Page 1 of 16 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 240

Thread: Проблеми с хидравликата на волана при 159

  1. #1
    Старши алфист kopele-mopele's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    25

    Default Проблеми с хидравликата на волана при 159

    Колеги,

    Ако някой от вас забележи странен шум на ниски обороти при въртене на волана (нещо като хъркане), препоръчвам да предприеме незабавни мерки (смяна на хидравлична течност е най-малкото, което можете да направите като опит за отстраняване на проблема).

    Малко предистория - това хъркане си го има от както съм я взел колата. Няколко пъти при гаранционни обслужвания в Ауто Италия малоумниците там ми обясниха - "Нема грижи, всичките 159-ки така им хъркат хидравликите, ще ти сменим хидравличното масло и трябва да се оправи".

    Е да ама не... Не се оправи Дали са го сменили това масло аз няма как и да знам (това го казвам, тъй като при всяко гаранционно обслужване плащах за смяната на филтъра за климатизацията на купето, но едва след изтичане на гаранцията, в друг един сервиз установихме, че този филтър НИКОГА не е сменян - това го заявявам НАЙ-ОТГОВОРНО!) Та да се върна на темата - не знам смениха ли го изобщо това масло, но хъркането при ниски обороти на двигателя си остана. И аз като един послушен клиент си карах най-спокойно до онзи ден, когато помпата започна да вие... Та - ако верно проблема е хроничен при така любимите ни 159-ки, не чакайте и вие като мен да почне да вие, а предприемете некви мерки, ако не е твърде късно

    P.S. Съжалявам ако има друга подобна тема, но пуснах search за проблем хидравлика 159 и ми излязоха 14 страници :P сори ама немах време и нерви да прегледам има ли подобна тема. Ако има, то нека бъда извинен и изтрит
    155, 156, 159 That's the way I count
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  2. #2

    Default Нови плъгини

    не по темата ама почна да ми скърца скоростния лост като сменям от трета и първа

    смяяях, ще ходя тая седмица да видим откъде/какво/как

    хохохохо

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    81

    Default

    [QUOTE=kopele-mopele;505952]Колеги,

    Е да ама не... Не се оправи Дали са го сменили това масло аз няма как и да знам (това го казвам, тъй като при всяко гаранционно обслужване плащах за смяната на филтъра за климатизацията на купето, но едва след изтичане на гаранцията, в друг един сервиз установихме, че този филтър НИКОГА не е сменян - това го заявявам НАЙ-ОТГОВОРНО!)



    Не е възможно да не са ти сменяли филтъра на климатика,защото той обикновено изкарва около 10000-12000 km.Последната зима моя се задръсти на 6000 km заради чистите улици на Бате Бойко. А относно хидравлика си много прав.
    Last edited by Guzzi; 22-06-2009 at 18:48.

    Alfa Romeo 159 SW TI-ex
    Alfa Romeo Crosswagon 2007 Mercedes GLK350 2009
    http://www.facebook.com/VenturaGarage

  4. #4
    Старши алфист kopele-mopele's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    25

    Default

    Не е, ама е възможно В страната на абсурдите :P Гарантирам, че не са го сменяли, просто трябваше да го снимам тогава и щеше да повярваш колега. А аз освен по вида съдя и по това, че филтъра е на място, което щях да забележа, ако бяха отваряли - дъното на жабката. Не вярвам някой в Ауто Италия да си е направил труда да запомни 1 към 1 как ми е подредена жабката и всеки път да са връщали всичко по мястото. 1001% съм сигурен, че смяната се е ограничавала до един ред във фактурата и плащане на съответната сума от моя страна
    155, 156, 159 That's the way I count
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  5. #5
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ами колега за това следващия път, ако ходиш да ти "сменят" филтъра...Излез от сервиза след интервенцията и на входа, провери собственоръчно дали са го сменили...Ако не са...Жална им майка...такъв скандал можеш да им вдигнеш, че....

    Ако не е тайна колко пари струва въпросния поленов филтър за 159?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #6

    Default

    Малко офф-топик....относно сервиза на АутоИталия:

    Честно казано последните няколко нови коли закупени от АутоИталия не са ми стъпвали в Сервиз на АутоИталия....няма и да стъпат скоро...и дай-боже никога.

    Днеска си нагледах на нещо което не е допустимо дори за най-долнопробния квартален сервиз...за всичко което съм виждал през годините това днес беше върхат...за сега предпочитам да не споделям точно какво съм видял..(имам дори и снимков материал за като му дойде времето).

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  7. #7

    Default

    Въпреки постовете на колегите относно обслужването в Гърция аз реших на своя глава да отида в ММ. Е... беше ми за последно. Следващият път няма да се колебая, определям си час и пала за Серес.

    Страх ме е само да не се окажат и там такива "професионалисти", че кака ще се разбираме...
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Fiat Uno 1.1 F.I.R.E.

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    Здравейте,

    при мен също се получи това хъркане във волана при ниски обороти. Днес сменихме хидравличното масло и сякаш понамаля доста, но пак ми се струва, че има някакъв остатък. Ако някой си е решил този проблем напълно нека сподели как.

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    "хъркането" в движение ли се усеща или когато колата е на място? да знам, за да го дебна
    ex Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD
    ex Alfa Romeo 159 '06 1.9 JTDm
    Alfa Romeo Brera Italia Independent '10 3.2 V6 Q4
    Alfa Romeo 4C

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    Усеща се и така, но най-добре можеш да го разбереш, като караш супер бавно до около 20 км/ч и въртиш волана.

    2.4JTDm

  11. #11
    Старши алфист kopele-mopele's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    25

    Default

    Колеги, хъркането се долавя най-добре на място, когато двигателя работи на празен ход. Тогава помпата не вдига високо налягане и при въртене на волана наляво-надясно се чува въпросното хъркане (което е съпроводено от съвсем леко осезаема вибрация по волана). При подаване на газ (съответно повишаване на налягането от хидравличната помпа) симптомите изчезват. В движение е много по-трудно доловимо, така че може да не си играете да го търсите по друг начин.
    155, 156, 159 That's the way I count
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by kopele-mopele View Post
    Колеги, хъркането се долавя най-добре на място, когато двигателя работи на празен ход. Тогава помпата не вдига високо налягане и при въртене на волана наляво-надясно се чува въпросното хъркане (което е съпроводено от съвсем леко осезаема вибрация по волана). При подаване на газ (съответно повишаване на налягането от хидравличната помпа) симптомите изчезват. В движение е много по-трудно доловимо, така че може да не си играете да го търсите по друг начин.
    Провери си налягането на гумите и нивото на хид. течност

    Alfa Romeo 159 SW TI-ex
    Alfa Romeo Crosswagon 2007 Mercedes GLK350 2009
    http://www.facebook.com/VenturaGarage

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    Колега "kopele-mopele" ти успя ли да оправиш въпросния проблем?

    2.4JTDm

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by KGB View Post
    Малко офф-топик....относно сервиза на АутоИталия:

    Честно казано последните няколко нови коли закупени от АутоИталия не са ми стъпвали в Сервиз на АутоИталия....няма и да стъпат скоро...и дай-боже никога.

    Днеска си нагледах на нещо което не е допустимо дори за най-долнопробния квартален сервиз...за всичко което съм виждал през годините това днес беше върхат...за сега предпочитам да не споделям точно какво съм видял..(имам дори и снимков материал за като му дойде времето).

    Дойде ли времето да споделиш видяното
    Lexus IS200

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    не по темата ама почна да ми скърца скоростния лост като сменям от трета и първа

    смяяях, ще ходя тая седмица да видим откъде/какво/как

    хохохохо
    Привет колеги.
    Аз също имам проблем с 3-та скорост като е студена колата влиза малко трудно и също има едно почукване откъм съединителя като превключвам на малки предавки чува се някъде от към кутията.но в ММ ми казаха че съединител не се покрива от гаранцията.
    колега сподели какво ти казаха на теб в ММ
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

Page 1 of 16 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •