Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: JTD - върви сама на втора скорост

  1. #16
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    @trustworthy
    изразявам се образно за да ме разбере колегата пък и при мен не знам компютъра как се намесва...аз съм ТД просто дизела си тръгва без газ по задръствания е доста удобно а и ускорение е доста силно казано сподер мен

    просто....логично е като превключиш от първа на втора колата да върви повече
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  2. #17

    Exclamation

    Quote Originally Posted by detelazurno View Post
    В това да караш без газ няма нищо нередно. Нередното е да се налага компютъра да ти коригира грешките. Най-малкото щом са грешки не са полезни Та въпроса е, че ECU-то не може да реагира със скоростта на мисълта ти и двигателя понася разко намаляване на оборотите, нежелани сътресения и куп други такива дреболии, които няма да "преобърнат колата", но все пак системно повтаряна грешка се натрупва и все в един момент може да избие през най-слабата брънка на веригата
    Говори направо, че доста хора явно карат така колите си без газ...Кажи какви са проблемите, които могат да възникнат...
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #18
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Говори направо, че доста хора явно карат така колите си без газ...Кажи какви са проблемите, които могат да възникнат...
    не виждам какви проблеми може да има стига да не включваш втора прекалено рано,оборотите да ти паднат и компа да се намесва мисля че това искат да кажат колегите
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  4. #19
    Запален алфист alfa_erazor's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София/Добрич
    Age
    41
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by reptli View Post
    просто....логично е като превключиш от първа на втора колата да върви повече
    Съгласен, но ако подаваш повече газ, за мен не беше логично да ускорява без аз да подавам газ, затова и пуснах темата

    Но вече ми се изясни, че освен мен има и един компютър който решава да се намеси от време на време

    @detelazurno точно този експеримент си направих, и реагира така както описваш. Прав си само бензин съм карал до сега и затова ми направи и такова впечатление.

    146 1.9 JTD, 99'

  5. #20
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Smile

    питам се дали този номер може да се получи от повреден потенциометър - демек да му се променя съпротивлението при сътресенията ... наивно предположение, но логично.

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

  6. #21
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_erazor View Post
    и почна да отпускам бавно съединителя, с много лека газ, колата започва да ускорява доста бързо
    Аз очаквам с леко подаване на газ, да се движа с равномерна скорост, вместо това колата тръгва неконтролируемо да ускорява.
    Тъй като гледам,потенциометъра му си е редовен.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #22
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by reptli View Post
    @trustworthy
    изразявам се образно за да ме разбере колегата пък и при мен не знам компютъра как се намесва...аз съм ТД просто дизела си тръгва без газ по задръствания е доста удобно а и ускорение е доста силно казано сподер мен

    просто....логично е като превключиш от първа на втора колата да върви повече
    Има бая разлика м/у жтд и тд в това отношение. Управлението на горивния процес е доста различно.

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    И аз бях чувал някъде, че не е полезно да се кара така без газ, но ЗАЩО???
    Защото се товари двигателят.

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    На студен двигател е по осезаемо подаването на газ
    Това важи за бензините само
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •