Page 12 of 16 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 166 to 180 of 240

Thread: Проблеми с хидравликата на волана при 159

  1. #166

    Default

    Изчетох цялата тема и разбрах какви ги върши въпросната цедка.Единствено и само заради нея ли се сменя казанчето,защото както се вижда ,колегата я е извадил,почистил и върнал на мястото си?
    Ще си сменям маслото и аз,та в тая връзка се и тересувам. Моята рейка е сменяна с нова,когато колата е била в гаранция.Сега е с червено масло и като загрее хубаво маслото ,започва да поскърцва,когато въртя на място.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #167
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ако се пени маслото като запалиш, сменяш и казанчето и маслото с каквото трябва.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #168

    Default

    Ако се пени може и рейка да е заминала, да има пробив от корозия.


    Сменяй профилактично.Не е скъпо.Казанче 75-85 лева + хидравлично масло(или течност както му казват) ще отидеш на 100 и нещо лева.

    Ако ти се свидят 75-85 лева сменяш само маслото.

    Аз смених и двете.

    Сложихме зелено.

    То всяка една течност си има срок на годност в който запазва качествата си.След него няма гаранция.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #169
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Каква е необходимоста да сменя и казанчето при положение, че няма проблем!То по тази логика сменяйки спирачната течност или антифриз трябва да сменяме и казанчетата им, а като сменим маслото може да сменим и двигателя
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  5. #170

    Default

    При мен не се пени.
    Само като загрее и леко почва да помъцва ,само на място.Маслото е ясно.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #171

    Default

    Че защо да не ги смени?

    По някои от тях има налепи от предишни течности които са сипвани в тях.

    Защо мислиш се запушват маркучите през които минава спирачната течност до спирачните апарати?

    Един евтин комплект спирачни маркучи за 159 2.4 200 коня на АБТ е 200 лева.

    Като му е кеф има пари и желание що да не ги смени?

    Смяната е профилактична.Ако чака да "дойде" проблем може вече да е късно да сменя само казанче и да трябва да сменява рейка ...

    Казанче струва 75 лева. Рейка 2 000 лева.

    Всеки сам си решава.

    ====================================

    Профилактика на зъб или лечение с цяла коронка или цяла протеза(чене) - всеки сам си решава.

    Повечето българи чакат всичко да им се разпадне в ръцете, че чак тогава се сещат да сменяват.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #172
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Че защо да не ги смени?

    По някои от тях има налепи от предишни течности които са сипвани в тях.

    Защо мислиш се запушват маркучите през които минава спирачната течност до спирачните апарати?

    Един евтин комплект спирачни маркучи за 159 2.4 200 коня на АБТ е 200 лева.

    Като му е кеф има пари и желание що да не ги смени?

    Смяната е профилактична.Ако чака да "дойде" проблем може вече да е късно да сменя само казанче и да трябва да сменява рейка ...

    Казанче струва 75 лева. Рейка 2 000 лева.

    Всеки сам си решава.

    ====================================

    Профилактика на зъб или лечение с цяла коронка или цяла протеза(чене) - всеки сам си решава.

    Повечето българи чакат всичко да им се разпадне в ръцете, че чак тогава се сещат да сменяват.
    Както винаги отклоняваш темата!
    Говорим за казанчета а не за маркучи, ченета, коронки и зъби!
    Да махна оригиналното казанче и да тръгна да търся някъкво незнайно от къде, при положение, че на моето му няма абсолютно нищо ми се вижда безмислено.Ти сам ли си смени течността и казанчето, че даваш такива крайни заключения?Ето го моето казанче, което си е перфектно и лично съм демонтирал и монтирал.Твоите съвети много често са странни -в една друга тема твърдеше, че копчето за задния капак работело само лятото и колегата да свиквал с това!!!И не ми е за парите, мога и пет казанчета да сменя, но мразя да сменям части безмислено , а и ми прави удоволствие да си правя някой ремонти сам.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG0545.jpg  
    Last edited by stu; 12-05-2017 at 01:17.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  8. #173
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Всеки да сменя каквото си реши и да не се ръководи от поста ми.Това решение съм си го взел лично за мен, след обстоен преглед на устройството и състоянието на моето казанче и цедката му, и при положение, че преди смяната на течността не съм имал проблеми.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  9. #174
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2017
    Location
    София
    Posts
    35

    Default

    Хора вечеминаз съм горт собственик на 159 2.4 210hp q4 Хахах е не е черна с бежова кожа а е сива с черна и не е 1.9 каватонтърсих а е малко повече но за пореден път се обеждавам че алфата се копува със сърце. Видях я и беше любов от пръв поглед. Както и да е отклоних се от темата. За въпросното казанче, в александър ауто го има за около 113 лв ми казаха да взимам ли от там или има и по евтини варианти ( не се стискам просто проучвам пазара ) ?

  10. #175
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by Dimitar Antonov View Post
    Хора вечеминаз съм горт собственик на 159 2.4 210hp q4 Хахах е не е черна с бежова кожа а е сива с черна и не е 1.9 каватонтърсих а е малко повече но за пореден път се обеждавам че алфата се копува със сърце. Видях я и беше любов от пръв поглед. Както и да е отклоних се от темата. За въпросното казанче, в александър ауто го има за около 113 лв ми казаха да взимам ли от там или има и по евтини варианти ( не се стискам просто проучвам пазара ) ?
    Честито и много безаварииниПоради каква причина реши да сменяш казанчето?
    Last edited by stu; 27-05-2017 at 01:14.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  11. #176
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2017
    Location
    София
    Posts
    35

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Честито и много безаварииниПоради каква причина реши да сменяш казанчето?
    Нещо капачката не се завива като хората и маслото сътре е червено, ако капачката беше ок мислех само да го исчистя и да сменя маслпто със зелено но мисля направонда го сменя за да нямям ядове занапред.

  12. #177

    Default

    Токущо смених моето.Промих системата,измих казанчето перфектно,цедката също.Една идея по леко се движи волана.Маслото е спокойно,не се пени,което говори,че цедката е ОК и достатъчно масло се връща и няма шумове.Има само едно нещо ,което леко не ме радва и това е ,че при пълно навиване на волана,като стигне до край и помпата измъцва.В този момент клапанчето на капачката изкача....като отпусна волана шума спира и клапанчето пада.Това преди го нямаше.Преди изкърцваше,като загрее маслото,сега като загрее няма нищо.....само това в крайно положение.Бях с червено масло,кой знае от кога и какво.
    Казанче ще си взема....но гаранция ли е от цедката?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_0081.jpg  
    Last edited by undy; 27-05-2017 at 17:56.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #178
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    На крайно положение и моята пее.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  14. #179
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    То в крайно положение помпата явно се мъчи и вдига налягането , като според мен не е добре да се напъва, и държи дълго време така.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  15. #180
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Токущо смених моето.Промих системата,измих казанчето перфектно,цедката също.Една идея по леко се движи волана.Маслото е спокойно,не се пени,което говори,че цедката е ОК и достатъчно масло се връща и няма шумове.Има само едно нещо ,което леко не ме радва и това е ,че при пълно навиване на волана,като стигне до край и помпата измъцва.В този момент клапанчето на капачката изкача....като отпусна волана шума спира и клапанчето пада.Това преди го нямаше.Преди изкърцваше,като загрее маслото,сега като загрее няма нищо.....само това в крайно положение.Бях с червено масло,кой знае от кога и какво.
    Казанче ще си взема....но гаранция ли е от цедката?
    Сега пробвах-и при мен клапанчето изкача нагоре при пълен ляв или десен, но това е заради промяна на налягането, тъй като за момент дебитът на маслото се повишава.Явно преди не си се заглеждал .Помпата не се чува в купето, а само при отворен капак се чува как леко си променя звука когато е под напрежение в крайно ляво/дясно положение, което според мен е нормално.Най важно е да не остава без масло в лявата част на казанчето по време на въртенето защото помпата ще остава без масло на моменти.Най вероятно не си обезвъздушил добре.
    __________________
    Last edited by stu; 28-05-2017 at 20:32.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

Page 12 of 16 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •