Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Brava-изпотяват ми се стъклата.

  1. #1

    Default Brava-изпотяват ми се стъклата.

    Преди седмица си взех брава, от както захладня от вчера се сблъсках със следния проблем-изпотяват ми се стъклата супер много и дори като пусна парното да чисти предното стъкло почти няма ефект. Що за феномен е това

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  2. #2

    Default

    Nai-veroqtno kofti uplytnenie (taka predpolagam de, da vliza vlaga ot tam). Mislq, che nqkyde bqh gledal preparat, s koito se tretira stykloto i ne se izpotqva, no ne moga da ti kaja koi beshe... Sys sapunena voda mai pak stava (za kaski sym chuval da q preporychvat).

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default Re: Brava-изпотяват ми се стъклата.

    Quote Originally Posted by Alexius
    Преди седмица си взех брава, от както захладня от вчера се сблъсках със следния проблем-изпотяват ми се стъклата супер много и дори като пусна парното да чисти предното стъкло почти няма ефект. Що за феномен е това
    това се получава когато не постъпва свеж външен въздух в купето

    с климатик ли си или без

    ако си с климатик може да ти е изгоряло моторчето на клапата за рециркулация на въздуха

    ако си без провери си лостчето за клапата

    друго което трябва да провериш а и да смениш е поленовият филтър, намира се в дясната част на автомобила, под кората закриваща механизма на чистачките, има си специален отвор за смяната му

    общо взето това с филтъра го направи първо и като го махнеш ще можеш да видиш положението на клапата
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  4. #4
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Освен това ако имаш странна миризма в купето (на антифриз) е възможно да изпуска от някаде радиатора на парното или някой маркуч провери за течове. В този случай стъклото се запотява и става мазно.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #5
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Освен товаааааааааа....
    кранчето на въздуха който е специално за локална циркулация в купето ... може да е пуснато то се намира под "врътките" на парното или климата ....
    направи го наляво да бъде ако няма климат --- демек да вкарва въздуха от вън а не да го върти само в купето
    сори за тъпото обяснение ,,, на 6 водки сам а няма още 14:00
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  6. #6
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    osve tova i da ne otvarja vinshija vuzdh i da e samo na vutreshen ...


    varianto mnogo
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  7. #7

    Default

    свалих жабката да видя данеби да не отваря клапата, ама се оказа че няма клапа, съответно дърпа въздух и от вън и отвътре. предното стъкло ми седи малко мазно каточели, разгледах радиаторчето на парното и има мокро по него. вероятно е от това.

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  8. #8
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    e to e jasno togava znachi teche v kupeto , tja se izparjava i se poti kato ....
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  9. #9

    Default

    звънях в александърауто-там за радиатора ми искат 110лв. втора употреба при италианеца е 30 кинта. дали да взема старо или някои ако знае друга цена за ново някаде?

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    Quote Originally Posted by Alexius
    звънях в александърауто-там за радиатора ми искат 110лв. втора употреба при италианеца е 30 кинта. дали да взема старо или някои ако знае друга цена за ново някаде?
    за около 10 години откак се занимавам с италиански автомобили съм сменял радиатора на парното само на 1 голф
    на нашите се преебава само кранчето а то струва 15 кинта ново
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  11. #11

    Default

    кранчето имаш впредвид там кадето влизат двете алуминиеви тръби в радиатора?

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  12. #12
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    Quote Originally Posted by Alexius
    кранчето имаш впредвид там кадето влизат двете алуминиеви тръби в радиатора?
    да, но пък сега като се замислих бравата няма кранче, така че може наистина проблема да е питата на радиаторчето
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  13. #13
    Guest

    Default

    уфф, така се надявах че ще мина по тънко само с кранче, ама май ще взимам радиатор както се очертава.
    какво ти е мнението , да си взема ли втора употреба, разбира се с уговорка че ще го пробвам и ако има проблем да го сменя?

  14. #14
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Мойто мнение е че трябва нов радиатор.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  15. #15

    Default

    завънях във вантотрейд, радиатора е около 100лв, и за работа пак 100лв-нечовеци

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •