Results 1 to 11 of 11

Thread: Лоша миризма от климатика - почистване

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default Лоша миризма от климатика - почистване

    Усещате ли гадна миризма в купето след като е работила климата?146тс.
    Last edited by tonov; 25-06-2009 at 22:15.

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Въздуховодите за климатика ти са за чистене, има си специални спрейове за целта
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3

    Default

    Къде ги продават тия спрейчета?

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Въздуховодите за климатика ти са за чистене, има си специални спрейове за целта
    прати 1но лично с подробности ако обичаш.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by galinves71 View Post
    прати 1но лично с подробности ако обичаш.
    Може и на мен
    Или по-добре тук ако може да го опишеш, че в колата като пусна климата и смърди на умряли катерици, сменях филтъра на купето без резултат.

  6. #6
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by soldier_vl View Post
    Може и на мен
    Или по-добре тук ако може да го опишеш, че в колата като пусна климата и смърди на умряли катерици, сменях филтъра на купето без резултат.
    Quote Originally Posted by galinves71 View Post
    прати 1но лично с подробности ако обичаш.
    Марка не мога да ви кажа, не съм ползвал такова чудо, ама май ще ми се наложи. Идеята е че в тръбопроводите и кондензатора се развъждат гъбички и плесени, които почват да смърдят. Със спрея се пръска във въздуховодите, затваряш колата и пускаш да работи климатика. После следва проветряване. Това е отровно и чисти всички неприятни миризми.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  7. #7

    Default

    25лв. един приятел си го е взел от Автомания

  8. #8
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Значи аз правих манипулацията преди 2 седмици...Като пуснех климатроника и всичко беше перфектно, но като го спра и вътре почваше да смърди на оцет!!! Бях със сменени филтри на купето (карбонови). Както и да е..Разходих се до Бриколаж и си закупих едно спрейче пише на него Professional (14лв) сиво на цвят с приставка (едно дълго и тънко маркуче).

    Първоначално на загасен двигател напръсках дълбоко във всяка една дупка от където духа климатроника...Като цаката е да навреш маркучето до край, пръскаш и дърпаш навън към себе си....Така пяната се разнася из целия въздуховод....Наблегнах най-много на въздуховодите на централната конзола, защото някъде под тях се пада гадният кондензатор...След това оставих за около 15 мин така.

    След като изчаках малко затворих всички врати и прозорци и запалих двигателя. Пуснах и климатика да духа на възможно най-студено и на максимум обороти на перката...излязох с флакона навън, отворих кората под чистачките и видях вентилатора, който вкарва въздух от вън...Започнах да впръсквам там и той си нагнетяваше пяната от спрея навътре към купето. Така, докато изпразних флакончето. Поседя така около 10 мин (през това време си сменях посоката на въздуха в купето - в краката - към стъклата - централно итн)...Накрая изгасих климатика и оставих да духа така около 15 мин само на вентилатор като също сменях посоката на въздуха...

    От тогава насетне вътре в колата въздуха е като планински! Спрея ароматизира леко и много приятно, а аз както си напоих и филтрите на купето с него..ще ми държи миризмата доста дълго според мен

    Това е, надявам се да съм помогнал!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Значи аз правих манипулацията преди 2 седмици...Като пуснех климатроника и всичко беше перфектно, но като го спра и вътре почваше да смърди на оцет!!! Бях със сменени филтри на купето (карбонови). Както и да е..Разходих се до Бриколаж и си закупих едно спрейче пише на него Professional (14лв) сиво на цвят с приставка (едно дълго и тънко маркуче).

    Първоначално на загасен двигател напръсках дълбоко във всяка една дупка от където духа климатроника...Като цаката е да навреш маркучето до край, пръскаш и дърпаш навън към себе си....Така пяната се разнася из целия въздуховод....Наблегнах най-много на въздуховодите на централната конзола, защото някъде под тях се пада гадният кондензатор...След това оставих за около 15 мин така.

    След като изчаках малко затворих всички врати и прозорци и запалих двигателя. Пуснах и климатика да духа на възможно най-студено и на максимум обороти на перката...излязох с флакона навън, отворих кората под чистачките и видях вентилатора, който вкарва въздух от вън...Започнах да впръсквам там и той си нагнетяваше пяната от спрея навътре към купето. Така, докато изпразних флакончето. Поседя така около 10 мин (през това време си сменях посоката на въздуха в купето - в краката - към стъклата - централно итн)...Накрая изгасих климатика и оставих да духа така около 15 мин само на вентилатор като също сменях посоката на въздуха...

    От тогава насетне вътре в колата въздуха е като планински! Спрея ароматизира леко и много приятно, а аз както си напоих и филтрите на купето с него..ще ми държи миризмата доста дълго според мен

    Това е, надявам се да съм помогнал!
    Абе да те питам: Сваля ли филтра като направи тази операция, защото си мисля, че ще има повече ефект ако е без филтър?

  10. #10
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Принципно трябва да се свали, но моят първо, че се сваля много кофти (намира се под жабката)...и второ, че беше нов...и не го свалих..., но определено е по-добре ако се махне филтъра!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  11. #11
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by soldier_vl View Post
    Абе да те питам: Сваля ли филтра като направи тази операция, защото си мисля, че ще има повече ефект ако е без филтър?
    махни го при нас не е трудно но като ти свършва флакончето си сложи филтъра и него да напръскаш малко за дезинфекция
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •