Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 48

Thread: Собствениците на автомобили в Германия поставят Алфа на второ място в класация за...

  1. #16
    Запален алфист venko's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    софия младост 3
    Age
    36
    Posts
    180

    Default

    Quote Originally Posted by LeoVin4i View Post
    щом си дал една камара пари за Мерцедес и ти откажат чистачките примерно, следва да си много недоволен. На алфистите пък съответно такива проблеми не им правят впечатление и оттам и доброто място в класацията
    направо изби рибата
    alfa romeo 155 1.8 twin spark

  2. #17
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by LeoVin4i View Post
    Тази класация определя доколко собствениците са доволни от съответния автомобил, щом си дал една камара пари за Мерцедес и ти откажат чистачките примерно, следва да си много недоволен. На алфистите пък съответно такива проблеми не им правят впечатление и оттам и доброто място в класацията
    А новата Алфа според теб не е камара пари ли? Я сравни цената на 159 и на Ц-класата. Що не караме аз и ти нова Алфа? Коя година ти е боксера? Писна ми от изявления като "карам Алфа, щото нямам пари за Гоуф".
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  3. #18
    Captain Slow LeoVin4i's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    467

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    А новата Алфа според теб не е камара пари ли? Я сравни цената на 159 и на Ц-класата. Що не караме аз и ти нова Алфа? Коя година ти е боксера? Писна ми от изявления като "карам Алфа, щото нямам пари за Гоуф".
    Аз по-скоро имах впредвид, че спокойствието на алфистите не може да бъде нарушено от разни дребни проблемчета, и като цяло си мислех, че сме освен другото и хора с чувство за хумор ама ти явно не си. Боксера е 95г на 200 000+ км и съм много доволен от него.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TS
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer - ex
    Audi A4 1.9 TDI

  4. #19
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    А новата Алфа според теб не е камара пари ли? Я сравни цената на 159 и на Ц-класата. Що не караме аз и ти нова Алфа? Коя година ти е боксера? Писна ми от изявления като "карам Алфа, щото нямам пари за Гоуф".
    Много насериозно се взимаш, колега. Такива пионерски изказвания са характерни за форума, но "бойният дух" от тях вече линее, та чак крее. Малко самоирония никога не е излишна...
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  5. #20
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by LeoVin4i View Post
    Аз по-скоро имах впредвид, че спокойствието на алфистите не може да бъде нарушено от разни дребни проблемчета...
    Колега, твоето изказване е в съвсем друг смисъл - от него излиза, че Мерца е много по-скъп и при него е нормално да недоволстваш, а пък Алфите са евтини и затова на хората не им правят впечатление дребните болежки. А това просто не е вярно - една нова 159 не е много по-евтина от една Ц-класа, следователно очакванията за качеството следва да са еднакви. Извинявай, но анкетата е правена между собственици на автомобили на възраст до 2 години, а на тях още не са им се развалили чистачките, мигачите или машинките за заключване - тези проблеми ги знаем ние, които караме 5-10-15 годишни Алфи. Като цяло, в поста ти прозираше идеята, че по чисто обективни критерии Алфа Ромео не може да е толкова напред в класацията, затова трябва да има някакво друго обяснение, напр. че Алфистите са свикнали с неработещи чистачки и др. "дребни проблемчета".

    Моята теза е друга: актуалните модели на Алфа Ромео са достатъчно добри, хората са се постарали да ги направят качествено и клиентите да са доволни. В Германия, както и в България Алфа Ромео се кара не само от алфисти, а и от много хора, които нямат пристрастия към марката. Фактът, че тези хора оценяват колите си толкова високо е показателен за реалното място на марката в автомобилния свят, а изказвания като твоето омаловажават това място.

    Знам, че не го мислиш сериозно и не си имал това предвид, нито пък искам да те засегна по някакъв начин. По-скоро бих желал да те провокирам да се замислиш по-сериозно върху темата, защото така с лекота хвърлени несериозни твърдения се възприемат и от околните, въпреки че не това си имал предвид. Така се подхранва един комплекс, който много се е разпространил вече из нашата общност и където го видя гледам да го съсека. Бих го нарекъл "комплекс на българския алфаджия". Не само аз го забелязвам - хвърли едно око на темата за "плюенето по алфите", както и на тази тема: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=35940, в която се стигна дори до ключ.

    Quote Originally Posted by LeoVin4i View Post
    ...и като цяло си мислех, че сме освен другото и хора с чувство за хумор ама ти явно не си. Боксера е 95г на 200 000+ км и съм много доволен от него.
    Чувството ми за хумор си е на мястото, просто темата ми се вижда сериозна и затова реших да се изкажа сериозно. Нищо лично, колега, не се заяждам.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  6. #21
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by DanewRomeo View Post
    Много насериозно се взимаш, колега...
    Както казах, взимам насериозно не себе си, а темата, както и комплексът на алфаджията.

    Quote Originally Posted by DanewRomeo View Post
    Такива пионерски изказвания са характерни за форума, но "бойният дух" от тях вече линее, та чак крее. Малко самоирония никога не е излишна...
    Бих казал, че ""бойният дух" линее, та чак крее" именно от "самоиронията", която нито е "малко", защото вече е масово явление, нито е "само-", защото всъщност е ирония към марката.

    Бих искал да призова за малко повече обективност и сериозност, за да не се излагаме пред чужденците , както и към малко повече толерантност към по-различното мнение. Айде нЕма нужда като не сте съгласни с тезата ми да ме квалифицирате като "взимащ се насериозно" и като "нямащ чувство за хумор.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  7. #22
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by plamen petkov View Post
    Точно за това говорех и отворих темата за плюене по алфа дявола не е чак толкова черен колкото се представя в България всичко тук е фарс но много малко хора го разбират
    Quote Originally Posted by morfius View Post
    А колко от нас карат коли на около 2 години, по нормални пътища, поддържат ги с нормални консумативи и могат да са сигурни в нивото на обслужване в сервиза?
    Тук всичко е изкривено, та митологията ли
    Quote Originally Posted by plamen petkov View Post
    Дори и ние алфистите не си вярваме че може алфа да е толкова напред май не са ни виновни голфаджиите а ние ако бяха сложили фолксваген най отпред щяхте да повярвате нали !!!промити мозъци сме ние българите
    +1
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  8. #23
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by Tedo View Post
    моята теория за първото място в тази класация е, че то е определено от социално слабите германци които са скочили от голф 2 примерно на чисто ново дайхатсу и се радват, че им мирише на ново и няма много неща да му се сменят, което се дължи не на друго а на елементарната концепция на тези автомобили
    А един по-задълбочен поглед показва, че (като изключим феномена Дайхацу, за който нямам обяснение) като цяло производителите на премиум автомобили са в челото, а масовите марки са надолу в класацията - Тойота и Мазда са на 6-то и 7-мо място, Шкода и Хонда - на 9-то и 10-то, а от 12-то надолу са предимно масови марки. Разбира се при всички премиум марки има и фенщина, но това важи и за Мерцедес и Ауди и БМВ. Освен това, анкетата се е състояла от 67 конкретни въпроса, между които е доста по-трудно да се прокара фенщина, отколкото от простото "доволни ли сте от автомобила си". Да не говорим, че дори социологическите проучвания за изборите в България се правят с извадка от 1000+ човека, а тази анкета е направена сред 16200 души!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  9. #24
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post

    Бих искал да призова за малко повече обективност и сериозност, за да не се излагаме пред чужденците , както и към малко повече толерантност към по-различното мнение. Айде нЕма нужда като не сте съгласни с тезата ми да ме квалифицирате като "взимащ се насериозно" и като "нямащ чувство за хумор.
    Да се излагаме? Колега, комплекси ли имаш? Какъв всъщност е смисълът от километричните ти постове и менторския тон? Някаква достоверност и тежест ли трябва да изимитират те, че "гостите" да ги асоциират с марката? Не, не мога да разбера подобен род дискусии. Преливане от пусто в празно по всички параграфи. Не се считай за длъжен да ми отговаряш, приключих по темата.
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  10. #25
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by DanewRomeo View Post
    Да се излагаме? ...
    Колега, това беше цитат от известен български филм с Тодор Колев. Понеже ме бъзнаха за чувството за хумор ... Поне да беше забелязал усмивката след цитата

    Смисълът? Опитах се да развия теза. На който не му се чете - да не чете.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  11. #26
    Captain Slow LeoVin4i's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    467

    Default

    Тц тц тц алфистите се изпокарахме и то повода е такава добра новина, че новите алфи са хубави и хората са доволни от тях.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TS
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer - ex
    Audi A4 1.9 TDI

  12. #27
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    А някои още твърдят, че новите Алфи били Фиати
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  13. #28
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Факта, че Алфаромео държи доста висока цена до 5-тата година и е съпоставима с марки като БМВ и Ауди води до извода, че са надежни, проблема е ча караме коли, който нямат нищо общо с 2 годишни. Това са фактите.
    Проблема е и във факта, че няма никаква гаранция за това каква кола втора ръка купуваш, както е в повечето държави, а не излизаш от автокъщата и вече продавача няма отношение към колата, както и че се ремонтират във всевъзможни сервизи и доста хора си се учат на тях.
    Last edited by georgyg; 26-06-2009 at 08:37.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  14. #29

    Default

    като цяло тва е една много измислена класация , Алфа на второ място , пък във втората част на класацията където са разделени на сегменти моделите никаква я няма

    някакси съм по-склонен да вярваm на класациите на Аутобилд и TUV ...
    Last edited by SFINKS; 26-06-2009 at 11:35.

  15. #30

    Default

    Плюс това класацията е правена в Германия излиза че дори родината на най {здравия} автомобил за България гоуф признава че не е толкова добър .Германците го признават а ние продължаваме като коне с капаци .Може ли да сме толкова заблудени явно може

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •