Results 1 to 15 of 15

Thread: Не върви както трябва !!!

  1. #1
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default Не върви както трябва !!!

    Здравейте!!! Алфичката ми е 146 1.4 T.S.!Направо съм се побъркал вече!Не мога да разбера защо не вържи както трябва. Карах едн съсщата като моята и направо се смаях! Аз с моята за 13 сек правя 100км. а с онази (качих се на нея за 1-ви път) и направих за 10 сек 100 км.!Четох много във форума,но не знам от какво може да е така!Ходих днес на стенд и ми отчете,че ламбдасондата ми не работи въобще!Отивам в магазина и ми казва човека,че ако тя не работи ще ми се качи разхода,но разликата във вървенето ще е минимална.
    Моля някой да каже дали наистина е така или може да има и нещо друго!!!

  2. #2
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    а дебитомера как е след като си ходил на диагностика ?
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  3. #3
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by Sergey_gigov View Post
    а дебитомера как е след като си ходил на диагностика ?
    Като стана въпрос за дебитомер... заради него ли колата като е студена и неще да върви и малко придърпва ? Свещи, масло, обслужване, водна помпа, филтри, ламбда сонда - сменени !
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  4. #4
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    А тва в кой магазин ти го казаха, че разликата ще е минимална във вървенето? Щото моята кола е същата, скорох и сменях ламба сондата и си има разлика във вървежа да ти кажа, особено в ниските... е с един ламбда сензор колата няма да стане QV, ама върви по-добре
    Освен тва на колко КМ е от последното обслужване, като ше и мериш секундите. Тия хронометри се пускат, ако не с друго поне с нов въздушен филтър, някои може и да не вярва, ама и тва влияе

    А, тва за придърпването на студено в много теми е говорено и да, дебитомера е една от честите причини, както се оказва, ама може и да е друго. Ако за всичко друго си сигурен, че е ОК, няма да е чудно ако е това
    Last edited by Sm0k; 27-06-2009 at 02:27.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  5. #5
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default

    Колата си я гледам като писано яйце и за тва се ядосвам,че не мога да разбера от какво не върви като хората! Пълно обслужване преди 10000 км съм и направил,свещи съм сменил. Дебитомера ми е добре на стенд е перфектен,пробвах колата и без него и тя не откъсва,чистих го ама той си е добре! Нямам придърпване и такива работи при студена работа на мотора,НО НЕ ИСКАМ ДА ВЪРВИ КАКТО ТРЯБВА! !И за тва исках да питам дали може наистина да е от сондата тая разлика

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by niko_iotov View Post
    Колата си я гледам като писано яйце и за тва се ядосвам,че не мога да разбера от какво не върви като хората! Пълно обслужване преди 10000 км съм и направил,свещи съм сменил. Дебитомера ми е добре на стенд е перфектен,пробвах колата и без него и тя не откъсва,чистих го ама той си е добре! Нямам придърпване и такива работи при студена работа на мотора,НО НЕ ИСКАМ ДА ВЪРВИ КАКТО ТРЯБВА! !И за тва исках да питам дали може наистина да е от сондата тая разлика
    Катализатолчето дан е здало багажа и да е запушило някоя кривка по гърнетата?

  7. #7
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default

    Катализаторчето го махнах миналата седмица! Нямаше разлика!
    Малко е почнал да ми друнка вариатора,но съвсем леко се чува и не вярвам да е от там тая разлика,но не е и от ламбдасондата нз вече от кво може да е. Викат ми "нали си върви добре" но аз се дразня,щото си я гледам добре, някакъв си тъп голф 3 75 коня ме уби! Не мисля че е нормално!!!

  8. #8
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default

    Защо не прегледаш вариатора, и Лисан да ти направи една диагностика Може от много неща да е някоя дюза може да се е попикала а щом ти е заминала ламдата смения е тогава пак виж , смещите какви са ти да не си оцелил някой ментак и да не работят както трябва,колкото е смешно да звучи ,аз имах голям проблем тубеше мошност придърпваше и се бях хванал за главата смених кабелите и сичко се оправи

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    ам съединителче?

  10. #10
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    А колко КМ все пак е общия пробег на колата?
    Все пак тия ламбда сонди са консуматив - на 100 - 150 хил. км можеш да я хвърлиш в кофата, без изобщо да се диагностицира колата (толкова им е живота според БОШ). И все пак според мен има разлика във вървежа със стара и нова ламбда сонда (скоро сменях). Другите колеги дето са сменяли да споделят какво са усетили
    Last edited by Sm0k; 28-06-2009 at 17:07.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  11. #11
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    Quote Originally Posted by niko_iotov View Post
    Колата си я гледам като писано яйце и за тва се ядосвам,че не мога да разбера от какво не върви като хората! Пълно обслужване преди 10000 км съм и направил,свещи съм сменил. Дебитомера ми е добре на стенд е перфектен,пробвах колата и без него и тя не откъсва,чистих го ама той си е добре! Нямам придърпване и такива работи при студена работа на мотора,НО НЕ ИСКАМ ДА ВЪРВИ КАКТО ТРЯБВА! !И за тва исках да питам дали може наистина да е от сондата тая разлика
    може - особенно и ако харчи повече - във форума има доста сервизи мисля че са написани в общ технически раздел - избери си един сервиз и смело напред .аз лично съм си избрал Екстрийм сервиз -пичовете работят много добре
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  12. #12
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by niko_iotov View Post
    Ходих днес на стенд и ми отчете,че ламбдасондата ми не работи въобще!Отивам в магазина и ми казва човека,че ако тя не работи ще ми се качи разхода,но разликата във вървенето ще е минимална.
    Диагностика ли ще слушаш или магазинера? Нещо не мога да я разбера тази дилема! То магазинери под път и над път, защо ще даваш пари за диагностика? Щом не работи да заминава в коша и това е, не го мисли. Така или иначе в противен случай ще те изкара през комина
    Last edited by code; 28-06-2009 at 20:51.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  13. #13
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    До тука ,май само един плахо попита на колко километра е мотора,та за това да попитам аз:а как е мотора!?С каква компресия е!?Вариатора ли тропа или биелните лагери!?
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #14
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default

    на 145000км е колата! И мога смело да кажа,че са реални. Сега не мога да кажа със сигурност дали е вариатора,но мисля че трака,но не много.Начи майстора в сервиза ми каза,че с нова ламбда сонда разлика във вървенето ще има,но не идва от там това забавяне от 3 секунди!Благодаря за мненията.Сега съм малко в криза,но при първа възможност ще сменя ламбдата и ще видя дали ще има разлика!

  15. #15
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Е значи, както казах на тия 145 000 КМ, аз бих пратил мойта ламба в кофата без да ходя на диагностика и разлика във вървежа сигурно ще има. Но вероятно няма да е единственото което ще трябва да се прави за да пуснем хронометъра
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •