Results 1 to 12 of 12

Thread: Разглобяване на вх. колектори, и предположение за глъхненето...

  1. #1

    Default Разглобяване на вх. колектори, и предположение за глъхненето...

    ......днеска съм на вълна "Управление на входящите въздушни потоци, постъпващи в двулитров ТуинСпарк", и реших да задоволя едно мое отколешно любопитство за това какво има и как бачка входящия колектор......пък и бях решил че промяна на въздушния поток не ми е нужен за в бъдеще, затова трябваше да го отворя и да го изтърбуша отвътре......
    Че в тая връзка ми направи силно впечатление факта, че тоя колектор бидейки от 2 части, те се държат една за друга само с малки зъбчета, който влизат в другата част на колект, но въпреки че изглежда здраво, по моето скромно мнение има доста места откъдето с течение на времето може да започне пропуск на въздух, и да се почне една смяна на дебитомери, свещи, маркучи след деб, бубини, кабели и прочее.....на мястото където двете части контактуват има нещо като гумено уплътнение, но поне на 3 места беше огънато и безформено......съжалявам че снимките не представят това което може да се види отблизо и на живо, но с 2 думи на тоя колектор има поне метър и половина свързки на който може да се появи процеп и да смуче въздух.....мисля при сглобяването му да прекаля със някой термо силикон, щото не ми се берат ядове.....
    Скормния ми съвет е ако имате възможност, проверете въпросния колектор за пропуски, но свален при възможност......
    Ето малко снимков материал......
















    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    на 1.8 мотора същия ли е
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  3. #3

    Default

    Ми не знам на 100%, но така или иначе тоя колектор е от 1.8......няма голяма логика да не е същия.....просто него хванах за ушите и почнах да разглобявам.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    а този клапан кога сработва заедно с вариатора ли
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    Чувал съм,че вътре в колекторите имало някакви клапанчета(завихрачки),които завихрят горивната смес.Ма така като гледам маи няма такова нещо

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by to_lose_HEART View Post
    а този клапан кога сработва заедно с вариатора ли
    Ми противоречиви са мненията, някой казват 2700, други 4000обм.....
    Quote Originally Posted by Георги Живков View Post
    Чувал съм,че вътре в колекторите имало някакви клапанчета(завихрачки),които завихрят горивната смес.Ма така като гледам маи няма такова нещо
    Предполагам е имано впредвид тия 4 извити тръби, скъсяващи или удължаващи възд поток......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    досега не съм се замислял на работещ мотор дали не може да се види кога се премества тази клапа
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by to_lose_HEART View Post
    досега не съм се замислял на работещ мотор дали не може да се види кога се премества тази клапа
    Забиваш един светодиод на кабелчетата на тоя селеноид, и гледаш при какви обороти светва......така направих със селеноида на вариатора.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post

    Предполагам е имано впредвид тия 4 извити тръби, скъсяващи или удължаващи възд поток......
    Вътре в самите тръби има ли подвижни пластмасови пластинки?

  10. #10
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Забиваш един светодиод на кабелчетата на тоя селеноид, и гледаш при какви обороти светва......така направих със селеноида на вариатора.....
    незнам защо но ми се струва така като гледам че управлението на този клапан не е електрическо а по скоро с някво налягане
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Тая гад исках да я свалям тея дни да я разглобявам и аз. Не е истина какъв ядец е да се извади на монтиран мотор в коша. Няма бъркане.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by to_lose_HEART View Post
    незнам защо но ми се струва така като гледам че управлението на този клапан не е електрическо а по скоро с някво налягане
    Има букса с 2 жици в селеноида, има и вакуумен маркуч, прави си изводите сам.....
    Quote Originally Posted by Георги Живков View Post
    Вътре в самите тръби има ли подвижни пластмасови пластинки?
    Няма.....
    Но се оказва че има още един елемент който е разглобяем - на 5тата снимка от долу нагоре се вижда, леко е издуто, и също е захапано за основното тяло.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •