Page 2 of 34 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 508

Thread: Плюене по ALFA

  1. #16

    Default

    Знаете ли кое е циганското Ферари...... Опел Калибра.
    А знаете ли максимата за трите Ф-та който да не се купуват, Фиат(да ме извиняват колегите), Форд и фсичко френско
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  2. #17
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Не знам за вас, но аз зарибих доста народ, и сега гледат със съвсем друго око на Алфа Ромео...Разказвам им всичко за марката, за колата, за това какъв е звука на двигателя във високи обороти, за Алфистите какви печени хора са, за сбирките, за красотата на италиянските коли, за това че са капризни, че са глезли и че един ден могат да НЕ запалят, а на следващия да вървят с 220 по магистралата без да има помен от вчерашните капризи Казвам им, че тези коли имат душа и сърце, и че усещат като ги глезиш или им обръщаш много внимание. Накрая винаги завършвам с изтърканата, но въздействаща фраза : " Алфа Ромео представлява купчина желязо и пластмаса, а някъде там по средата се крие душа!! " итн итн....Докато разказвам всички тези неща отсреща хората ме гледат така все едно им разказвам някаква приказка на братя Грим Ококорват очи и не обелват и една дума, докато не завърша моята "тирада"....И общо взето много се зарибяват

    Маниак
    А колко пъти са викали бърза помощ за теб?

    Ококорват очи и не обелват и една дума, докато не завърша моята "тирада"...
    - А смеят ли - току виж си ги нападнал

    Иначе като изключим малкото веселба на твой гръб ( надявам се да не се сърдиш много ) - поздравления.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  3. #18
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    хехе мерси

    Усещам си се аз, че се вманиачих по тази пуста Алфа Що пари потроших за нея, за автокозметика, джанти манти и прочие, че като се замисля по-евтино щеше да ми излезе да се оженя и да си направя бебе ХАХАХА

    Скоро ще викат линейката за мене..., а дано успея да не вляза в лудницата с диагноза "неизлечима мания към АЛфа Ромео"
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #19
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    хехе мерси

    Усещам си се аз, че се вманиачих по тази пуста Алфа Що пари потроших за нея, за автокозметика, джанти манти и прочие, че като се замисля по-евтино щеше да ми излезе да се оженя и да си направя бебе ХАХАХА

    Скоро ще викат линейката за мене..., а дано успея да не вляза в лудницата с диагноза "неизлечима мания към АЛфа Ромео"
    Сектант

    А за проблемите на колите най много се дразня, че не съм си я купил нова или поне да беше на 2-3 години, а то като я взех беше на 8. Сега вече 5 години откакто сме заедно, знам че колата носи много радост и страст. Даже в Петък возих колеги от офиса (двама млаждежи) и веднага ме питаха дали я продавам и кога ще стане това.
    В Събота пък след малък преход ми забуксува съединителя с сега ще се сменя, но не ми пука. Може вариатора да се сменя за 400 лв и да има други недоразумения на италианската мисъл, но си я обичам и всеки ден като се качвам в колата ми носи радост на душата.
    Абе запален алфист
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  5. #20

    Default

    Според вас на кое изречение вярва българина ? - folksvagen са здрави и икономични коли -АЛФА са здрави и икономични коли Има един основен проблем в наща държава МИТОВЕТЕ И ЛЕГЕНДИТЕ . Трябва ние [защото другите няма да го направят ] да започнем да разбиваме тези лъжи .Хората са като коне с капаци и трябва да започнем да им отваряме очите .Да си голфаджия не значи да имаш голф а начин на мислене .Проблема е много голям трябва да му обърнем внимание защото не живеем в БЪЛГАРИЯ а в ГОЛФАРИЯ !!!

  6. #21

    Default

    проблема идва от там че някой си купуват Алфа без да знаят какво ги очаква след това
    защото това което идва като нов внос е удушено
    и трябва дост ада се инвестира в автомобила
    а българина не обича да дава много пари за подръжка
    покара има няма 2 месеца
    бангията се разтропа
    и по лесния начин е да я "ожени" от колкото да я прави...
    защото и да набие пари в нея няма кой да му я оцени после.
    оня ден един френд продаде една 156 за 3600лв 1.8
    тая кола на първо четене беше за свещи кабели и варятор..
    ама тоя дето я купи хич не разбираше
    гледаше цена и година
    а после какво го чака...
    и така
    талянска бангия цена не държи
    само задна от нея
    и то много задна

    гледам бъзикате се с Хлопелите
    сменил съм 3бр и само може да им завиждате за здравината
    мое да са скучни мое да са грозни
    но пък е здрава бангия
    а хората тва търсят
    Хлопела държи по деела цена на старо от една Алфа)
    Last edited by santo_traficante; 22-06-2009 at 11:30.
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  7. #22
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Бе защо се косите за глупости, народа по целия свят много често робува на клишета, стари мълви и разни истини отпреди 50-60 години.Не само у нас е така и не само за коли важат тия работи.Виждам, че и други са го писали горе.
    В случаая-нека си карат техните трошляци и да се утешават, че Вуте, демек ние с алфите сме по зле, щом това им носи радост.
    А наистина, алфата не е да я натовариш с цимент, разни инструменти и да отидеш да зидаш някъде нещо си, по разбити улици и паланки, а на една голяма част това им трябва-транспорт, той не се вози за кеф, а защото трябва да свърши нещо си.
    Last edited by fred; 22-06-2009 at 12:19.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  8. #23
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by plamen petkov View Post
    Виждам вече дори и в нашия форум доста хора не си харесват колите като експлатация ,разход ,здравина, цена на части и обезценяване естественно кола втора ръка е и до късмет и моята не е перфектна от двг капе масло .разходих се по другите форуми направи ми впечетление че използват цитати от клуб алфа един вид да се успокояват че има по зле от тяхните дараци .Всеки се е сблъквал с това да му казват -алфа!!! ти нормален ли си?! Идеята ми е тук да се дават реални примери и цифри за качествата на ALFA ROMEO да си вдигнем самочувствието и да докажем на голфаджиите че има по добри коли .И да се опитаме да разбием митовете и легендите че FORD, OPEL, VOLKSWAGEN са вечни ,харчат малко и бягат много и за това са по скъпи от АЛФА
    Аз не се чувствам с ниско самочувствие заради алфата, както и не изпитвам нужда да доказвам на някого нещо си ....карам си я с кеф и всеки изминат километър ми носи удоволствие ........
    Alfa 155 2.0 16v

  9. #24

    Default

    Извадки от статия на AUTO BILD 11. 01 .2007 за голф втора ръка -----Нуждата от икономии при производството докара на голф 3 много проблеми от гледна точка на качеството .Изработката не издържа проверката на времето .Каросериите особенно от първите години на производство ръждясват много. За разлика от разочароващото и даже срамно представяне на наследника на голф 2 .Представеният през 91 г голф 3 се оказа истински кошмар защото при него за първи път един голф страдаше от нови и необичайни дефекти -тракане проблеми с двигателите както и много дефекти на окачването .Всичко това съсипа изграденото добро име на голф 2 .Като капак на всичко това се завърна и призракът на ръждата .Каква е ползата от АБС възд възгл или един VR6 след като безбройните слабости в изработката или дефектите на двг съсипват реномето на този модел .Така че през 97 се появи четвъртото поколение което да позамаже нещата .Ивъпреки поцинкованата каросерия ,АБС ...ГОЛФ успя до някъде .Наистина вече не е проблем но клатещите се седалки тракащите арматурни табла пощурялата ел инсталация ДЕФЕКТНИ ДЕБИТОМЕРИ и многобройните откази на двигателите поради скъсан ремък отново и отново разочароваха водачите Голф не можа да оправдае надеждите поради множеството проблеми добрият външен вид лъже голф 4 има дълъг списък със слаби места през 2003 голф 5 стартира доста колебливо твърде скромен дизайн твърде очевидна употреба на евтина твърда пластмаса в интериора

  10. #25
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Да не забряваме и този момент, че хората масово коментират без да мислят много много и в повечето случаи правят коментар, който като се замислят не са много сигурни. Пресен пример ще ви дам с две мои колежки (учихме заедно в университета). Пътуваме ние и както винаги аз усмихнат до уши си карам Алфата. "Дръпна я" по-така, за да изпреваря и пак я закротя. Чувам коментар:
    Колежка1: Върви, върви. Те Алфите си вървят бая. Ма не ми харесва как вози.
    Аз: И това ми го казваш точно ти (приятеля и кара Опел Вектра 1.6),че то вървенето им е само чат от всичко останало. Не само, че върви, ми и носи кеф докато я караш. Алфа те кефи и като я спреш на паркинга, защото има външност, като седнеш вътре пак радва окото.
    Колежка2: Ми да ти кажа чесно и на мен, не ми харесва много... отпред тоя триъгълник нещо... Ако фаровете и бяха малко по-така, като на Пежо, щеше да е по-добре.
    Аз: Ей, сега ще спра да се качиш на стоп на някое Пежо да се прибереш...
    Въпреки, че съм наясно с тяхното ниво на познания по автомобилите, им се впрегнах, защото говорят без да мислят особено. А това не е само при момичетата.
    Last edited by Lqnkata; 22-06-2009 at 17:32.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  11. #26
    Алфист-Мазохист benji_gb's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Габрово/София
    Age
    36
    Posts
    254

    Default

    Някой като започне да плюе Алфа само си го премествам от единия крачол в другия и въобще не ме интересува кой, какво, как и защо! Мен си ме пълни отвсякъде колицата
    Alfa 156 1,6 TS ex
    Alfa 166 2,4 JTD 136 hp ex
    Alfa 159 2,4 JTDm 200hp ex;AR Stelvio 2.0 280hp ‘17

  12. #27

    Default

    Преди няколко години имах приятелка с която се заприказвахме за коли [за алфа още не можех и да мечтая ] тогава тя ми каза -Искам елегантна и спортна кола като голфа останах втрещен първо я попитах дали знае значението на елегантна и спортна след това трябваше да обяснявам доста дълго каква кола е всъщност голф и че няма нищо общо с тези две неща но не мисля че и промених мнението остана си тъпа и заблудена .здрастииии Мирославааа

  13. #28

    Default

    Няма никакво сравнение между "колата на народа" и "Алфа ромео". Марката казва всичко

  14. #29

    Default

    много промити и заблудени "мозъци"
    има време
    ще ви дое акъла
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  15. #30
    Запален алфист ancho's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bulgaria
    Posts
    155

    Default

    Quote Originally Posted by santo_traficante View Post
    много промити и заблудени "мозъци"
    има време
    ще ви дое акъла

    Добре, ти не си ли доволен от твоята, че говориш така като цяло за Алфа ?

Page 2 of 34 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •