Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: 156, 1.8 бензин Мек педал съединител

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Париж-Франция/ София
    Age
    39
    Posts
    15

    Default 156, 1.8 бензин Мек педал съединител

    Колеги, моля да ме насочите ако някой е имал същия проблем колата е 156-ца 1.8 бензин '98ма
    От извесно време прогресивно започна да ми омеква педала на съединителя, отделя си на същото място както и преди но като напомпам не се втърдява достатъчно, в чужбина съм и ми трябва да намеря сам къде е проблема и да купя кавото трябва да сменя. Може ли да е някоя от помпите или съединителя ми чао. Благодаря на отзовалите се
    Поздрави

  2. #2
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Виж има ли спирачна течност на първо време.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #3
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by dan84 View Post
    Колеги, моля да ме насочите ако някой е имал същия проблем колата е 156-ца 1.8 бензин '98ма
    От извесно време прогресивно започна да ми омеква педала на съединителя, отделя си на същото място както и преди но като напомпам не се втърдява достатъчно, в чужбина съм и ми трябва да намеря сам къде е проблема и да купя кавото трябва да сменя. Може ли да е някоя от помпите или съединителя ми чао. Благодаря на отзовалите се
    Поздрави
    Лагер помпата почва да сдава багажа ! Ще почне все по често да прапада и да иска помпене и тн.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  4. #4
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 16:53.

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Париж-Франция/ София
    Age
    39
    Posts
    15

    Default Благодаря на отзовалите се

    Така последно не разбрах със лагер помпа ли съм ими не,
    Спирачната течност е на ми минимума в момента но точно нея не я бях проверявал от много време да речем 2 год.
    Педала не ми е пропадал никога, просто почна да омеква прогресивно
    Майстор имам един комшия се занимава и му имам доверие ще я наорави
    Възможно ли е да е помпата на педала на съединителя
    Имах подобен проблем преди години със 146-цата обаче тогава ми пропадна педала и се оказа че е помпата не педала на съединителя буталцето си беше заминало
    Въпроса е че трябва да намеря къде е проблема да си поръчам части от бг и тук да я оправя

    ---------- Post added at 11:08 ---------- Previous post was at 11:02 ----------

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Лагер помпата почва да сдава багажа ! Ще почне все по често да прапада и да иска помпене и тн.
    Не ми е пропадал педала никога, но прогресивно омеква
    Като тръгна по-рязко като на гонка дори и да пусна съединителя изцяло се усеща все едно съм още на полусъединител и като поотпусна газта си влиза в правилната функция(демек не завлачва)

    ---------- Post added at 11:15 ---------- Previous post was at 11:08 ----------

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Лагер помпата почва да сдава багажа ! Ще почне все по често да прапада и да иска помпене и тн.
    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Колега dan84, само по тези признаци, които си описал, поне аз като виден кияк не мога да преценя еднозначно причината за проблема, но със сигурност тя не е за подценяване. Мога обаче да ти кажа следното - в Париж близо до Панаирното им градче Villepinte (намира се в северната част на града) има няколко сервиза, където работят качествено и на приемливи цени - във всеки случай не по-скъпо от България, или хайде - да е малко по-скъпо в зависимост от вида на ремонта, разбира се. На твое място бих отишъл в някой от тези сервизи. Дори ако трябва да бъда по-прецизен в отговора си, бих намерил качествен сервиз дори и да знам, че ще ми вземат поне десет пъти повече, отколкото в България.
    Педала не ми е пропадал, омеква прогресивно само
    Майстор има ще я направи ама къде да тъся пурво за да поръчам часта преди да я разкостим с лагер помпа ли съм или външна
    Може ли да е помпата на педала и къде да се намира за да в погледна първо нея

  6. #6

    Default

    Помпата на педала е на педала! Ще я видиш, ако погледнеш нагоре, ако тече и я пипнеш, ще видиш спирачната течност върху ръката си.
    Ако смяташ да караш още тази кола се подготви да смениш съединителя заедно с лагер помпата, сигурно и той е за смяна.
    Може да опиташ с обезвъздушаване, преди да правиш скъпи ремонти.
    Как се обезвъздушава? Има написано със снимки.
    Last edited by lordliness; 13-02-2015 at 10:56.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Париж-Франция/ София
    Age
    39
    Posts
    15

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Помпата на педала е на педала! Ще я видиш, ако погледнеш нагоре, ако тече и я пипнеш, ще видиш спирачната течност върху ръката си.
    Ако смяташ да караш още тази кола се подготви да смениш съединителя заедно с лагер помпата, сигурно и той е за смяна.
    Може да опиташ с обезвъздушаване, преди да правиш скъпи ремонти.
    Как се обезвъздушава? Има написано със снимки.
    Намерих я на педала, няма теч, да колата ще я карам поне 7-8 месеца още събирам за по нова, но няма как да я оставя, ок значи доливам спирачна течност обезвъздушавам и ще видим какво ще стане
    Ако е лагер помпа най-добре и съединител да сменя така и така ще се разпилява всичко прав ли съм?

  8. #8
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Правилно си се насочил, долей и обезвъздуши, може пък да минеш метър. Но ако ще я сваляш кутията сменяй и съединител.

    Ето го лагера:
    http://www.axm-auto.com/index2.php?b...t=25&subcat=47
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Париж-Франция/ София
    Age
    39
    Posts
    15

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Правилно си се насочил, долей и обезвъздуши, може пък да минеш метър. Но ако ще я сваляш кутията сменяй и съединител.

    Ето го лагера:
    http://www.axm-auto.com/index2.php?b...t=25&subcat=47
    Ок, благодаря, ще пробвам първо да мина метър както се изрази
    Поздрави

  10. #10
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 16:53.

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Париж-Франция/ София
    Age
    39
    Posts
    15

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Дано наистина минеш метър, но не изключвай и другите варианти, за които ще са необходими резервни части.
    Написал си, че планираш да ти ги купят в България и да ти ги доставят в Париж.Защо? Твърде възможно е само транспортните им разходи до Париж да струват повече от самите части. Да не говорим пък, че самите части в Париж може би ще струват по-евтино, отколкото в България, а и вероятността да са оригинални е далеч по-голяма.
    За доставка няма да плащам, ще ми ги донесе приятел, ще сеавня цените и ще преценя кое е по-добрия вариант

  12. #12
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Едава ли ще струват по-ефтино частите в париж,но ще му дойдат горе-долу на една и съща цена.И защо трябва да са нови.Там със сигурност по предгадията е фрашкано с морги.Вчера правихме един фиат пунто,взех ме му ламбда сонда и 4 свещи от моргата за 6,50 евро всичко,и си бачкаше супер колата.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  13. #13
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 16:54.

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Париж-Франция/ София
    Age
    39
    Posts
    15

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Едава ли ще струват по-ефтино частите в париж,но ще му дойдат горе-долу на една и съща цена.И защо трябва да са нови.Там със сигурност по предгадията е фрашкано с морги.Вчера правихме един фиат пунто,взех ме му ламбда сонда и 4 свещи от моргата за 6,50 евро всичко,и си бачкаше супер колата.
    Лошото е, че незнам нито една морга тук,ще видим ще намеря вариант

  15. #15
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by dan84 View Post
    Лошото е, че незнам нито една морга тук,ще видим ще намеря вариант
    Няма по-голяма глупост от това да сложиш лагерпомпа втора ръка !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •