, сигурно дисковете за моя модел са свършили?" Бах ти хората. Търси още три часа и намери каквито трябва, на кутията пишеше че са за някаква дизелова Брава... е кога ще си купя пак нещо от тоя магазин?
    Навсякъде може да се получи недоразумение Това е един от малкото магазини, които продават хубави части и хората разбират, но явно твоя модел защото е по-рядък ги е затруднил

  14. #14
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by sharky
    Колега не се ядосвай, лятото ходих и си купих накладки точно от тия разбирачи, три часа ги гледаха по каталог и после отивам да ги сменям - майстора маха гуми, сваля накладките и кво да видиме? накладката същата на външен вид, но по-тясна, демек за по-малък диск. гледам кутията - пише ГТВ 1.8 . Викам добре, грешка е станала. Айде събирай колата и да ги сменяме. Отивам аз и тоя ми вика "Момче, това е твойта накладка! Просто са ти сложили по-голям диск и затова е така! Не се притеснявай, слагай я, нали влиза в апарата!" . Аз му викам "Абе ти ме хвана за канарче нещо, кви ги говориш, накладка с един сантиметър по-малка и да я сложа? Те в завода нещо са объркали, сложили са ми по-голям диск, сигурно дисковете за моя модел са свършили?" Бах ти хората. Търси още три часа и намери каквито трябва, на кутията пишеше че са за някаква дизелова Брава... е кога ще си купя пак нещо от тоя магазин?
    аз дося съм сменял накладки на 6-7 алфи вкл мойта и на колеги
    и съм забелязал че в каталозите на Permafuse има некв бъг
    дося секи път сме ги връшали за смяна, при Додо на Дойран , и никога не е имало проблем
    хората са пичове, и винаги са били от помощ
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Sofia
    Posts
    11

    Default

    Нищо против ТиН кар, много често пазарувам оттам, но наистина дразни понякога незнанието на продавачите. Говоря конкретно за магазина, който е в Гоце Делчев.
    1-ви път-купувам си спирачни маркучи за Дедра, ок, дават ми ги, разглабяме колата, тръгваме да ги сменяме, ама не-накрайниците бяха различни, нямаше проблем като ги върнах.
    2-ри път- купувам въздушен филтър-пак ми дадоха, но един два пъти по-малък от моя. Пак няма проблем с връщането
    3-ти път-датчик за климатроника-1 седмица мъдрувахме коя е частта, която търсим по каталог(бяха 2) дойдоха и двете(датчик+кабел) и се оказа че само датчика е ок, кабела просто нямаше къде да го включа), та се наложи да преправяме кабела от стария датчик.

    Хубавото е, че няма проблем като допуснат грешка да я оправят, т.е. да ти върнат парите или да сменят частта, но определено е тъпо в по-голямата част от случаите ти да си по-знаещия от тях
    Lancia Dedra 1.8 i.e.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •