Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 59 of 59

Thread: Ванто трейд-проблем

  1. #46
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by KGB View Post
    Какво общо имат АутоИталия с Ванто и със сервиза в Благоевград?

    В Серес виждат дизели!
    Май не виждат много-на Шел-а на Лефконас бензинджията ми каза:Я прото форо влепо Алфа ме петрелео!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  2. #47
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Аз ще кажа че Ванто не ценят ВРЕМЕТО (за парите на който са му много да не ходи там) на клиентите... надменни са и останах безкрайно недоволен от тях... никакво отношение към клиента... Бях пред сервиза им с продавача на колата който естествено е борсаджия от Горубляне... След диагностиката на ЕКУто и на окачването ми беше казано че нямам отваряни Аирбеци и тва е ... нито някъв документ нито нищо.... казаха ми че гумите са ми перфектни... те така и си изглеждаха като колата е на земята... но за късмет я дигна едно приятелче 2 дена по късно на стенда и на двете задни гуми имаше конкци и телове от вътрешната страна а предните носачи бяха за смяна... няколко дена по късно отидох в друг сервиз около орландовци и там като я закачиха се установи че не ми работи 2ра степен на перката и някво ЕГР.... та в ванто няма да стъпя ... но всеки си има право на мнение
    ПС мисля че борсаджията се познаваше с приемчика... но както и да е нали аз плащам да му се не види и то за безпристрастното им и обективно мнение... подчертавам МНЕНИЕ....
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  3. #48
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by p3shku View Post
    ................
    ПС мисля че борсаджията се познаваше с приемчика... но както и да е нали аз плащам да му се не види и то за безпристрастното им и обективно мнение... подчертавам МНЕНИЕ....
    коментарът е излишен. сам си дал отговор на причините за това което се е случило.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  4. #49
    връз за лудване anton_caro's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Bordeaux
    Age
    43
    Posts
    99

    Default

    Вече и аз имам някакво мнение за Вантотрейд - не ми свиреше тромбата и отидох да видят какво има.
    За 1 час установиха, че е влязла вода в тромбата и нещо е за смяна.
    5 часа по-късно ми смениха тромбата.
    Общо 6 часа...

    Не съм специалист голям, но аз за 1 час отварям двигателя на мотоциклета си, или ремонтирам скоростите, или нещо буталото, за 1.5 часа го сглобявам.

    Та така. А сигурно имат и по-добри дни.

    Alfa 145 1.6 - едно червено бонбонче!
    Fiat Ritmo 1984 - непретенциозен
    Fiat 125 1977 - а бяхме млади!

  5. #50
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    258

    Default

    OOO Ванто...Преди да си я купя моята 164 се излъгах да ми направят диагностика там, на двигателя , за 6 часа 6 ЧАСА измериха цилиндите ими казаха че малко ламбда сондате не била в съвсем в нормите, но иначе всичко било нормално... Купих я и на другия ден отидох да сменя маслото в друг сервиз и майсторчето ми вика, - абе знаеш ли, че тия жици за ламбда сондата са ти отрязани?!
    та за 6 часа не успяха да видят, отрязани жици! да не говорим че тия 6 часа колата стоя на крики полувината сервиз мина под нея... а една дума "Супер са"


    С Alfa Romeo НА КРАЙ СВЕТА

  6. #51
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Default

    Колеги от там и носни кърпички няма да си купя, от всичката скрап зглобяват някакви коли в някакво състояние, друга на мой приятел му смениха носач и след 2 седмици я вдигаме на повдигач и гледаме укокорени новия носач всъщност втора ръка. Една приятелка преди 2 месеца искаше да купи 1.9 тди сеат ибиса, палиме я и викам дай 2200 обората стискам маркуча на турбото то нема никой и викам на калъфа тва турбото после ли ще ни го дадете или отделно е от колата, а той вика то бачка бе така неможе да се разбере аз много силно съм бил стиснал маркуча и дирекно си излезнахме (аз имам венто 1.9турбо и маркуча на 1900об. вече е камък)

  7. #52
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Младост
    Posts
    86

    Default

    Този филм и аз съм го гледал преди доста време!
    ' 99 Lancia Delta TD-Super Economy

  8. #53
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    София
    Posts
    23

    Angry

    И аз съм УЖАСНО РАЗОЧАРОВАН от "компетентните професионалисти" от Ванто/Темпо...

    Имах проблеми с колата (Алфа 145, 1.4 TS, 2000)- гаснеше като исках да сменя скорост докато е студена- НИКАКВО друго оплакване. Държа да отбележа, че като я купих от там ( ! ) и това го нямаше като проблем, но със смяна на масло, филтри, ремъци, ролки се появи (което ме води на мисълта, че са я закърпили, колкото да я продадат!).

    В края на април или началото на май (не помня вече) я закарах там, обясних какъв е проблема, стигнаха до извода, че най-вероятно ремъка не е бил добре зацепен, понеже е правен от "некадърния квартален майстор", което после се оказа пълна глупост. Минаха през 100 неща, като накрая се спряха на дебитомер за 520лв нов да се вземе, казах им да се застрелят, да върнат колата в състоянието в която я бях докарал и да си ходя (1 седмица я държаха).
    Отивам на следващия ден, след като ми се обадиха, че мога да си я взема, паля я- държи под 500 оборота, тресе се, мъчи се, направо ми идваше да убия някого! Тръгвам си бесен, звънях на поразия и се стигна до това, да си я взема на следващия ден..
    След като "главния майстор" (надменен б*клук) я развози хубаво, за да я загрее явно, ми я остави и ми каза да си я взимам и да си ходя. Като си тръгнах, ми се стори, че колата няма мощност, но бях толкова ядосан, че две не виждах

    Какво се оказва после:
    при тръгването ми, надменния ми провикна "имаш нови свещи от мен, подарък", но изобщо не съобразих тогава и си тръгнах.
    1. бяха ми сменили пистов ремък, стария беше в багажника. (Естествено с пари, но освен ремък и труд, бяха сложили и диагностика, след като им бях казал, че съм ПРАВИЛ и им казах какво е излязло- общо 100лв за един ремък).

    2. въпросните свещи се оказаха Шампионки, но само 4те големи, а старите (NGK, в много добро състояние) ги нямаше.

    3. Дебитомер който ми бяха сложили без изобщо да съм ги питал (и заради който нямах никаква мощност и прибирането ми до родния град беше меко казано ОТВРАТИТЕЛНО) се оказа, че е за Опел Астра Г 2.0 дизел!!!
    Следователно- купих нов.

    4. Ламбда сонда, с която не съм имал никакви проблеми преди това, се оказа, че са ѝ били скъсани кабелчетата и трябваше да купя нова!

    5. Сега ще замеря и акумулатора, който ми го продадоха уж за нов, но съм сигурен, че това е същия акумулатор, който беше в колата когато ходих да я гледам в началото на тази година и беше празен в колата.

    Като цяло съм на мнение, че ми взеха 100лв за смяна на ремък, и крадене на части и РАЗВАЛЯНЕ на колата!

    Сега колата като я запаля и е студена държи пак 500 оборота за известно време, а след около минута може би започва да си подава леко газ и оборотите играят между 500-1000. И така докато не загрее колата.

    Едит: Добавям също така, че когато отидох първия път за "готовата" кола, ми бяха ЗАГУБИЛИ капака на двигателя и до края на деня не успяха да го намерят и ако колата беше в състояние, щеше да се наложи да си тръгна без него!
    Пълни некадърници!

    Подкрепям мнението на колегата от първия пост- НЕ ХОДЕТЕ ТАМ, ПОНЕЖЕ ЩЕ ВИ ПРЕЦАКАТ КОЛАТА НАПЪЛНО!
    Last edited by vesko_aleksandrov; 20-08-2013 at 13:13. Reason: добавка за загубения капак на двигателя

  9. #54
    Запален алфист seepo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    sofia
    Posts
    201

    Default

    Незнам колега ма този в люлин неколко път го лова ,че е страшен мошеник ,разбира - ма играе на дребно което е малко дразнещо аз небих отишал там ,а за ванто незимат малко пари ма нещо кат немогат не го прават стават
    Alfa 147 JTD+ & Alfa 159 JTD +

  10. #55
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    София
    Posts
    23

    Default

    Да бе, не пипат друг път!

    Имам допълнение към по-горния си пост:

    Днес разбрах, че са ми подменили оригиналното МПХ и са ми сложили някакво СТРОШЕНО, което нищо не става от него. Като го добавим към откраднатите свещи, дебитомер, ламбда, и като се сетя, че щеше да ми се наложи да си ходя без капака на двигателя заради тия каруцари...

    И да, вземат много пари също така, и ето какъв е резултата.. Трябва да си проверя и пистовия ремък, щом подменят частите със стари, кой знае какво са ми пробутали!!
    Alfa Romeo 145 1.4 TS 2000

  11. #56

    Default

    Quote Originally Posted by PEPINKO View Post
    здравейте колеги.та да започна с благословиите.......
    тъпите майстори във Ванто ,който се правят на големи разбирачи могат съвсем спокойно да си заврат тапиите за автомонтьори в г....!!!
    много е трудно като отидеш при тях да ти кажат истината ,а не да те гледат в очите и да се чудят как да ти вземат парите/които въобще не са малко/.та на въпроса-както вече съм писал/2-3 теми по въпроса/имам ГОЛЯМ проблем с мойта ламбда сонда.ходих при професионалистите /във Ванто/правиха ми диагностика с техния компютър,решиха че дюзите са запушени.оправиха дюзите /естествено за 95 лева/оказа се че сондата ми е за смяна/190 лева/,които естествено не им даддох.
    днес ходих при едно много добро майсторче......и какво се оказа...
    трябва да отваря двигателя за да открие каква е причината поради 3 причини:

    1.сондата въобще не ми е била включена към компютъра на колата.
    2.оказа се че пс-то на колата е GM.
    3.как така стана че преди 2 месеца чистих дюзите с ултра звук във ванто и сега пак трябва да ги чистя/но не за 95 лева а за 40 и то пак с ултра звук/.

    та така ............благодаря на ванто трейд че не можаха да ми оправят колата и не можаха да намерят точно какъв е проблема колата да не върви на ниските обороти....и да не ръмжи като дизел.
    мисля си че и 2000 лезва да бях дал за ремонт във ванто пак щеше колата да е на същото дередже,поради високия професионализъм на майсторите,които работят във ВАНТО ТРЕЙД.

    та до великите майстори:

    след като ми отворихте двигателя за да ми почистите дюзите веднага решихте че колата е наред ли?

    или като ви се обадих да ви кажа че лампата на инжекциона ми свети след вашата диагностика,трябваше пак да дойда при вас за да ви пълня гушите ли?

    колеги ...........който си харесва колата и иска да я кара при майстор....мой съвет от опит

    НЕ ХОДЕТЕ ВЪВ ВАНТО ТРЕЙД ЗАДА НЕ ВИ ПРЕЕБАВАТ КОЛАТА!!!!!!!
    НЕ ХОДЕТЕ И ПРИ ДУНЕВ-СЕРВИЗ ,ТЕЗИ СА ОЩЕ ПО-ЗЛЕ ОТ ВАНТО ТРЕЙД, ЗА ЕДНО МАРКУЧЕ ДЪЛГО 3 СМ.КОЕТО СЕ НАМИРА НА БЕНЗИНОВАТА ПОМПА НА АЛФА 164 И СЕ БЕШЕ СЦЕПИЛО И СИСТЕМАТА ГУБЕШЕ НАЛЯГАНЕТО,ИСКАХА ДА МИ СМЕНЯТ ПОМПАТА ЧЕ БИЛА ИЗГОРЯЛА ,500 ЛВ. С РАБОТАТА, А ПОНЕЖЕ МИ СВЕТЕШЕ ДАТЧИКА НА АБС ГИ ПИТАХ ОТ КАКВО МОЖЕ ДА БЪДЕ ,ЕДИН ЧАС НЕ МОЖАХА ДА НАМЕРЯТ КЪДЕ ДА ВКЛЮЧАТ КОМПЮТАРА И НАКРАЯ СЕ ОТКАЗАХА,ПОМПАТА РАЗБИРА СЕ НЕ Я СМЕНИХ БЛАГОДАРЕНИЕ НА СТАСИ ,КОЙТО РАБОТИ НА УЛ. ОБОРИЩЕ ,КОЙТО МИ КАЗА И ТО ПО ТЕЛЕФОНА КАКЪВ Е ТОЧНО ПРОБЛЕМА ДА НЕ ДВИЖА НА БЕНЗИН

  12. #57

    Default

    Отдавна си мислех да напиша и моето мнение и впечатления за тоя сервиз, който в невежеството си посетих над 10 пъти в последните 3 години.

    Първо оставаш с мнение, че работниците там са накарани на сила да работят и толкова мразят това с което се занимават, че още малко ще си хванат пътя.

    За морал и честност, предполагам стандарта е такъв на повечето места. Но все пак има и добри сервизи със свестни хора. Ванто не изглежда да е от тях. След като смених сервиза, разбрах че е било абсурдно да сменям 3 пъти мап сензор, който на практика било много трудно да се прецака. Да ама във Ванто всяка година при появата на "Motor control system failure" това се правеше. Плюс сумати пъти, в който са забравили да завинтят нещо, или дори да го сложат, което се разбира чак, когато потегля. Тук някъде Ви става ясно колко разбирам от автомобили и ремонти. Бог знае какво още не съм разбрал. За съединител, които потъваше ми смениха горна помпа - без ефект. Слeд което заявиха, че няма кво друго да се направи и че трябва цял комплект да се сменя... Това поне не го направих.
    За сравнение ще кажа, че момчето в друг сервиз за един час ми оправи и двата проблема за никви пари. А да не говорим за отношението и видимото желание проблема да се отстрани. Добавям и една абсурдна седмица (да над 7 дена) в които колата прекара там, без да ми се обадят нито веднъж. Аз звънях всеки ден да питам до къде са стигнали с работата. На края проблемът НЕ беше отстранен. А пичагата ми каза, "ми то имаше една такава кола с такъв проблем, спомням си..трябва да е тая, такъв ти бил късмета."(Понеже колата е вкарана/купена от техния Темпо Сервиз) И ми предложи да ми отварят двигателя.

    И така с Ванто, това е моя опит с тях, предлолагам, че има и свестни работници. Да кажем, че винаги съм попадал на други.. Но като цяло и цените за работа са им . Като си видя фактурата на края:


  13. #58
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Измамници,стойте далеч от тези боклуци.
    Щях да взимам 306 HDI миналата година от там.
    Колата се оказа скрап,не работеше климатика,отварянето на стъклата и куп други работи. Разчитат,че хората ще им харесат трошляците на външен вид (лъснати и напудрени) и под действието на "еуфорията" на бъдещия куповач се надяват да си набутат подвижната скрап,а после иди се оправяй. ! ! !
    Last edited by Zlobich; 06-06-2014 at 19:06.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  14. #59
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Самоков
    Posts
    8

    Angry

    Quote Originally Posted by vesko_aleksandrov View Post
    И аз съм УЖАСНО РАЗОЧАРОВАН от "компетентните професионалисти" от Ванто/Темпо...

    Имах проблеми с колата (Алфа 145, 1.4 TS, 2000)- гаснеше като исках да сменя скорост докато е студена- НИКАКВО друго оплакване. Държа да отбележа, че като я купих от там ( ! ) и това го нямаше като проблем, но със смяна на масло, филтри, ремъци, ролки се появи (което ме води на мисълта, че са я закърпили, колкото да я продадат!).

    В края на април или началото на май (не помня вече) я закарах там, обясних какъв е проблема, стигнаха до извода, че най-вероятно ремъка не е бил добре зацепен, понеже е правен от "некадърния квартален майстор", което после се оказа пълна глупост. Минаха през 100 неща, като накрая се спряха на дебитомер за 520лв нов да се вземе, казах им да се застрелят, да върнат колата в състоянието в която я бях докарал и да си ходя (1 седмица я държаха).
    Отивам на следващия ден, след като ми се обадиха, че мога да си я взема, паля я- държи под 500 оборота, тресе се, мъчи се, направо ми идваше да убия някого! Тръгвам си бесен, звънях на поразия и се стигна до това, да си я взема на следващия ден..
    След като "главния майстор" (надменен б*клук) я развози хубаво, за да я загрее явно, ми я остави и ми каза да си я взимам и да си ходя. Като си тръгнах, ми се стори, че колата няма мощност, но бях толкова ядосан, че две не виждах

    Какво се оказва после:
    при тръгването ми, надменния ми провикна "имаш нови свещи от мен, подарък", но изобщо не съобразих тогава и си тръгнах.
    1. бяха ми сменили пистов ремък, стария беше в багажника. (Естествено с пари, но освен ремък и труд, бяха сложили и диагностика, след като им бях казал, че съм ПРАВИЛ и им казах какво е излязло- общо 100лв за един ремък).

    2. въпросните свещи се оказаха Шампионки, но само 4те големи, а старите (NGK, в много добро състояние) ги нямаше.

    3. Дебитомер който ми бяха сложили без изобщо да съм ги питал (и заради който нямах никаква мощност и прибирането ми до родния град беше меко казано ОТВРАТИТЕЛНО) се оказа, че е за Опел Астра Г 2.0 дизел!!!
    Следователно- купих нов.

    4. Ламбда сонда, с която не съм имал никакви проблеми преди това, се оказа, че са ѝ били скъсани кабелчетата и трябваше да купя нова!

    5. Сега ще замеря и акумулатора, който ми го продадоха уж за нов, но съм сигурен, че това е същия акумулатор, който беше в колата когато ходих да я гледам в началото на тази година и беше празен в колата.

    Като цяло съм на мнение, че ми взеха 100лв за смяна на ремък, и крадене на части и РАЗВАЛЯНЕ на колата!

    Сега колата като я запаля и е студена държи пак 500 оборота за известно време, а след около минута може би започва да си подава леко газ и оборотите играят между 500-1000. И така докато не загрее колата.

    Едит: Добавям също така, че когато отидох първия път за "готовата" кола, ми бяха ЗАГУБИЛИ капака на двигателя и до края на деня не успяха да го намерят и ако колата беше в състояние, щеше да се наложи да си тръгна без него!
    Пълни некадърници!

    Подкрепям мнението на колегата от първия пост- НЕ ХОДЕТЕ ТАМ, ПОНЕЖЕ ЩЕ ВИ ПРЕЦАКАТ КОЛАТА НАПЪЛНО!
    И мойта кола прецакаха, а отидох само за диагностика... сега не работи на бензин, щото помпата била изгоряла... верно, не работи, но когато я откарах - работеше. Сега я карам на газ, но гърми като за световно. Направо изпадат целите колектори. Освен това, от някъде взе да смуче въздух и оборотите са най - малко 1200...

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •