Page 15 of 16 FirstFirst ... 513141516 LastLast
Results 211 to 225 of 240

Thread: Проблеми с хидравликата на волана при 159

  1. #211

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Сега гледах клипа,който си дал...ами това си е характерния звук за проблем с/в казанчето ...гледал ли си какво се случва в казанчето ? при въртене на волана ? ,би трябвало да ври и пребъква доста.

    Вече ако всичко това се получава и на изгасен мотор ,става интересно
    А колеги как въртите този волан на изгасен двигател На тези 1.6 тона без хидравлика е супер невъзможно да се върти волана

    Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

  2. #212

    Default

    Quote Originally Posted by Grishata View Post
    А колеги как въртите този волан на изгасен двигател На тези 1.6 тона без хидравлика е супер невъзможно да се върти волана

    Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
    Бе и аз не знам как, но човека така твърди...сега зимата е възможно или поне докато имаше сняг.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #213
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Сега гледах клипа,който си дал...ами това си е характерния звук за проблем с/в казанчето ...гледал ли си какво се случва в казанчето ? при въртене на волана ? ,би трябвало да ври и пребъква доста.
    Вече ако всичко това се получава и на изгасен мотор ,става интересно
    Гледал съм го и не ври. Волана го въртя трудно на място, но ми се е наложило за да разбера дали го прави на място. Интересно е, че когато изстине нито скърца нито вие ....

  4. #214

    Default

    Quote Originally Posted by Grishata View Post
    А колеги как въртите този волан на изгасен двигател На тези 1.6 тона без хидравлика е супер невъзможно да се върти волана

    Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
    Чак пък трудно, върти си се.. явно не закусвате сутрин достатъчно
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  5. #215
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не е добра идея да се върти волана без хидравлика намясто. Усилието върху кормилния прът е сериозно и има опасност да се повреди разпределителя.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #216
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Здравейте, в събота си смених казанчето с чисто ново (мога да кача снимка ) и скърцането след интензивно каране си остана. Проблема е установен, оказва се шарнира на долния носач, който е на по-малко от година. Явно не е смазан добре и втулката когато загрее от въртенето се получава този шум. Носача ще бъде подменен и ще кажа как е през тази седмица. Този ще му пускам рекламация.

  7. #217
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Dimitrovgrad
    Posts
    17

    Default

    Здравейте колеги, след смяна на течността с зелена на фукс 20+лв литър протече рейката следва рециклаж с нови накрайници 4 броя нови маншони та до тук добре изкара година и последва смяна на казанчето една седмица след това маркуча за високото налягане сдаде багажа следва рециклаж и ето от октомври до сега пак нямаше ядове сега почна да вие пак хидравликата помпата вече не знам какво да правя😪😪😪

  8. #218

    Default

    Ми то ти само помпата не си сменил, явно е дошло и нейното време. Но все пак трябва да бъде проверено дали е тя.
    В казанчето как е маслото-бистро ли е, пени ли се, бълбука ли?
    Пробвай с някоя добавка, ако искаш.... Lube Gard - тъмно лилава тубичка, много е ефективна. Но все пак не е кардинално решение на проблема, а и не се знае дали ще има ефект. Два цвилеши на умряло коли знам, които карат с такава и нямат никакви звуци още.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #219

    Default

    Много "рециклажи", много нещо...

    Или някой не си е свършил работата или рейката не е била за рециклиране, а за нова...

    Не зная защо още като я закупите не "жертвате" 100-120 лв за ново казанче + нова течност.

    В един сервиз ми казаха, че и те "чистили цедки" и след няколко коли рекламация се сетили да сменят казанчетата...

    Така наречената цедка е пластмасова, износва се, чупи се и става на парчета, които се "носят" в хидравличната течност и съсипват по пътя си маркучи, хидравлични помпи... защото се движат заедно с течността с голяма скорост и под голямо налягане...

    На моята смених казанчето на 8-мия месец от покупката + нова хидравлична течност.

    Миналата година октомври смених за втори път течността и тази година есента или другата година ще я сменя отново, защото е започнала да розовее леко.

    Един път като смените казанчето -течността ще ви струва 20 лева за 2 години - по 10 лв на година.

    Това, че пускаш такъв пост, донякъде означава че си се уморил от ремонти, НО имаш няколко възможности:

    - рециклиране на твоята си рейка - виж питай Ecotronic, той имаше опит.

    За помпата не зная някой да ги рециклира ----->>> само нова.
    Или втора употреба в незнайно какво състояние.

    Щеш не щеш ще трябва да плащаш.

    Или да продаваш колата с този проблем.

    Мръсотията по цедката е проблем, но по-големият проблем е амортизацията на материала на пластмасата от която е направена цедката, която започва да се разпада и да "отделя парчета".И тогава съсипва и хидравлична помпа и маркучи и почти всичко което срещнат по пътя си...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #220
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Dimitrovgrad
    Posts
    17

    Default

    Ами течността е смених при първоначалното обслужване след покупката октомври 2018г след седмица протече рейката а пяна нямаше в казанчето нито с червената стара течност нито с новата зелена затова не го замених рециклирах си рейката след теча и до октомври 2019 нямах ядове когато първо свирна и сменихме казанчето тъй като беше в пяна и седмица по късно текна от маркуча който също рециклирахме и на всяка процедура маслото се сменя ше и миналия ден пак почна мисля че иска малко доливка ама къде ще е утишла течността като не виждам течове ще пробвам с едни 50грама доливка и ще видя ако е заминала и помпата ще сменя с нова

  11. #221
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Загуба на течност, ако не се вижда по помпата и видимо ремъкът не е омазнен, най-вероятно е от рейката, независимо че е рециклирана. За целта, провери дали маншоните не се пълнят с течност.

    Моят съвет е докато си нормализираш системата, ползвай българска течност мхл-32. Тя, освен че е евтина, не е никак лоша, поне за употреба при не много ниска околна температура.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #222

    Default

    А според мен, първо си огледай маркучите на рейката и съединенията/капсуловките на тези маркучи.Те също се износват/състаряват с времето, напукват се, цепят се и може да започнат да пропускат някъде.


    Иначе има колеги които успешно си ги "ремонтираха" със някаква добавка за течове по рейката.Но според мен това е тъпо, защото не се знае кога и къде ще си когато отново текне...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #223
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Dimitrovgrad
    Posts
    17

    Default

    Не се виждат за момента течове но казанчето пак се запени яко��

  14. #224

    Default

    Quote Originally Posted by Gencho83 View Post
    Не се виждат за момента течове но казанчето пак се запени яко��
    Извади цедката....ако е пълна с боклуци работата е ясна. Обилна промивка на цялата система(няколко пъти),почистване на цедката и казанчето и отново си в джаза.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  15. #225
    започва да се пристрастява talaz's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Извади цедката....ако е пълна с боклуци работата е ясна. Обилна промивка на цялата система(няколко пъти),почистване на цедката и казанчето и отново си в джаза.
    А как се вади цедката за почистване на този тип казанче, и дали може да се извади без да се сваля цялото казанче само с източване и трябва ли някакъв по специален инструмент? Питам защото искам превантивно да изчистя моята ,но не знам каква е точно процедурата.
    Click image for larger version. 

Name:	s-l16трт00.jpg 
Views:	29 
Size:	96.6 KB 
ID:	171458

Page 15 of 16 FirstFirst ... 513141516 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •