Колеги,

Ако някой от вас забележи странен шум на ниски обороти при въртене на волана (нещо като хъркане), препоръчвам да предприеме незабавни мерки (смяна на хидравлична течност е най-малкото, което можете да направите като опит за отстраняване на проблема).

Малко предистория - това хъркане си го има от както съм я взел колата. Няколко пъти при гаранционни обслужвания в Ауто Италия малоумниците там ми обясниха - "Нема грижи, всичките 159-ки така им хъркат хидравликите, ще ти сменим хидравличното масло и трябва да се оправи".

Е да ама не... Не се оправи Дали са го сменили това масло аз няма как и да знам (това го казвам, тъй като при всяко гаранционно обслужване плащах за смяната на филтъра за климатизацията на купето, но едва след изтичане на гаранцията, в друг един сервиз установихме, че този филтър НИКОГА не е сменян - това го заявявам НАЙ-ОТГОВОРНО!) Та да се върна на темата - не знам смениха ли го изобщо това масло, но хъркането при ниски обороти на двигателя си остана. И аз като един послушен клиент си карах най-спокойно до онзи ден, когато помпата започна да вие... Та - ако верно проблема е хроничен при така любимите ни 159-ки, не чакайте и вие като мен да почне да вие, а предприемете некви мерки, ако не е твърде късно

P.S. Съжалявам ако има друга подобна тема, но пуснах search за проблем хидравлика 159 и ми излязоха 14 страници :P сори ама немах време и нерви да прегледам има ли подобна тема. Ако има, то нека бъда извинен и изтрит