Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: алфа 156 - смяна на въздушен филтър ?

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by pumukle View Post
    Тва са пълни глупости!!!
    Във филтъра има филтърна хартия....и тва е
    Ефекта на спортния филтър се дължи на факта, че е с по-ниско съпротивление и съответно е по-малко времето за реакция на мотора, поради съкратеното време за набавяне на по-голям обем въздух, когато е необходим....
    а това колко въздух влиза се отчита от дебитомера, който се намира след филтъра и нямя нищо общо с него /филтъра/
    Важното, за да е оптимален ефекта от конуса, е да му докараш студен въздух, да го изолираш от топлината на мотора и да го переш редовно, като след това перфектно да го омасляваш....тези 3 условия, ако ги спазваш, няма да имаш грижи!
    Е те с тоя факт за ниското съпротивление не съм много съгласен. Оригиналният е с много по-ниско съпротивление. Ако искаш хубав спортен филтър с ниско съпротивление и без да ти дава грешки и да цапа дебитомера трябва да се бръкнеш 30лв ама с още една нула отзад за сух филтър. За 30лв най много да прецакаш дебитомера. Масово тези дето се продават не филтрират добре и са с високо съпротивление, включително и прехвалените К&N.
    Иначе филтър най-лесно се сменя, като първо се махне пластмасовата тръба от скобите(към кутията и дебитомера), след това се вади една тръба от самата кутия (която стига до средата на филтъра) - така се отваря доста място за игра с болтовете.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  2. #17
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by nexs7910 View Post
    Колеги, някой сменял ли е филтърната кутия на 156 1.9 жтд? Че аз вчера сменях и лесен начин не видях, трябваше да махна бронята и гредата която държи радиаторите ( долната) има три много е..ани болта до радиатора с които е хваната кутията, една гайка на няква стойка под акумулатора и май това беше, после много дърпане въртене в всякъкви посоки и най-накрая я измъкнах отдолу....
    наистина се сменя гадно
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  3. #18
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    това чудо всяка година ли се сменя?
    какви са признаците за смяна?
    156 SW 2001 бивша.

  4. #19
    Запален алфист TheRaDoOo's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Видин
    Age
    34
    Posts
    169

    Default

    Аз съм сменял на 1.9 jtd, обаче не можах да я измъкна отдолу и свалих акумолатора, а след това и планката на която седи той, така филтърната кутия излиза на горе без никакви ядове. Това ми се струва най-лесния вариант.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD+++ Alfa Romeo 156 1.9JTD+
    ex. Fiat Stilo 1.6 16v

  5. #20
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Е те с тоя факт за ниското съпротивление не съм много съгласен. Оригиналният е с много по-ниско съпротивление. Ако искаш хубав спортен филтър с ниско съпротивление и без да ти дава грешки и да цапа дебитомера трябва да се бръкнеш 30лв ама с още една нула отзад за сух филтър. За 30лв най много да прецакаш дебитомера. Масово тези дето се продават не филтрират добре и са с високо съпротивление, включително и прехвалените К&N.
    ......
    Псулютно, да не кажа че и кой знае каква разлика не отбелязах.За новия дебитомер ми дадоха гаранция в сервиза при положение че си сложа фабричния филтър.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #21

    Default

    същия проблем го имах и аз....пластмасата е лошо качество и винта превърта вътре заедно с гайката /или както му е там името/, която е вградена вътре ....само сваляне на цялата кутия му е майката...не е сложно....трудното идва после...трябва доста изобретателност да премахнеш тия винтове....и още повече изобретателност да я затвориш добре после.....
    Колеги някой има ли идея как да ги премахна тия навити един в друг винтове, на моят капак на кутията на филтъра също са превъртели и не затягат капака и в същото време нямат махане...взел съм ботове да ги сменям, но не става номера да ги развия. Единственото което ми идва наум е с някакво шило да разширявам дупките и да ги издърпам ама дали няма да прецакам нещо...някой ако има идея или се е борил с това, ще съм благодарен да даде идея.

  7. #22
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Свалил ли си кутията?
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  8. #23
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    471

    Default

    Сваляй смело ако се счупят крачетата на болчетата има доста филтарни кутии за продаване не че за реклама но аз като сменях моя филтър си взех резервна кутия да имам слава богу сичко мина благополучно и сега си седи кутията +това в сервиза или ще я потрошат или няма да го сменят под думите че днес имат много работа и ти можеш да си го смениш сам. Успех
    алфа ромео 156 тс

  9. #24

    Default

    Благодаря за отговорите - успях да махна капака без да свалям кутията, като подпъхнах отверка в ръбовете на два от винтовете и побутвайки и въртейки винтовете с друга отвертка го свалих с триста зора...те толкова бяха превъртели, че като свалих трите другите сами излязоха. Проблема стана после като реших да ги махам - понеже винтовете са навити в някакви безумни месингови конуси с резба- тези конуси супер трудно ги развих. Пръсках ги с WD40 смазка и с отвертка в главата на винта и с клещи напънах конусите и с много сила,напън и псувни поддадоха. Оказа се, че винтовете са ръждясали яко. Не мога да си обясня как може така малоумно да затворят тоя капак...замених ги с болтове, стегнах здраво с гайки отгоре и засега се справих. Иначе бих си купил на старо кутия, но ме съмнява дали пак няма да е същата история...
    Досега винаги съм сменял филтъра в сервизи и да ви кажа явно капака само така с натискане го затварят колкото да седи... като са превъртели тия винтове, което е май масово явление...проблема е, че така не уплътнява хубаво кутията.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •