Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: Газов инжекцион Течна фаза

  1. #1

    Default Газов инжекцион Течна фаза

    Здравейте, забелязвам че тук се намират най-много потребители на газов инжекцион в течна фаза.

    Може ли да кажете малко отзиви от този тип газова уредба как се обслужва във времето, какви проблеми прави, понеже мисля да си слагам. Също така някой знае ли каква е разликата между Vialle или ICOM JTG освен 3000 лв. (за 6 цилиндров двигател) предполагам че цената може да е обоснована но може и да си е чиста печалбарщина от страна на производителите.

    Предварително Ви благодаря за отделеното време

  2. #2
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Ами цената е тази. За Европа е около 3000-3300 евро. Като Иком е малко надолу в цената. Новите модели мисля, че са на практика необслужваеми. Но... винаги идва но. Качеството на горивото в България е никакво. И предвид наличието на помпа в бутилката това е голям проблем. По немски форуми съм ровил за Виале и там се споменават пробези по 100-150-200 хиляди без абсолютно никакви проблеми. Тук не вярвам да издържи толкова. Гледам обаче Иком имат филтър на пълначката, което може да е предимство. Колкото за самата уредба като работа - аз съм ЗА с двете ръце. Перфектно работи на газ целогодишно без никакви донастройки и прочие. Карал съм я при минус 13 примерно - няма проблеми. Дори има нещо вярно за динамиката на газ - подобрява се. И толкоз в общи линии.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  3. #3

    Default

    Благодаря за отговора. това по немските форуми и аз го четох, а относно качеството на газта съм напълно съгласен, сестра ми има кола на газ и знам как е положението, но след като почна да зарежда само на Еко петролиум където газта е гръцка за разлика от всички останали бензиностанции в БГ и Петрол блуфорсгаз която е с добавка, проблемите и рязко спаднаха. Само при тези две горива при 150 когато натисна газта колата ускорява, а с останалите губи мощност и почва да глъхне (колата е Toyota Carina 1.6 с обикновенна газова).
    Гледам че в сайта ICOM има представител за България. някой ходил ли е там?

    Аз искам да слагам газ на Lexus IS200 и затова разпитвам понеже после всеки възникнал проблем при недобре избрана и монтирана система ще струва доста пари

  4. #4
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Иком и представителя за България особено са съвсем отскоро на пазара. Аз лично отзиви за Иком нямам още. Ти интересувал ли си се за цена нещо?

    Повярвай - каквато и газ да сипваш, след максимум 10 хиляди бутилката е пълна с пепел. Изпитано. Само не знам филтъра на пълначката на Иком дали се предлага като резервна част и дали може допълнително да се монтира.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  5. #5

    Default

    пуснах им запитване и казаха че за моята кола монтажа на ICOM JTG струва около 3800-4000 докато на Vialle е 7650 лв. в булавтосервиз

  6. #6
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Cool

    Интересно. Като гледам как се монтират газови в България, се плаша вече. И не знам при тази цена, ако се получи фал с монтажа, какво ще правиш вече.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  7. #7
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    И между другото ми е интересно каква програма ще ти сложат на Виалето. Щото в сайта им няма Лексус. Освен специална поръчка някаква да е.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  8. #8

    Default

    Относно монтажа и проблемите след монтажа мисла да си поговоря с тях още преди да почна каквото и да е. Относно Виалето наистина го няма в сайта моя модел, но като отидох в булавтосервиз и ми отвориха ценова листа в която имаше моята кола описана като Toyota-Lexus но имаше и точно разновидността на моя двигател. Засега везната клони към ICOM поради финансови съображения, но все пак живото впеатление от сервиза ще си каже финалната дума.

  9. #9
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Ясно. Но наистина ме притеснява цялата работа. Да сипеш една торба пари и да си оставят ръцете после... Искрено Не ти го пожелавам това!
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  10. #10

    Default

    да така е, предимството на булавтосервиз е че вече са правили кола като моята и все пак имат някакъв опит, но пък при другите са правили по големи модели на лексус което пак си е опит

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Posts
    46

    Default

    Колеги продавам ГИ течна фаза Ваеле.Уредбата е свалена от 156 1.8 ТС работила е до последно.Но колата влезна за ремонт и уредбата се оказа ненужна. Ако някой се интересува цената е 2000лв.

  12. #12
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Благодаря за отговора. това по немските форуми и аз го четох, а относно качеството на газта съм напълно съгласен, сестра ми има кола на газ и знам как е положението, но след като почна да зарежда само на Еко петролиум където газта е гръцка за разлика от всички останали бензиностанции в БГ
    Братовчед ми работеше в еко,една комшийка също и от тях знам,че газта е българска за разлика от бензина им
    поздрави
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  13. #13

    Default

    Всичко е възможно за газтам няма да ги защитатавам но не е ясно дали това е за цялата верига или за единичен случай.

    А я кажете за течната фаза как стои реално въпроса с клапането и прегарянето, Оинеже пишат по официалните прес релийзи че този проблем не съществува. Дали наистина е така.

  14. #14
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Този проблем отдавна липсва въобще за двигатели на газ.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  15. #15
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by Bukmop View Post
    Всичко е възможно за газтам няма да ги защитатавам но не е ясно дали това е за цялата верига или за единичен случай.

    А я кажете за течната фаза как стои реално въпроса с клапането и прегарянето, Оинеже пишат по официалните прес релийзи че този проблем не съществува. Дали наистина е така.

    Братовчед ми работеше в Перник а комшийката в СФ и газта е от ЛукОйл ама е доста по-добра от другите бензиностанции,или поне в Перник де
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •