Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 59

Thread: Ванто трейд-проблем

  1. #31
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    265

    Default

    Проблема на Ванто, както и на ВСИЧКИ сервизи в които съм ходил, е преценката във времето и парите! Винаги казват време за оправяне, което е минимума и винаги реално става повече, както и винаги казват сума, която излиза също повече. Тук трябва да се съглася с мнението, че повечето БГ коли като почне да им се оправя едно нещо и то тръгват още сто неща, които е хубаво да се оправят и това не е проблем на сервиза, а на досегашната експлоатация на колата.

    Друг проблем е малкото хора. Трябва да са поне с 1/2 повече според мен, но това касае само времето на оправяне на колата.

    За седенето във сервиза съм съгласен, че е най-добре да им се виси на главата, но аз, както и много други колеги, не мога да отделя време през седмицата, освен ако не си използвам отпуската или после спя в офиса!

    Затова аз съм си избрал Ванто, като сервиза с най-малко недостатъци и им оставям колата, когато нямам възможност да седя при тях. Имал съм проблеми, но те не могат да се сравнят с премеждията ми по други сервизи. Гаранцията също е нещо, което другаде не съм виждал и както повечето от вас знаят съм пробвал


    Също консултацията във форума преди да се ходи на сервиз е най-доброто, което всеки може да направи
    Alfa Romeo 156 2.0 T. Spark
    2003 Honda CBR 954 RR

  2. #32
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by machina_nervosa
    За съжаление и във Ванто не ми помогнаха Не можаха да направят връзка с ЕКУ-то. Започвам да си мисля че проблема е в колата. Иначе ми се сториха много точни пичовете. Даже влязох да гледам какво ми правят по колата, което не може да стане в Италсервиз. Приемчика подробно ми обясни какъв може да е проблема с мойте спирачки и каза какво могат да направят, а не както в италсервиз "остави я тука ще я видим" и после "нищо че не я поправихме, ама дължиш 100 лв." така че засега съм доволен от Ванто... или поне от отношението
    ЕБАТИ СЕРВИЗА,как не са направили връзка с компютъра,това да не е совалка на НАСА,бе?!Ебати жалката работа!!!Наистина два проблема морят собствениците на италиански коли-доставката и дефицита на части, и сервиза!!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  3. #33
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa
    Quote Originally Posted by machina_nervosa
    За съжаление и във Ванто не ми помогнаха Не можаха да направят връзка с ЕКУ-то. Започвам да си мисля че проблема е в колата. Иначе ми се сториха много точни пичовете. Даже влязох да гледам какво ми правят по колата, което не може да стане в Италсервиз. Приемчика подробно ми обясни какъв може да е проблема с мойте спирачки и каза какво могат да направят, а не както в италсервиз "остави я тука ще я видим" и после "нищо че не я поправихме, ама дължиш 100 лв." така че засега съм доволен от Ванто... или поне от отношението
    ЕБАТИ СЕРВИЗА,как не са направили връзка с компютъра,това да не е совалка на НАСА,бе?!Ебати жалката работа!!!Наистина два проблема морят собствениците на италиански коли-доставката и дефицита на части, и сервиза!!
    ECU-ТО Е BOSCH MSA6,монтира се и в Ланча Тема 2,5ТД, и във Фиат Крома 2,5ТД,видно от уеб-каталога на Бош!!!ЖАЛКА РАБОТА!!!МОЖЕ ЛИ ТАКОВА НЕЩО?!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  4. #34
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Може бате Аз мога да вляза в ЕКУ-то без проблем

    П.П. НА Рали във ванто му бяха казали че му е гръмнал чипа на компа

    Аз си влезнах с егзаминерчето и сичко си му е ок
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #35
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    978

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa
    Quote Originally Posted by virusalfa
    Quote Originally Posted by machina_nervosa
    За съжаление и във Ванто не ми помогнаха Не можаха да направят връзка с ЕКУ-то. Започвам да си мисля че проблема е в колата. Иначе ми се сториха много точни пичовете. Даже влязох да гледам какво ми правят по колата, което не може да стане в Италсервиз. Приемчика подробно ми обясни какъв може да е проблема с мойте спирачки и каза какво могат да направят, а не както в италсервиз "остави я тука ще я видим" и после "нищо че не я поправихме, ама дължиш 100 лв." така че засега съм доволен от Ванто... или поне от отношението
    ЕБАТИ СЕРВИЗА,как не са направили връзка с компютъра,това да не е совалка на НАСА,бе?!Ебати жалката работа!!!Наистина два проблема морят собствениците на италиански коли-доставката и дефицита на части, и сервиза!!
    ECU-ТО Е BOSCH MSA6,монтира се и в Ланча Тема 2,5ТД, и във Фиат Крома 2,5ТД,видно от уеб-каталога на Бош!!!ЖАЛКА РАБОТА!!!МОЖЕ ЛИ ТАКОВА НЕЩО?!
    Митак, нали съм ти разправял, че и на мойта не влезнаха в екуто, тва беше преди 2 години, тогава говорих с Радо и той ме увери, че видиш ли, съвсем скоро ще имат софт и за наште супер "редки" мотори... 2 години от тогава... аз предполагам, че те си се развиват към поддържане на по-новите модели, а за старите карат с тва ,което имат.
    В тая връзка, Бобо, като казваш, че ти можеш да екзамнеш компа, би ли го направил на мойта, защото аз от 2 години не знам аджеба има ли и нещо или и няма.??

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  6. #36
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Колега онзи ден май ти беше там като и ние се размотавахме в Ванто???...ако си бил ти защо не се "обади"
    Ами ако си видял зелена 164 суперка, значи бях аз, ама те.. като не се познаваме... как да се обадя. Може и да се виждали на сбирката преди месец ама... като не съм добър физиономист кво да правя sorry
    А и едва ли щеше да помогнеш за ЕКУ-то иначе оплаквания нямам относно отношението. Не са могли да свършат работа - не са ми взели и пари. всичко е ОК.
    Alfa Romeo 164 Super TD 2,5

  7. #37
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by PEPINKO View Post
    другия майстор се намира в люлин с/у пощата.ремонтира само италянски коли.на мой познат /който ме заведе/на неговата 33-ка са му правили основен ремонт на двигателия и е останал много доволен.ако не се лъжа ремонта му е излизъл около 350-400 лева/работа + всички нужни части/
    Мда знаем го, прилича на кочина сервиза, аз лично не бих отишъл, нямам нищо против майстора, ама май някой го беше напсувал тука преди време иконката е дружески майтап, аман от познати, сериозно
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  8. #38

    Default

    Моето мнение е,че всеки може и трябва да ходи там ,където е бил преди и е оставал доволен . На всеки му се случва да сгреши ,няма безгрешни хора .Обиколил съм доста сервизи ,трябва да призная ,че не съм доволен от "Клубния сервиз" ,опитаха се да не си поемат дадената гаранция(въпреки че беше само на дума) . От Вантотрейд нямм особени впечатления ,защото съм ходел там само заради един монтьор - Боян ,който е невероятно съвестно момче ,много разбира и много му сече пипето. Естествено аз съм пристрастен ,тъй като се познаваме с него от може би 20 години. Също така съм чувал ,че винаги си поемат гаранциите ,ако са объркали нещо (и то не от форума ,а от познати). Относно итал сервиз също мога да кажа ,че освен цените им ,обслужването е що годе добро. Визирам моя случка от преди години ,когато имах една 164 ка. Мислех че съм за бензинова помпа, в итал сервиз ,я закачиха на манометър и самия диагностик ми каза ,че според него не е помпа ами някакъв маркуч . Така се разминах с 10 лева за ремонт ,вместо 200+ . А пък относно александър ауто ,е там съм супер доволен ,защото дори мога да гледам какво ми правят по колата. Принципно мисля ,че е забранено(някаква политика)но ме пускат в халето да си наблюдавам колата . Това е моето мнение. За щастие ,вече не ми се налага да посещавам сервизи. Имам си свой ,имам си много съвестен майстор ,в който съм сто процента сигурен . В тоя случай лошото е ,че купя ли нещо некачествено ,си е за моя сметка .

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  9. #39
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by PEPINKO View Post
    другия майстор се намира в люлин с/у пощата.ремонтира само италянски коли.на мой познат /който ме заведе/на неговата 33-ка са му правили основен ремонт на двигателия и е останал много доволен.ако не се лъжа ремонта му е излизъл около 350-400 лева/работа + всички нужни части/

    Ти на Николай майтор ли му викаш !?!
    Не казвам,че не разбира,но е мошенник и обирджия
    Ето накратко моята история :
    И така, купих си Алфа 146 и както следва трябва да се обслужи.От незнание и без да се консултирам с никой се нахендрих в първия сервиз с голяма реклама че ремонтира Фиат, Ланчиа и Алфа.
    Това е сервизът до пощата в люлин .
    И така месец след като колата беше "обслужена" в техния сервиз,започнаха проблемите !
    Първо скъса пистов ремък и тогава вече знаех за Lisan , отидох при него.След обстоен преглед от него се установи че на колата не беше сменено дори и маслото,да не говорим за ролки и ремъци,които не бяха пипнати ! Беше сменил само видимите дискове и носачи накладки и тампони на макферсона за скромната сума от 1650 лева.И както следва колата трябваше да се обслужи на ново при Lisan.И вече колата е на 6.


    НИКОГА НЕ ХОДЕТЕ В СЕРВИЗА В ЛЮЛИН 2 ПРИ ПОЩАТА


    LISAN №1
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by Grigor View Post
    Да, форума е за нас - всички нас, да си споделяме и да си помагаме.

    Аз възразявам само срещу обидните характеристики - само и единствено срещу тях! Мисля че съм го написал достатъчно ясно.

    Досега случайно или не съм съдействал на няколко души и мисля че съм успял да помогна.

    Ако някой поиска съдействие - винаги ще се опитам да помогна.


    Вальо,
    Ами аз съм писал че ще проуча въпроса И естествено ако мога да помона - ще помогна!
    zdr imam pitane i dano mojete da pomognete,
    az imam mnogo hubava kola /156 1.8/ no za jalost kakto kazvat horata kola i jena sa na kasmet,az za kolata niamah takav kasmet ,napravo na vaprosa karahme ia s bashta mi na mn "maistori" no nikoi ne moje za sega da kaje kakvo i e/ili vseki kazva razlichno/,kakto si e okey vsichko, i se pochva s tapite oboroti da igraiat i da se trese edva li ne kolata,da ima vibracii neprisashti za rabotata na kolata,a oshte poveche zapochvam da si mislia dali ne e niakoi skrit dizel taz kolica ,no tova moje i da e ot garneto to ne me pretesniava tolkova mnogo,pretesniava me tova che kakto si raboti normalno i izvednaj otkacha kolata ,za info na horata koito imat reshenie na moia problem shte kaja che tvardo NE E OT DEBITOMERA,zashtoto sa smeneni 3 debitomera i probleme ne izchezva a se poiaviava neshto dopalnitelno kam tova da igraiat oborotite.Poslednia beshe taka kolata varveshe perfektno ne pridarpva pri poteglene a i na vsichkoto otgore sas smenenia veche debitomer kolata GUBESHE MOSHNOST NE SE CHUVA CHE RABOTI izglejda che vse edno e izgasnala a vsashnost si raboti, ili prosto kazano se pravi na umriala :d.Za posledno ia zakarahme v niakakav serviz na fiat lancha alfa romeo vav Lulin v 2 ri mikroraion beshe,mislia tam e karana okolo 3 pati i uj vsichko razbirat i t.n. vsichko se opravia i izvednaj pri poslednoto poseshtenie sa zaiavili na basha mi che ne se znae zashto se poluchava tova s oborotite,
    edinia variant e bil komputara na kolata koeto shtialo da ni izleze okolo 1500 BGN
    ili neshto drugo koeto e bilo po evtino
    Ako choveka koito go e kazal tova i chete moia post iskam da go pitam neshto lichno bez da se obijda
    Kogato otidesh na lekar i ne si dobre sas sarceto primerno,lekaria sled pregled kakvo ti kazva
    CHE IMASH NUJDA OT TRANSPLANTACIA NA SARCETO ILI TRIABVA DA VZEMESH MERKI DA NAMALISH CIGARITE PRIMERNO?
    gore dolo tova mi beshe bolkata ako mojete da pomognete mn shte sam blagodarna .che tazi kolica zlatna izlezna na bashtami to viarno italiansko i t.n. no tva ne e BMV a alfa romeo vse pak.


    ------------------------------------------------------
    Хайде да започнем на български да пишем!

    MrX
    Last edited by MrX; 06-10-2008 at 13:57.

  11. #41

    Default

    Отидете в Сервиза на ВантоТрейд, мислят ще успеят да ви помогнат. Отделно, че в момента цените им са доста прилични в сравнение с други сервизи.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  12. #42
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Аз пък мисля,че няма да ми помогнат.И те са като другите
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa View Post
    Аз пък мисля,че няма да ми помогнат.И те са като другите
    Ти и никога не си пробвал

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  14. #44
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Тони(Dexer) пробва,без успех естествено.Аз пробвах при представителя на Ауто Италия в Благоевград,който уж има софт за ГНП Бош 997(посредните три цифри от бош-номера).Ташаци!! Могъл само АБС и еърбеците да ми тества,а пък аз го пратих да тества некоя друга,щото моята е произвадство 10.92 и няма еърбег нито един.И във Ванто са същите льольовци май,еба ли му мамата.... не си струва да се разкарвам до София,като мога в събота като съм си на село да отскоча до Йоанидис на Серес.Но,там пък дизеляци са виждали от дож на ветър....
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  15. #45

    Default

    Какво общо имат АутоИталия с Ванто и със сервиза в Благоевград?

    В Серес виждат дизели!

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •