Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 49

Thread: какво по дяволите е това????

  1. #16
    започва да се пристрастява Psycho87's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Dupnitsa
    Posts
    69

    Default

    Да,смених ги като си я взех ! Ми ще поразпитам за некои читав маистор,дано да извадя касмет .
    Alfa Romeo 145 1,4 TS ALFA FOREVER,GOLF NEVER

  2. #17
    Запален алфист Mony's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    179

    Default

    А я сега кажи къде си сменял ангренаж+ролки и дали ти я "зацепиха" с "пети", защото този мотор не може да се прави по белези, защото(не съм сигурен дали само на той) всмукателния вал няма белези. Ако някой я е правил на око и естествено не го е нацелил - може колата напрактика да няма проблем а само лошо зацепен ангренаж.. Иди на читав сервиз(има писано тук по разделите) и там ще ти направят всичко.
    Компромис между науката и религията: Човек е произлязъл от маймуната, която Бог е създал по свой образ и подобие.

    Alfa Romeo 146 ti (само с чип и филтър )
    Fiat Brava JTD

  3. #18
    започва да се пристрастява Psycho87's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Dupnitsa
    Posts
    69

    Default

    Колата я карах в БОШ , преди да и сменя ремъка, не мисля че е от него !
    Alfa Romeo 145 1,4 TS ALFA FOREVER,GOLF NEVER

  4. #19
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Тоя бош сервиз са абсолютни некадърници соленоида на вариатора е електро хидравличен клапан, който управлява вариатора,самия вариатор може нищо да му няма но карането без него обаче е равно на по голям разход на гориво и по малка мощност,а това нещо е сложено там да работи и да е включено, а не някой некъдърник да го изключва измамили са те подло и са ти взели куп пари за нищо .Или да ти оправят колата или да ти върнат парите и повече крака ти да не стъпва при такива идиоти .
    Last edited by dimo; 22-06-2009 at 09:40.
    Alfa 155 2.0 16v

  5. #20
    Запален алфист emo84's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Монтана
    Age
    40
    Posts
    230

    Default

    Quote Originally Posted by Mony View Post
    А я сега кажи къде си сменял ангренаж+ролки и дали ти я "зацепиха" с "пети", защото този мотор не може да се прави по белези, защото(не съм сигурен дали само на той) всмукателния вал няма белези. Ако някой я е правил на око и естествено не го е нацелил - може колата напрактика да няма проблем а само лошо зацепен ангренаж.. Иди на читав сервиз(има писано тук по разделите) и там ще ти направят всичко.
    добре колега,а на мен като ми смениха ремака и ролка покрай него преди 5000 км. и го смениха с белези,а колата си е същата,и се държи и върви за страх,и да чукна на дърво нямам проблеми,ремакът ми го смени един приятел извън работно време,който бачка в BOCSH.

  6. #21
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by emo84 View Post
    добре колега,а на мен като ми смениха ремака и ролка покрай него преди 5000 км. и го смениха с белези,а колата си е същата,и се държи и върви за страх,и да чукна на дърво нямам проблеми,ремакът ми го смени един приятел извън работно време,който бачка в BOCSH.
    късметлия
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  7. #22
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    Quote Originally Posted by emo84 View Post
    добре колега,а на мен като ми смениха ремака и ролка покрай него преди 5000 км. и го смениха с белези,а колата си е същата,и се държи и върви за страх,и да чукна на дърво нямам проблеми,ремакът ми го смени един приятел извън работно време,който бачка в BOCSH.
    малка забележка - когато се сменя ангренажния (зъбния) ремък, задължително се сменят и ролките. даже е желателно водещата ролка (със зъбите) да е метална. ако ролките не се сменят, вероятността да стане фал нараства значително. някои даже сменят вариатора, но това е въпрос на личен (и паричен ) избор.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 001.jpg  

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

  8. #23
    Запален алфист emo84's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Монтана
    Age
    40
    Posts
    230

    Default

    Quote Originally Posted by serafim View Post
    малка забележка - когато се сменя ангренажния (зъбния) ремък, задължително се сменят и ролките. даже е желателно водещата ролка (със зъбите) да е метална. ако ролките не се сменят, вероятността да стане фал нараства значително. някои даже сменят вариатора, но това е въпрос на личен (и паричен ) избор.
    обтягащата ролка я смених с ремъка,и е метална.но паразитната несъм сменял

  9. #24
    Запален алфист emo84's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Монтана
    Age
    40
    Posts
    230

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    късметлия
    в какъв смисъл съм късметлия? само на мен ли е сменен с белези??? лошо ли е,че така е сменен???

  10. #25
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Късметлия си, че колата върви като преди
    The greatest of all scientific hobbies!

  11. #26
    Запален алфист emo84's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Монтана
    Age
    40
    Posts
    230

    Default

    Quote Originally Posted by detelazurno View Post
    Късметлия си, че колата върви като преди
    преди малко четох една тема колега,че нямало проблем ако се зацепи с белези,важното е да е както трябва. а ако не е то проличавало веднага.е в такъв случай найстина съм късметлия

  12. #27
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Според мен проблема е в зацепването на ремъка!!!Тоя вариатор какво прави ?! "завърта" в малки граници единия разпределителен вал (смукателния) и дотам!!Мисля си ,че когато са зацепвали ремъка са го сложили така ,все едно вариатора е вече заработил в смисъл единия вал ("смукателния") е зацепен вече на някакво предварение леко!!!Сега като се закачът клемите на саленоида и тои заработи превърта още вала към предварение и затова се получава така -неработеща добре кола...

    Нещо такова ми се върти в главата
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  13. #28
    започва да се пристрастява Psycho87's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Dupnitsa
    Posts
    69

    Default

    Такааа...доста интересно стана . Вчера откарах колата при един "градски" майстор.Тои ме изслуша внимателно какав ми е проблема и ми даден много точен и полезен отговор ! - " Е те това нещо ВАРИАТОР ,го чувам за сефте ! -Чу,как ми работи колата и ,каза че всички алфи така си работят,просто требва да се слага селения,щото и чукат клапаните ! -Караи си я колицата така и не се занимаваи с глупости !
    Alfa Romeo 145 1,4 TS ALFA FOREVER,GOLF NEVER

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by Psycho87 View Post
    Такааа...доста интересно стана . Вчера откарах колата при един "градски" майстор.Тои ме изслуша внимателно какав ми е проблема и ми даден много точен и полезен отговор ! - " Е те това нещо ВАРИАТОР ,го чувам за сефте ! -Чу,как ми работи колата и ,каза че всички алфи така си работят,просто требва да се слага селения,щото и чукат клапаните ! -Караи си я колицата така и не се занимаваи с глупости !
    Бацка,за 1но е бил прав,че алфите са с по-особен глас но,и селения да сложиш пак ще трака(не трака а ромоли)и не клапани чукат а този звук се издава от въртеливо движение а не от ударно.

  15. #30
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Мале,мале,мале човек ти на кви хора попадаш не еееее истина... Добре де виж колко сервизи има в форума побликувани е го каде е Дупница-София скочи и виж какво и има на колата.Колата ти трака като дизел нали ?Е те това е от вариатора ДА.Ама нетрябва датчика да ти седи така (ако твоя е пре*бан звънни ми имам го тоя датчик 0876 09 58 22 ) Отиди да ти погледнат колата за да си сигурен и да неревеш.А за тези колеги за който сменянето на ангренажа е немислимо и тотално извратено когато е направено по белези,незнам какво да кажа ..... Аз сам си го сменям по белези и кога човек непретупва работата и работи внимателно всичко е възможно.Е*ати романа а
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •