Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 132

Thread: Интересувам се от...

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    69

    Default Интересувам се от...

    Здравейте всички,от скоро чета този форум и оставам с много добри впечатления!Другият месец отивам до Германия за 166-ца и искам да ви попитам за какво да гледам като я купувам освен да има 3те картончета?В смисъл как мога да разбера дали двигателя е здрав поддържан,има ли шанс Германец да те прецака-щото според 1 мой приятел НЯМА но ме интересува вашето мнения по въпроса?Първа кола ще ми е т.е. и сега карам но не е моя а на баща ми и знаете как е!Относно цените изчетох повечето теми във форума и не ми се виждат скъпи,но пак казвам ще съм благодарен на всяко мнение

  2. #2
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Те колите там ги продават албанци,турци,араби и т.н., така че не леж на тая, че няма кой да те прецака. Освен, ако не я купуваш директно от човек. Иначе поразтърси се из форума, всичко е писано многократно.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    69

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Те колите там ги продават албанци,турци,араби и т.н., така че не леж на тая, че няма кой да те прецака. Освен, ако не я купуваш директно от човек. Иначе поразтърси се из форума, всичко е писано многократно.
    Ти май си навътре в нещата щото и тоя мой приятел каза за турците и албанците.А с колко най-ефтино да ми излезе от там 2бона ?Понеже тук като ги гледам в сайтовете по 5-6 и веднага смятам 1000 лева докарване,надценка за джамбазите,регистрация това онова о6те 500 лева и ми се виждат малко менте-т.е. не смея да рискувам от тук да си я купя вкарана

  4. #4
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    В Германия конкретно алфите са по-скъпи отколкото в Италия и то доста. Аз като я вкарвах моята, със сто зора я дадоха за 2000 и нещо евро, при положение, че тук започваха от 4000 лв, а в Италия имаше и по 1000 евро. А дали да взимаш нов внос или кола от България е труден въпрос, и при двете положения има + и -. Най-добре да си вземеш 166-ца, от някой от форума, в смисъл редовен потребилте, не някой джамбаз, който е пуснал обява тук.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    69

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    В Германия конкретно алфите са по-скъпи отколкото в Италия и то доста. Аз като я вкарвах моята, със сто зора я дадоха за 2000 и нещо евро, при положение, че тук започваха от 4000 лв, а в Италия имаше и по 1000 евро. А дали да взимаш нов внос или кола от България е труден въпрос, и при двете положения има + и -. Най-добре да си вземеш 166-ца, от някой от форума, в смисъл редовен потребилте, не някой джамбаз, който е пуснал обява тук.
    Ееееееее за това не се бех сетил.А иначе в италия са мн яки на ламарина ,но на двигател са гробници иначе знам че там са ефтини дори имам мой човек там и лесно може да ореди нещата ама за какво ми е 166 жтд след като може да се окаже кошник , а иначе за тоя двигател още не съм чул нещо лошо

  6. #6
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Моята 166 2,4 жтд я взех април месец от Германия.Бяха изгоряли крушки на късите,акумулатора беше много слаб и имаше още няколко малки проблема по електрониката в смисъл грешки на компютъра.Двигателя и е на 369000км.Докарах я на ход от там без проблеми не ми гори масло а разхода на гориво е символичен за тази кола.П

  7. #7
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Моята 166 2,4 дизел я докарах от Германия.Имаше изгоряли крушки на късите,слаб акумолатор и няколко козметични забележки по купето но последните не са дразнещи.Имаше също и натрупани грешки в компютъра.Докарах я до тук на ход,разхода на гориво направо беше символичен за тази кола а на масло - никакъв.Единствения проблем в моторния отсек беше шумен лагер на генератора.Колата е на 368000км и съм платил за нея 1550 евро,с докарване и регистрация ми излезе 4150лв но не съм давал пари за транспорт до Германия и за спане и ядене там.Смених ролки,гумени втулки на горни носачи,филтри и дебитомер щото си нямах друга работа.Въпреки че продавача ми каза че е сменен ангр.ремък аз смених ролките и както се оказа по късно съвсем нахалост(наистина беше сменян ремък,ролки че и водна помпа ама нали майстора...)

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    пловдив
    Age
    47
    Posts
    4

    Default

    недеи така колега 4150лв.тук цените във форума са други *2. моита от италия ми излезна 4600 +/- 100лв. проблеми няма. сега ште ни грабнат какви трошки караме.

  9. #9
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Последно - 368 или 369 хиляди е колата...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    69

    Default

    Quote Originally Posted by fox1 View Post
    недеи така колега 4150лв.тук цените във форума са други *2. моита от италия ми излезна 4600 +/- 100лв. проблеми няма. сега ште ни грабнат какви трошки караме.
    Що да са трошки колите са супер ние ко сме виновни че ги продават ефтино

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    69

    Default

    Междо другото съм тругнал за нещо към 170-180 000 км максимум 200 000 до към 2 500евро щото тия 370 000 км много ми се виждат я кажете като са на по толкова колите ви как вървят ?Имат ли съществени проблеми по ходовата част и пак да си питам за двигателя-наистина ли е велик?А разхода -колко ви даде специялно вас питам който сте ги докарвали на ход ?

  12. #12
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Quote Originally Posted by BMWWW View Post
    и пак да си питам за двигателя-наистина ли е велик?
    Доста добър двигател е и ако е поддържан може да живее доста - 2.4 ЖТД
    Quote Originally Posted by pinko View Post
    Напълно нормално за Германия. Имам един приятел от немския форум, който кара 166-ца като моята (99-ти набор) и още по-миналата година беше на близо 900 000 - сега сигурно е над 1 200 000 км)

    Просто всеки ден пътува от Мюнхен до Пфорцхайм и обратно. А някои германци пътуват доста по-големи разстояния всеки ден.
    Аз лично бих отишъл да погледна тази в някой сервиз - обслужена , с платени такси и готова за каране
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=33585
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    69

    Default

    Мдааа зайнтересува ме ! Благодаря за добрият отзив!!!А ако ида на сервиз какво да гледам?Обаче го няма автопилота който мн ме интересува
    Last edited by BMWWW; 26-06-2009 at 23:12.

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Quote Originally Posted by BMWWW View Post
    Мдааа зайнтересува ме ! Благодаря за добрият отзив!!!А ако ида на сервиз какво да гледам?Обаче го няма автопилота който мн ме интересува
    Ейййй те и автопилот ли слагали на тея коли???? Мойта само с темпомат доиде... искам и аз автопилот да му кажа даваи към нас и после само вестниче да си чета докато оня ме вози .... + тва може и без тая екстра (според колеги колата харчи с литър отгоре ако е с активиран круз контрол)
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  15. #15
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Default

    Хм такава функция "давай към нас и оня да ме вози" още няма А темпомат/круз контрол е едно и също.
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •