Results 1 to 11 of 11

Thread: Май ще раждаме ...

  1. #1
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default Май ще раждаме ...

    Здравейте колеги. Значи проблема е следния ... снощи се прибрах към Варна след околко 60км извънградско спокойно каране макс.120км/ч никакъв проблем с колата. Днес следобед решавам да излизам... паля колата и се чува едно чукане като на клапан или повдигач... подам газ усилва се ... 5 мин. работи колата и реших да не я карам. След около 3 часа пак реших да запаля и пак същата работа. ;( маслото на 2-3 дена го проверявам малко да мръдне и допълвам ... та следя си я редовно не съм я пържил, рядко я настъпвам в обороти над 4500... Та какво може да е, дали някой клапан или нещо по надолу към лагерите ? Споделете за читав сервиз във Варна в който майсторите наистина разбират от Алфи,че не ми се ходи при пишман майстори?
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  2. #2
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Default

    Само да не е маслена помпа, че на един приятел със 155 така му отказа маслената помпа и му тракаше по същия начин
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

  3. #3
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Почти сигурно лагери на колянов вал. С какво масло я караш и кога си я купил?

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #4

    Default

    Лагер, не чука "като клапан или повдигач".

  5. #5
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Jorkkoo View Post
    паля колата и се чува едно чукане като на клапан или повдигач... подам газ усилва се!!
    Като, не като . . То ще си каже момчето като какво чука, дано да не съм прав.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #6
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    Маслото Селения 20к на 8000км. го смених предното това е на 6500км в момента и съм решил следващото да бъде Селения Рейсинг 10в60 ... иначе колата я имам от година и половина и съм и навъртял 25 000км като я взех го смених маслото,след 10к пак смених след 8к смених и това е за сега наближава му на 6500км е ама май в бокса ще минава първо. Та се чудя за читав майстор във Варна който е правил Туйн Спарк ?! Споделете
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  7. #7
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Доколкото знам, местните твинспаркаджии ползват Бончо. Сервизът му бил някъде до гарата, аз не съм имал честта да ходя при него (слава Богу! ), нека колегите кажат адреса.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  8. #8
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    Преди малко запалих колата и изненада... няма чукане няма нищо?!?!? изчаках я няма нищо нормален шум от вариатора само ... покарах я поразтрих я за дето ме вкара в някви мисли и няма чукане ... кво става ?!?! Явно колкото я глезя толкова ми се прави на важна ?!
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  9. #9
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by Jorkkoo View Post
    ... Явно колкото я глезя толкова ми се прави на важна ?!
    Ами ти сам каза, че над 4500 оборота рядко си вдигал Резвай си я от време на време, алфа е това

    Все пак се вслушвай в двигателя периодически
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  10. #10
    Captain Slow LeoVin4i's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    467

    Default

    0899968916 => Търсиш Бончо, до КАТ се намира сервиза. В случай, че все пак решиш да я чуе някой, който разбира.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TS
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer - ex
    Audi A4 1.9 TDI

  11. #11
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default за чукането

    Аз да изкажа компетентно мнение като човек който е чупил биела на туинспарк (именно след 60 км по магистралата) - ами ако е проблема нещо в тея лагери, точно чукане си е, отчетливо едно такова (но все пак при мен в блока отстрани имаше дупка колкото юмрук), отначало леко, ама като дадеш газ - повече... Все пак не ми се вярва да е това, щом е престанало казваш. Съвета ми е да идеш да видят колата профилактично на кадърен сервиз, отдолу картера нали е със силикон а не със гарнитура (тъй мисля), жертвай едни 50 лв например, но като го свалят и ще видят дали има разхлабен лагер например (казвам ти поне от това дето аз съм виждал, сам си свалях биелните лагери и разгледах там какво се случва около коляновия вал).
    Превантивно не вдигай за дълго време високи обороти д ацедиш колата, щото мен така ми изяде главата.
    Успех!
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •