Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 54

Thread: Искам акъл и мнения за вх колектори

  1. #1

    Default Искам акъл и мнения за вх колектори

    Искам мнения за това дали е добре освен портнатите колектори на главата, да пипна малко и тия на пластмасовите колектори, тъй като има разминаване.
    Доколкото знам при постъпването си в двгто, въздуха трябва да отива от широко към по тясно, за да има ефект - при мен сега ще се получи нещо като разминаване от 5 мм, тъй като отворите на пластм колект са с 5 мм по тесни от входовете на металните - между тях както знаете има гумен преходник, който се различава само с 1-2 мм, по скоро бих казал мм и половина......
    Както виждате на втората снимка, въпреки че отвора на плсм колек е кръгъл, то въздуха минава само през елипсовидната тръба, и това кръглото се явява като някакво уширение само......идеята ми е да изпиля това елипсовидното до мястото където то свършва навътре......след като обработя и гумения преходник, ще се получи нещо като възд джоб там, но поне тия 5 мм стеснение няма да ги има - кое е според вас по добре - да се опитам да туширам само стеснението без да махам елипсата, или да и бия балтията.....
    Изобщо всякакви мнения и идеи са добре дошли.....


    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2

    Default

    Гладки преходи колега!
    Иначе скоростта на входящият поток пада в следствие на турбулентните завихряния в ръбовете и коефициента на пълнене особено при високи обороти се влошава.
    Идеята да направите там кухина... просто няма да я коментирам
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Гладки преходи колега!
    Иначе скоростта на входящият поток пада в следствие на турбулентните завихряния в ръбовете и коефициента на пълнене особено при високи обороти се влошава.
    Идеята да направите там кухина... просто няма да я коментирам
    Е коментирай бре, аз като не знам не ме е срам да питам......затова и исках да знам кое е по малкото зло - да има нещо като уширение(да не звучи така грубо като кухина), или да има ръбове, или да го загладя накак си, независимо че няма да стане от широко към тясно, а ще има нещо като вълнообразност.....
    Три варианта са така както го гледам и мисля......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Сложи си металните колектори и си ги пасни по творите.

    Пластмасовите колектори нема как да ги корегираш,ще се получи кухина ......пак завихряне.

    Или една по добра идея.....4 дросела.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    ....
    Три варианта са така както го гледам и мисля......
    Аз пък като гледам (без да мисля) виждам още един.
    1. Изчистваш профила който е по-малък
    2. Вложки (поставена в кръглата кухина) от стъклонапъленен полиамид в който има направен плавен преход към следващият профил който не се вижда.

    *материала не е задължително да е полиамид... може и някакъв силумин които дори ще има по хубав финиш, но пък се обработва по-трудно

    Успех, пък следващият път като идвам в Заарата ще ти звънна да ми счупиш врата с 2,5-цата пък и да пийнем ако има време
    Last edited by fade; 29-06-2009 at 17:19.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    Или една по добра идея.....4 дросела.
    Казаха ми го, ся ти ще ми кажеш какви и откъде.....
    Quote Originally Posted by fade View Post
    Успех, пък следващият път като идвам в Заарата ще ти звънна да ми счупиш врата с 2,5-цата пък и да пийнем ако има време
    До 15 дена се надявам да е в движение вече, че много време мина......
    ПП - откъде се взима цялата тая химия дето я изброи.......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 29-06-2009 at 17:21.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    От мотор,бре,примерно R1,40мм

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Казаха ми го, ся ти ще ми кажеш какви и откъде.....

    До 15 дена се надявам да е в движение вече, че много време мина......
    ПП - откъде се взима цялата тая химия дето я изброи.......
    Ми някоя добре снабдена железария... продават го на кръгли пръти различен диаметър, може да е черен, а може и да е натурален цвят (восъчно едно такова ... хм... жълто ли да го нарекааа) Виж и в Бриколаж или в Практикер дали не продават... но е важно да е стъклонапълнен (по-здрав е и не се цепи лесно) не дай си боже да имаш детонации в смукателните колектори!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  9. #9

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Ми някоя добре снабдена железария... продават го на кръгли пръти различен диаметър, може да е черен, а може и да е натурален цвят (восъчно едно такова ... хм... жълто ли да го нарекааа) Виж и в Бриколаж или в Практикер дали не продават... но е важно да е стъклонапълнен (по-здрав е и не се цепи лесно) не дай си боже да имаш детонации в смукателните колектори!
    Мда, май ще трябва да махна колекторите от главата и да ги напасна трите елемента наведнъж да видя какво ще е различно и излишно, че да процедирам някак си......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #11

    Default

    Добре изглежда, но ще избера по бързия вариант.....пък и е малко по евтин......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12

    Default

    Имам още въпроси - значи искам да махна всичко от вътрешноста на колекторите, и да скъся максимално пътя на въздуха от дросела до двигателя - на първата снимка е горния капак на пластмасовия колект, на долната съм го снимал под ъгъл.....идеята ми е да премахна вътрешния ръб на каналите, както виждате от очертаното - това дето е с червено, месля да го махна или изпиля за да не се образуват завихряния и въздуха да преминава с възможно най малко пречки пред себе си.......
    Долния капак е с доста голям обем, и ще го намаля някак си, щото мисля че не е добре......
    Съвети?????
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSCF1415.jpg   DSCF1416.jpg   DSCF1374.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #13

  14. #14
    Запален алфист nesh's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    BG
    Posts
    131

    Default

    Що да загуби....половината оребрения са от матрицата за пласмаса...аз съм за колкото може по-ламинарен поток и по-малко завихряния! Фабричните крепежи и осенъци са за махане
    NESH
    156 '99 1,6TS+JR Filter+ Ported&Polished head cut 0.42mm, 4mm скъсени водачи на клапаните, ported&polish trotle body, Lightweight Alu Crank Pulley 538g , cat. off, remap

  15. #15
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    @nesh
    Аз пък залагам на мнението на голямата риба - повярвай ми знае какво пише .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •