Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: алфа 156 - смяна на въздушен филтър ?

  1. #1
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default алфа 156 - смяна на въздушен филтър ?

    Тази събота реших да видя в какво състояние е въздушния филтър, но не успях дори да отворя кутията
    Два винта от 4-те, които държаха капака на филтъра бяха яко спекли (а и са много трудно достъпни), а другите се въртяха свободно без да се отвиват. Дали ще е по-лесно да се махне цялата кутия или да пробвам с нафта да ги намажа тия гадни винтове ? Че имам чувството, че филтърът не е сменян от доста време
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  2. #2
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Ааааа не с нафта, става по лошо, най добре със спрей за болтове, но и спирачната течност върши добра работа.
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    438

    Default

    Колега, същия проблем го имах и аз....пластмасата е лошо качество и винта превърта вътре заедно с гайката /или както му е там името/, която е вградена вътре ....само сваляне на цялата кутия му е майката...не е сложно....трудното идва после...трябва доста изобретателност да премахнеш тия винтове....и още повече изобретателност да я затвориш добре после.....Аз лично нямах много търпение да се занимавам с нея и направо я премахнах, като си сложих К&Н конус, за което не съжалявам изобщо!!! - колата вади убийствен звук и е доста по-динамична в ниските обороти

    2000 156 SPORTWAGON SELESPEED
    1998 145 1.6 T.SPARK

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София, кв. Лагера
    Posts
    175

    Default

    Честно казано според мен по добре отиди в ванто и за около 30лв ще си вземеш филтър и ще ти го монтират, защото си е голяма хамалогия да го смениш сам аз се опитах един пат и като видах че не върви работата и се отказах и се натресох в ванто и за 15мин ми го смениха. Ударих две псувни на предишните дето уж го бяха сменяли и се прибрах доволен с нов филтър
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 99’

  5. #5

    Default

    Не знам при вас на 156тиците как е, но на 147мицата се сменя отдолу филтра...маха се кората под двигателя (ако има такава)

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София, кв. Лагера
    Posts
    175

    Default

    Ми при 156-ците се смения от горе ама преди това се разкачат някви кабеляци над филтъра и после почваш да се мъчиш да отвъртиш 4-те тъпи болта дето в повечето случаи превартат и после си ги биеш в главата
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 99’

  7. #7
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    ... но и спирачната течност върши добра работа.
    Аз не бих пробвал със спирачна течност
    Щом е токова е***а работата най-добре е в сервиза, както казва Кико Пиеш си кафенце, не се цапаш и за 15 мин. си готов
    В другият случай рискуваш да си нараниш ръцете (докато ръгаш с отверка или друг шанцов инструмент ), да се омажеш до ушите, да строшиш нещо друго покрай кутията и да настинеш (в момента е -9 навън )

  8. #8
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155
    Щом е токова е***а работата най-добре е в сервиза, както казва Кико Пиеш си кафенце, не се цапаш и за 15 мин. си готов
    В другият случай рискуваш да си нараниш ръцете (докато ръгаш с отверка или друг шанцов инструмент ), да се омажеш до ушите, да строшиш нещо друго покрай кутията и да настинеш (в момента е -9 навън )
    ммдам
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    8

    Default

    Quote Originally Posted by pumukle
    Колега, същия проблем го имах и аз....пластмасата е лошо качество и винта превърта вътре заедно с гайката /или както му е там името/, която е вградена вътре ....само сваляне на цялата кутия му е майката...не е сложно....трудното идва после...трябва доста изобретателност да премахнеш тия винтове....и още повече изобретателност да я затвориш добре после.....Аз лично нямах много търпение да се занимавам с нея и направо я премахнах, като си сложих К&Н конус, за което не съжалявам изобщо!!! - колата вади убийствен звук и е доста по-динамична в ниските обороти
    зех алфата със K&N конус, но от Вантотреид ми казаха че има положителен ефект от него в ниските обороти, ма се получава грешка в компютъра и не отчита правилно консистенцията на горивната смес, защото има сензори във оригиналния филтър, които отчитат притока на въздух. Така ли е или не е???
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    438

    Default

    Quote Originally Posted by Sedlaroff
    зех алфата със K&N конус, но от Вантотреид ми казаха че има положителен ефект от него в ниските обороти, ма се получава грешка в компютъра и не отчита правилно консистенцията на горивната смес, защото има сензори във оригиналния филтър, които отчитат притока на въздух. Така ли е или не е???
    Тва са пълни глупости!!!
    Във филтъра има филтърна хартия....и тва е
    Ефекта на спортния филтър се дължи на факта, че е с по-ниско съпротивление и съответно е по-малко времето за реакция на мотора, поради съкратеното време за набавяне на по-голям обем въздух, когато е необходим....
    а това колко въздух влиза се отчита от дебитомера, който се намира след филтъра и нямя нищо общо с него /филтъра/
    Важното, за да е оптимален ефекта от конуса, е да му докараш студен въздух, да го изолираш от топлината на мотора и да го переш редовно, като след това перфектно да го омасляваш....тези 3 условия, ако ги спазваш, няма да имаш грижи!

    2000 156 SPORTWAGON SELESPEED
    1998 145 1.6 T.SPARK

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    8

    Default

    е, благодаря , това ме интересуваше, щото бащата като го чу това нещо изперка, щото на старата ни кола се развали дебитомера и му излезна бая скъпичко смяната му.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

  12. #12

    Default

    Имам едно питане за кутията на въздушния филтър за Алфа Ромео 147 1.6 120к.с 2001г.

    В момента съм със спортен и ми предстои смяна с нормален. Искам да знам как е захваната стандартната кутия, с колко болта е, и къде се намират. Понеже откакто я имам колата е била само със спортен и нямам никакви ботлове за стандартната. А момчето, което ще ми я праща е сложил всички болтове на едно място и може да ми я прати без тях.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Имам едно питане за кутията на въздушния филтър за Алфа Ромео 147 1.6 120к.с 2001г.

    В момента съм със спортен и ми предстои смяна с нормален. Искам да знам как е захваната стандартната кутия, с колко болта е, и къде се намират. Понеже откакто я имам колата е била само със спортен и нямам никакви ботлове за стандартната. А момчето, което ще ми я праща е сложил всички болтове на едно място и може да ми я прати без тях.
    Виж кола в някоя автокъща, все едно ще я купуваш
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #14

    Default

    Ето една схемичка за моето питане за бензиновите 147-ци , отностно кутията за въздушния филтър.


  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default

    Колеги, някой сменял ли е филтърната кутия на 156 1.9 жтд? Че аз вчера сменях и лесен начин не видях, трябваше да махна бронята и гредата която държи радиаторите ( долната) има три много е..ани болта до радиатора с които е хваната кутията, една гайка на няква стойка под акумулатора и май това беше, после много дърпане въртене в всякъкви посоки и най-накрая я измъкнах отдолу....

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •