Page 3 of 34 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 508

Thread: Плюене по ALFA

  1. #31

    Default

    Може би проблема в България идва от това че вярваме само на себе си и между народа ни се въртят едни и същи лъжи и след време се взимат за истина

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by ancho View Post
    Добре, ти не си ли доволен от твоята, че говориш така като цяло за Алфа ?
    що да не съм доволен
    за 13/14хил дето струва мойта 156 защо да не съм доволен
    тая ми е трета и последна
    в едим момент просто ще ми писне и ще я "подаря" на тънки пари на някой
    и ще купя една импеза турбо или един приличен джип
    няма да съм мазохист вече
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  3. #33
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Аз само едно от цялата тема не схванах, поради що трябва да се доказва нещо на някого?
    Автомобили всякакви, кой каквото му харесва да си го хвали и кара.
    Или просто не можем да живеем без да си гъделичкаме егото на чужд гръб?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  4. #34
    Propane-Butane Team pablo_pz's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    374

    Default

    Да кажа и аз нещо-в една кръчма събрали се приятелчета да се черпяват по повод покупка на кола.Пристига един от поканените и го почва с думите:"Айде,жив и здрав,моето момче,тая година Форд,пък догодина кола да си купиш",и сичко легна по масата от смях,тва беше бахти нагрубяването. Мога да кажа,че управлялах Форд цели две години,но стана много стар вече и го продадох.Парите не можах да отделя за друга,попълниха стари дупки в бюджета.След няколко години почнах работа и теглих заем за кола (не беше много заема,демек търсим евтина кола).Тръгнах за Германия с мисълта да си взема Корса или Астра,ама греда.Останах запленен от Фиат Типо двувратка и го отнесох за секунди.На фона на Астрата тва изглежда като космически кораб и така се докоснах до истината за италианските возила-имат душа,сърце и нрав,все едно излизаш с глезена жена,която хем те мрази,хем те обича.
    Last edited by pablo_pz; 23-06-2009 at 00:46.
    Fiat Tipo`93г - EX
    Alfa Romeo 164 2.0 8v Super `95-Gas Injection

  5. #35
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Аз пък съм предоволен от сегашната си кола, купих я на 4 години, след месец ще стане на 6, единственият проблем беше датчик на колянов вал, който смених срещу 74 лева. Кой квото иска да разправя за Алфите, не ми пука
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  6. #36

    Default

    Тук не става въпрос да се караме с голфаджиите те вече са загубена кауза а за хората които искат да си купят кола те обикновенно се допитват до голфаджии защото са повече и се започва с лъжите -ама да видиш с един чайник бензин правя 100 км не се разваля а пък как вървиии. примерче- един приятел си взе FOCUS 1.6 и ми казва че разликата в разхода между неговата и мойта трябвало да е МИНИМУМ 5 л мечти мечтиии той си мисли така -може да съм дал повече пари обаче тя ще си избие парите аз си задавам въпроса от кога една кола започва да връща пари някой може ли да ми отговори ?

  7. #37
    не е наред с главата sero146's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Шумен
    Age
    41
    Posts
    30

    Default

    защо тези хора се занимават само с глупости? Това си е така защото за да се постигне нещо е трудно но да го оплюеш е по лесно .И две думи за „гордите„ голфаджии дето на всеки втори им светва лампата за маслото и идват при мен ето тъй а пък се преструват

  8. #38

    Default

    Най плюената кола е FIAT .Добре може да си има проблеми и да не е толкова качествена обаче като цена бие всички можеш да си вземеш 2 брави и ще ти останат пари за основен ремонт на едната срещу цената на голф 4 никой не гледа съотношението ЦЕНА - КАЧЕСТВО което е най важното същото е и с наще можеш да си вземеш 3 алфи 156 на цената на едно бмв 3, а бмв-то 3 пъти ли е по-здраво от алфата или върви 3 пъти по бързо ? Това което става мога да си го обясня само с ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ .
    Last edited by plamen petkov; 23-06-2009 at 11:39.

  9. #39
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Има си хас заради някакви тенекии да има и лоши чувства.
    Алфите не са градски коли - факт. Но след година и нещо каране, към 17500 км от които повече от половината градско, мога да кажа, че съм доволен. Ремонтите и цените са били напълно в границите на очакваното.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  10. #40
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Има си хас заради някакви тенекии да има и лоши чувства.
    Алфите не са градски коли - факт. Но след година и нещо каране, към 17500 км от които повече от половината градско, мога да кажа, че съм доволен. Ремонтите и цените са били напълно в границите на очакваното.
    Аз откарах около 100К без да я пипам,сега като се почна ......майко мила.....всеки ден с нова трицифрена изненада!

  11. #41
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Според мен пък тия немски возила яко са ви комплексирали, колеги.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  12. #42

    Default

    Това че на Алфите им е слабо окачването е типичния мит според мен. За 5 години каране по софийските улици съм сменил веднъж носачи за 150лв., а последния път като казах на гумаджията да ми изправи железните джанти ми препоръча да си купя нови.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V Super

  13. #43
    опознава на теория Алфата Raya's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    0

    Default

    Следя форума ви от 10 дни. Понеже се налага по финасови причини да сменя ( за мое голямо съжаление) сегашната си кола с по-евтина. И понеже не обичам масов автомобил, и ваш колега , който не издържа на Селика-та и пак се върна към Алфа-та, серьезна реклама ми направи на марката.
    Но именно тази тема започва серьезно да ме обърква.
    Като визия ми допадат 2 модела, единия не мога да си го позволя сега GT, и другия по-примамлив 147. Но за мен и друго е важно: колата да е здрава ( не говоря в какъв вид ще я взема, а модела да е читав по принцип), да не я вкарвам на всеки 3 месеца в сервиз ( със сегашнта ми една година не съм влизала, и продлжава да вози без забележки).
    И ме обърквате с това, че някои от вас които са или карат в момента Алфа, не са доволни от марката. Въпросът ми е: ако някой от вас карал и други марки, ако може да си изкаже сравнението или мнението. Чудя се м/у Алфа 147, Фиат купе и Тойота Авенсис ( всички ок. 2000г). Карала съм Хюндай купе ( трошлива кола), Тойота Авенсис ( хич не ми допада визията), в момента ( още няколо дни) Тойота Селика ( опитайте, няма да съжалявате).

    П.С. ако въпросът ми не е коректен, моля да ме извините. Просто на кръстопът съм и се ослушвам за всякакви мнения.
    Last edited by Raya; 23-06-2009 at 20:04.

  14. #44
    започва да се пристрастява ligo4a's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Бургас
    Age
    45
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by Raya View Post
    Следя форума ви от 10 дни. Понеже се налага по финасови причини да сменя ( за мое голямо съжаление) сегашната си кола с по-евтина. И понеже не обичам масов автомобил, и ваш колега , който не издържа на Селика-та и пак се върна към Алфа-та, серьезна реклама ми направи на марката.
    Но именно тази тема започва серьезно да ме обърква.
    Като визия ми допадат 2 модела, единия не мога да си го позволя сега GT, и другия по-примамлив 147. Но за мен и друго е важно: колата да е здрава ( не говоря в какъв вид ще я взема, а модела да е читав по принцип), да не я вкарвам на всеки 3 месеца в сервиз ( със сегашнта ми една година не съм влизала, и продлжава да вози без забележки).
    И ме обърквате с това, че някои от вас които са или карат в момента Алфа, не са доволни от марката. Въпросът ми е: ако някой от вас карал и други марки, ако може да си изкаже сравнението или мнението. Чудя се м/у Алфа 147, Фиат купе и Тойота Авенсис ( всички ок. 2000г). Карала съм Хюндай купе ( трошлива кола), Тойота Авенсис ( хич не ми допада визията), в момента ( още няколо дни) Тойота Селика ( опитайте, няма да съжалявате).

    П.С. ако въпросът ми не е коректен, моля да ме извините. Просто на кръстопът съм и се ослушвам за всякакви мнения.
    колежке аз карам алфа 145 ts 1.4 верно не е 147 , от половин година и да нечуе дявола единствения ми проблем беше , че на автомивката ми удавиха свещите! И ако трябва да сме честни въобще не съжалявам, че се спрях на нея, двоумях се м/у пежо 207, фиат браво и нещо японско- така и не реших какво, но добре, че си избрах тази
    а за карането- амо покарала съм и фордове и фиати и пежа и бмв и т.н., но седалките на алфа са без забележки

  15. #45
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by Raya View Post
    Следя форума ви от 10 дни. Понеже се налага по финасови причини да сменя ( за мое голямо съжаление) сегашната си кола с по-евтина. И понеже не обичам масов автомобил, и ваш колега , който не издържа на Селика-та и пак се върна към Алфа-та, серьезна реклама ми направи на марката.
    Но именно тази тема започва серьезно да ме обърква.
    Като визия ми допадат 2 модела, единия не мога да си го позволя сега GT, и другия по-примамлив 147. Но за мен и друго е важно: колата да е здрава ( не говоря в какъв вид ще я взема, а модела да е читав по принцип), да не я вкарвам на всеки 3 месеца в сервиз ( със сегашнта ми една година не съм влизала, и продлжава да вози без забележки).
    И ме обърквате с това, че някои от вас които са или карат в момента Алфа, не са доволни от марката. Въпросът ми е: ако някой от вас карал и други марки, ако може да си изкаже сравнението или мнението. Чудя се м/у Алфа 147, Фиат купе и Тойота Авенсис ( всички ок. 2000г). Карала съм Хюндай купе ( трошлива кола), Тойота Авенсис ( хич не ми допада визията), в момента ( още няколо дни) Тойота Селика ( опитайте, няма да съжалявате).

    П.С. ако въпросът ми не е коректен, моля да ме извините. Просто на кръстопът съм и се ослушвам за всякакви мнения.
    Добре де, на мен не ми се връзва нещо историята откъм финансова гледна точка да се продава "пирфектната" селика и да се метнем на нещо неизвестно, макар и малко по евтино. Разходите по една кола закупена на старо не могат да се предскажат.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

Page 3 of 34 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •