Page 11 of 16 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 240

Thread: Проблеми с хидравликата на волана при 159

  1. #151
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by D.Dimitrov View Post
    Мерси , ще се свържа с тях. Имам и още едно питане има ли някаква разлика в рейките на 159 примерно 1.9 и 2.4 ако намеря 2ръка примерно.
    Еднакви са. Даже и бензиновите са същите.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  2. #152
    започва да се пристрастява D.Dimitrov's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Варна
    Posts
    87

    Default

    Благодаря ти много за информацията.
    Alfa 159 JTD

  3. #153
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Stara Zagora
    Posts
    81

    Default

    Колеги при мен се чува много леко виене от помпата и на място във волана се чустват вибрации като се върти, с леко газ изчезва. Сега видях от колегата "GammaRay" и почистих казанчето и цетката до ново, смяна на маслото със зелено и ефект 0. При отваряне на казанчето на работещ двигател, няма кипене, пенене и подобни всичко е супер, следователно преполага се не е казанче. Рейката не тече от никъде(за сега). Само помпа ли остава като вариант и в крайна сметка наистина от каква кола става корпуса? Благодаря

    П.С. Колата е 2008 година

  4. #154
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Stara Zagora
    Posts
    81

    Default

    Никой ли няма идея?

  5. #155
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Колега, вероятно проблема е в помпата, ноя трява дас е погледне от специалист. Иначе помпа става и от Сигнум/Вектра. Виж колегата ivopetrov_1982 имаше и продаваше помпа за 159-ка, 1.9, можеш да му пишеш дали все още я има.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  6. #156
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Stara Zagora
    Posts
    81

    Default

    Ще проверя благодаря.

  7. #157
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Power steering
    fluid
    Tutela GI / E Tutela GI / E Tutela GI / E Tutela GI / E Tutela GI / E

    И сега какво масло да купя за хидравликата на волана Gi/r или Gi/E каквото дават тук, но то май е за скоростни кутии?
    __________________
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  8. #158
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Аз слагам GI/R
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  9. #159
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Power steering
    fluid
    Tutela GI / E Tutela GI / E Tutela GI / E Tutela GI / E Tutela GI / E

    И сега какво масло да купя за хидравликата на волана Gi/r или Gi/E каквото дават тук, но то май е за скоростни кутии?
    __________________
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.
    То си го пишело на капака-Tutela Gi/R!
    Тutela Gi/E е червено и явно системата е била заредена с него?
    Два пъти промивах с някъкво немско масло за Ауди и Фолсваген, но и двата пъти излизаше червеникава боза!Накрая разкачих всички маркучи и от двата им края , въртях пълен ляв/десен и запалих за секунди, при което помпата изхвърли останалото масло!След тази интервенция системата побра 1,25 литра Tutela Gi/R , като вече маслото в системата си беше със зелен цвят.Покарах половин ден след което източих само казанчето и долях 0.5литра от останалите ми 0,75лтр.След последната смяна маслото вече е чисто и зелено, и волана се върти значително по лесно!Имах и помощник
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG0552.jpg   IMAG0531.jpg   IMAG0532.jpg   IMAG0534.jpg   IMAG0540.jpg  

    IMAG0544.jpg   IMAG0546.jpg   IMAG0557_1.jpg  
    Last edited by stu; 06-02-2017 at 14:07.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  10. #160
    Младши алфист GGA's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    София
    Posts
    27

    Default Хидравлика

    Здравейте,

    Да споделя и моя опит за проблемите с хидравликата.
    Първо се започна с леко тежък волан и при навиване имаше леки пресекулки.Казаха ми че е от рейката - оправихме я - волана стана малко по лек,но пресичанията останаха.До момента,когато волана се запече направо .Пак в сервиз ... Смениха казанче,течност и видях помпата - пак същата работа.. ... след като погледнали маркучите на край са видели,че едниния е леко напукан и от там капе масло и .
    Оказало се нещо дребно,но кой да гледа - а бях решил и помпа да взимам само това остана,кой да се сети да проверя маркучите .
    Воланчето сега супер , ремонта на тръбичките с работа ми излезе 160 лв.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20170309_104445.jpg   20170220_125109.jpg   20170220_144352.jpg  
    Alfa romeo 159 2.4 Jtdm

  11. #161
    Запален алфист vesko_iotov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Враца
    Posts
    130

    Default

    Не ти ли се е губило от хидравличното масло
    159 1.9 jtd TI
    156 1.8 ts 99g ex

  12. #162
    Младши алфист GGA's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    София
    Posts
    27

    Default Хидравлика

    Не,да не забележа и в сервиза същото(проверявах всеки път и не съм доливал,но кипеше-някой майстори даже ми казаха,че било нормално).
    Може да е влизал въздух и е губило налягане на масло или нещо рода - да ти кажа със сигорност и аз не знам,не разбирам чак толкова и за това я карам при майстори.Интерсното и в случай те на са намерили проблемчето от първия път,явно не проверят всичко от първо до последно по съответната верига за дадена система по колата в сервизите,а се хващат за очивидното и другото остава настрани.И ние по претенциозните към много малки проблеми(е тука между 9000 и 10000 оборота нещо нерботи както трябва ) ги виждаме и си настояваме,че има проблем и чак тогава преглеждат всичко.Във всички сервизи напоследък не стигат хора и гледат да не губят много от работочасовете за прегледи на стендове,подемници и тн.Така си мисля гледат набързо кво видят видят и ай бегай да си караш колата ти е яката работа.
    Важното сега е че колицата е супер и си карам с много кеф.
    Alfa romeo 159 2.4 Jtdm

  13. #163
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by GGA View Post
    Не,да не забележа и в сервиза същото(проверявах всеки път и не съм доливал,но кипеше-някой майстори даже ми казаха,че било нормално).
    Може да е влизал въздух и е губило налягане на масло или нещо рода - да ти кажа със сигорност и аз не знам,не разбирам чак толкова и за това я карам при майстори.Интерсното и в случай те на са намерили проблемчето от първия път,явно не проверят всичко от първо до последно по съответната верига за дадена система по колата в сервизите,а се хващат за очивидното и другото остава настрани.И ние по претенциозните към много малки проблеми(е тука между 9000 и 10000 оборота нещо нерботи както трябва ) ги виждаме и си настояваме,че има проблем и чак тогава преглеждат всичко.Във всички сервизи напоследък не стигат хора и гледат да не губят много от работочасовете за прегледи на стендове,подемници и тн.Така си мисля гледат набързо кво видят видят и ай бегай да си караш колата ти е яката работа.
    Важното сега е че колицата е супер и си карам с много кеф.
    Прав си, аз последно време взех да чакам проблема да се изпили за да ида на сервиз. Иначе ме обявяват че си измислям.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  14. #164
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2016
    Posts
    46

    Default

    Хъркаше при въртене, смених съответно казанчето и сложих правилното масло. Спря хъркането и присекулките при въртене на място. Остана си тежък воланът, за сега го отлагам, пък и си тренирам из малките улички и при паркиране. Иначе пък е готино, че като се засиля някъде, е много директен и стегнат, тъй че продължавам да гледам на нещата от положителната страна и си свиркам.

  15. #165
    Младши алфист GGA's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    София
    Posts
    27

    Default Сервизи

    Yavor Quote:
    Originally Posted by GGA
    Не,да не забележа и в сервиза същото(проверявах всеки път и не съм доливал,но кипеше-някой майстори даже ми казаха,че било нормално).
    Може да е влизал въздух и е губило налягане на масло или нещо рода - да ти кажа със сигорност и аз не знам,не разбирам чак толкова и за това я карам при майстори.Интерсното и в случай те на са намерили проблемчето от първия път,явно не проверят всичко от първо до последно по съответната верига за дадена система по колата в сервизите,а се хващат за очивидното и другото остава настрани.И ние по претенциозните към много малки проблеми(е тука между 9000 и 10000 оборота нещо нерботи както трябва ) ги виждаме и си настояваме,че има проблем и чак тогава преглеждат всичко.Във всички сервизи напоследък не стигат хора и гледат да не губят много от работочасовете за прегледи на стендове,подемници и тн.Така си мисля гледат набързо кво видят видят и ай бегай да си караш колата ти е яката работа.
    Важното сега е че колицата е супер и си карам с много кеф.


    Прав си, аз последно време взех да чакам проблема да се изпили за да ида на сервиз. Иначе ме обявяват че си измислям.

    Проблема идва от там,че се надценяват и взимат повече поръчки и всички искат да им все вземе колата веднага и да стане за вчера.Затрупват се с коли и после нема oправия и по претупват нещата и айде.(пък после колата или собственика виновен-а той си мисли оставах я в най-добрия сервиз примерно ("Секстре*****",Cardioprint auto **,OverTheHill auto и др. ) / Приликата с имена и фирми е случайна и худ.измислица).А всички сервизи с имат постояни клиенти, които са им надули главите и почват да обръщат внимание и на дребните неща.Клиента "X" си оставя колата с проблем - набързо правим нещо и готов ,я го види след това я не.Имат мно0ого работа и за това се получават такива неща и си взимат парички както трябва естествено,няма вече да те спечелят с внимание и да знеш,че като оставяш колата на взимане всичко ще е наред.(Може и някой съвет,какво друго са разбрали за колата-реално,а не баш.майсторски съвети)И последно най - обичам да ме цакат с части ,тез момчета явно не разбраха пораснах ме и ние знаем кой какво внася и на какви цени.
    Мнение на един техническо неграмотен Алфист.
    Alfa romeo 159 2.4 Jtdm

Page 11 of 16 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •