Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 59

Thread: Ванто трейд-проблем

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Младост
    Posts
    86

    Default Ванто трейд-проблем

    здравейте колеги.та да започна с благословиите.......
    тъпите майстори във Ванто ,който се правят на големи разбирачи могат съвсем спокойно да си заврат тапиите за автомонтьори в г....!!!
    много е трудно като отидеш при тях да ти кажат истината ,а не да те гледат в очите и да се чудят как да ти вземат парите/които въобще не са малко/.та на въпроса-както вече съм писал/2-3 теми по въпроса/имам ГОЛЯМ проблем с мойта ламбда сонда.ходих при професионалистите /във Ванто/правиха ми диагностика с техния компютър,решиха че дюзите са запушени.оправиха дюзите /естествено за 95 лева/оказа се че сондата ми е за смяна/190 лева/,които естествено не им даддох.
    днес ходих при едно много добро майсторче......и какво се оказа...
    трябва да отваря двигателя за да открие каква е причината поради 3 причини:

    1.сондата въобще не ми е била включена към компютъра на колата.
    2.оказа се че пс-то на колата е GM.
    3.как така стана че преди 2 месеца чистих дюзите с ултра звук във ванто и сега пак трябва да ги чистя/но не за 95 лева а за 40 и то пак с ултра звук/.

    та така ............благодаря на ванто трейд че не можаха да ми оправят колата и не можаха да намерят точно какъв е проблема колата да не върви на ниските обороти....и да не ръмжи като дизел.
    мисля си че и 2000 лезва да бях дал за ремонт във ванто пак щеше колата да е на същото дередже,поради високия професионализъм на майсторите,които работят във ВАНТО ТРЕЙД.

    та до великите майстори:

    след като ми отворихте двигателя за да ми почистите дюзите веднага решихте че колата е наред ли?

    или като ви се обадих да ви кажа че лампата на инжекциона ми свети след вашата диагностика,трябваше пак да дойда при вас за да ви пълня гушите ли?

    колеги ...........който си харесва колата и иска да я кара при майстор....мой съвет от опит

    НЕ ХОДЕТЕ ВЪВ ВАНТО ТРЕЙД ЗАДА НЕ ВИ ПРЕЕБАВАТ КОЛАТА!!!!!!!
    ' 99 Lancia Delta TD-Super Economy

  2. #2
    Болен алфист pent's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,164

    Default

    кофти приятел, а къде е този другия майстор че ако се наложи да знаем къде да ходим за второ мнение?
    Alfa Romeo 145 1.6 16V TSpark '98

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Младост
    Posts
    86

    Default

    другия майстор се намира в люлин с/у пощата.ремонтира само италянски коли.на мой познат /който ме заведе/на неговата 33-ка са му правили основен ремонт на двигателия и е останал много доволен.ако не се лъжа ремонта му е излизъл около 350-400 лева/работа + всички нужни части/
    ' 99 Lancia Delta TD-Super Economy

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default Re: "с благодарност към ванто трейд"

    Quote Originally Posted by PEPINKO
    ...
    Виж сега колега аз мисля че хората във Ванто не са виновни че ламбдата ти въобще не е била закачена към ЕКУ-то,второ мисля че 90% от 145-ците с 1.6 боксер мотор са с инжекцион ГМ Рочестър/логично ЕКУ-то да ти е ГМ/ А да попитам твоята кола не беше ли доскоро с газ. Значи ако е била на газ, нормално е да са ти били запушени дюзите и да са ги почистили А това твойто майсторче провери ли ламбдата дали работи, защото ако не работи нормално е да глъхне колата и да не върви. Свещи сменял ли си, кабели, горивен филтър. Ти си мислиш, че сега като си изхвърлил газта, на която си карал преди това, незнам колко време и всичко на бензин е ок, ама не става Може да си прав да нямаш желание да ходиш във Ванто, но доста хора са доволни от тяхните услуги
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Имам едно възражение и едно мнение:

    Възражение:
    Ако си прочел правилата на форума при регистрацията си би трябвало да помниш, че нямаш право да псуваш и употребяваш подобни изразни средства.

    Всички имаме проблеми, всички сме подложени на стрес, всички сме имали или имаме проблеми с различни майстори - коли, компютри и др.

    Това не ти дава право да съ държиш като напушен седмокласник /визирам начина ти на изразяване и коментар/.


    Мнение:

    Поддържам 7 коли - 5 алфи, 1 ланча и 1 фиат.
    От 2г. си ги ремонтирам само в Ванто.
    Ако кажа, че не са допускали грешки при някои неща, ще излъжа.
    Ако кажа, че не разбирам - ще излъжа още повече.

    Най-много ми харесва това, че в Ванто можеш да се разбере с хората - ако са сбъркали или направили ненужен ремонт - има предостатъчно "място" за манерври и уговорки, така че да не си прецакан - казвам го от личен опит!

    Още понеделник ще се поинтересувам какво е станало - имам в предвид тяхната гледна точка. Не може да се обижда и класифицира без да се знае становището и на двете страни.
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Младост
    Posts
    86

    Default

    до колегата Григор:

    1.не съм псувал във форума
    2.нито ме позанваш нито ме знаеш за да определяш дали сам седмокласник или осмокласник
    3.не съм си намерил парите на улицата за да ги давам на този или онзи без да има очаквания ефект
    4.щом във Ванто са видели ще сондата ми е за смяна как така не са видели че е откачена/ако бяха погледнали отдолу можеха да си направят труда да я включат и да видят тогава дали работи/
    5.момчето което ми сложи сондата днес /случайно има компютър и след като го свърза към моя се видя че новата работи/.
    6.по повод на това колко са коректни-когато оставих колата да ми почистят дюзите приемчика ми каза че ще струва 80,00 лева.след като ги почистиха ми казаха 120,00 лева,а впоследствие ми взеха 90,00 лева/след като двамата приемчика си поговориха/

    ако имаш други въпроси
    ' 99 Lancia Delta TD-Super Economy

  7. #7
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Визирах изразните средства

    Да, не те познавам, но предполагам че не си.
    Просто четейки поста ти останах с подобно впечатление.

    Пределно ми е ясно, че си афектиран, но това освен че ти пречи на преценките в живота, прави и ценния ти пост да не изглежда добре.

    Аз също не си намирам парите на улицата!
    Просто досега на 80% от местата където съм имал проблеми съм се оправял и съм стугал до приемливи и/или изгодни за мен положения.
    Това става само с мек и убедителен тон - в никакъв случай с заяждане, викане и обиди.
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Слушай колега щом не си доволен от Ванто трйд ами не ходи повече при тях но това не ти дава право да ги коментираш какви нещастници са и т.н. пак ти казвам много хора са доволни от услугите им и аз съм бил недоволен от сервизи ама не съм си позволявал да ги нагрубявам и да давам мнение кой какъв е и защо е Айде успей със оправянето на колата и бъди жив и здрав
    П.С.Ако беше попитал малко във форума можеше някой да ти помогне с колата и можеше да не се налага сега да обикаляш по различни сервизи аз мисля че във форума има доста компетентни хора
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    @Мури и Григор
    мисля, че този спор вече е воден, при предния човек, който изрази недоволството си в нашия форум от Вантотрейд.
    това в крайна сметка е потребителски форум, където всеки е свободен да си изкаже мнението от услугата, която е получил

    мисля, особено за Григор, че правилния подход е да се проучи върпоса, и да се помогне на колегата, който може би си няма толкова приказката с персонала на Ванто
    а не веднага да се почва с укорите, и процедурните забележки!

    мисля си, Григо, че ако си поговориш с него и му помогнеш да си реши проблема с помощта на Вантотрейд, той ще е първия дето ще дойде да си промени мнението, и да каже какво и как е станало!

    всеки греши, въпроса е как реагира като му посочат грешката
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  10. #10
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Да, форума е за нас - всички нас, да си споделяме и да си помагаме.

    Аз възразявам само срещу обидните характеристики - само и единствено срещу тях! Мисля че съм го написал достатъчно ясно.

    Досега случайно или не съм съдействал на няколко души и мисля че съм успял да помогна.

    Ако някой поиска съдействие - винаги ще се опитам да помогна.


    Вальо,
    Ами аз съм писал че ще проуча въпроса И естествено ако мога да помона - ще помогна!
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  11. #11

    Default Re: Ванто трейд-проблем

    ---
    Я ме светни къде да ходя, за да им стана редовен клиент и през седмица да ми правят колата за по 20-30лв. и да ми кажат карай така ще изкара...както са 100% от гаражните майстори...или малките квартални сервизи.
    ---
    Твоето изказване е като това което съм написал...ако се сещаш какво имам на в предвид.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  12. #12
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default Re: Ванто трейд-проблем

    Quote Originally Posted by KGB
    ---
    Я ме светни къде да ходя, за да им стана редовен клиент и през седмица да ми правят колата за по 20-30лв. и да ми кажат карай така ще изкара...както са 100% от гаражните майстори...или малките квартални сервизи.
    ---
    Твоето изказване е като това което съм написал...ако се сещаш какво имам на в предвид.
    ?!?!? и ти се изфърли като да не казвам кво!
    или говори по темата, или не се обаждай!
    ти не караш 10 годишна кола, по която се обажда кво ли не
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  13. #13

    Default Re: Ванто трейд-проблем

    Quote Originally Posted by valjo
    Quote Originally Posted by KGB
    ---
    Я ме светни къде да ходя, за да им стана редовен клиент и през седмица да ми правят колата за по 20-30лв. и да ми кажат карай така ще изкара...както са 100% от гаражните майстори...или малките квартални сервизи.
    ---
    Твоето изказване е като това което съм написал...ако се сещаш какво имам на в предвид.
    ?!?!? и ти се изфърли като да не казвам кво!
    или говори по темата, или не се обаждай!
    ти не караш 10 годишна кола, по която се обажда кво ли не
    Вземи чети по вниметелно!!!...

    ти явно не си схванал смисела на написното...но то е точно това...че създатела на тази тема "...се е изхвърлил като да не казвам кво!"твой цитат.

    И говоря точно по темата...и не ми казвай къде да се обаждам...в фирмата имаме и италианска кола 1996година...тази кола е купена от ВантоТреид на времето чисто нова...и е карана само в България...ако искаш да те поваза да видиш в дали все още не е перфеткно състояние...колата е подържана само в ВантоТрейд...

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  14. #14
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default Re: Ванто трейд-проблем

    Quote Originally Posted by KGB
    Quote Originally Posted by valjo
    Quote Originally Posted by KGB
    ---
    Я ме светни къде да ходя, за да им стана редовен клиент и през седмица да ми правят колата за по 20-30лв. и да ми кажат карай така ще изкара...както са 100% от гаражните майстори...или малките квартални сервизи.
    ---
    Твоето изказване е като това което съм написал...ако се сещаш какво имам на в предвид.
    ?!?!? и ти се изфърли като да не казвам кво!
    или говори по темата, или не се обаждай!
    ти не караш 10 годишна кола, по която се обажда кво ли не
    Вземи чети по вниметелно!!!...

    ти явно не си схванал смисела на написното...но то е точно това...че създатела на тази тема "...се е изхвърлил като да не казвам кво!"твой цитат.

    И говоря точно по темата...и не ми казвай къде да се обаждам...в фирмата имаме и италианска кола 1996година...тази кола е купена от ВантоТреид на времето чисто нова...и е карана само в България...ако искаш да те поваза да видиш в дали все още не е перфеткно състояние...колата е подържана само в ВантоТрейд...
    оф, ти явно не вдеваш че в БГ няма сервиз, който да поддържа САМО перфектно ниво !
    като и всичко друго
    и при ванто както и навсякъде, има случай в които не се върши работа

    просто вие се изместихте от темата, а именно - конкретния случай

    темата не е "са ли ванто добър сервиз"
    а "в случая на колегата кво е станало"

    много просто предположение е Явор да си е промърморил нещо под носа, колегата не е свикнал, и не е стоплил, и те ти беля

    освен това самите вантотрейд са казвали че за по-стари автомобили препоръчват италсервиза !
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  15. #15

    Default

    Никой не писал, че Ванто са безгрешен сервиз...а на колегата темата е нещо като лозунг не ходете в ванто...

    Аз няма какво да споря повече...като разбера какво точно е станало...ще пиша.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •