Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: Как да проверя бобините 2.0тс-делка?

  1. #16

    Default

    Те тия бобини били без пари-по 29лв бройката на бош сега отивам да взимам 2,че с тая ланчия 1 седмица трябва да си купувам космодиск
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  2. #17
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Като ги вземеш драсни тука каталожните им номера , че ако се наложи да не ги търсим много .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  3. #18
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Talking

    Quote Originally Posted by Abarth View Post
    Те тия бобини били без пари-по 29лв бройката на бош сега отивам да взимам 2,че с тая ланчия 1 седмица трябва да си купувам космодиск
    Тва за космодиска ми ареса доста....
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by sunny2006 View Post
    Като ги вземеш драсни тука каталожните им номера , че ако се наложи да не ги търсим много .
    Върнах ги,че не беше от тях,били са ми объркани кабелите,но явно има и друг проблем,че след това ми гръмна зверски на газ,колата спря да работи на бензин и си промени звука,отивам пак при бобо да видиме какво ще стане
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  5. #20
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by Abarth View Post
    Върнах ги,че не беше от тях,били са ми объркани кабелите,но явно има и друг проблем,че след това ми гръмна зверски на газ,колата спря да работи на бензин и си промени звука,отивам пак при бобо да видиме какво ще стане
    Объркани в смисъл - подредбата им на дистрибуторните капачки или самите кабели не са такива каквито трябва да бъдат със 5к ома съпротивление ?
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  6. #21

    Default

    Объркан е реда на запалване,но от вчерашния гръм се оказа,че е счупена клапата на дебитомера от къде да намеря такъв дебитомер и възможно ли е да има и други поражения по мотора,че малко си промени звука,но бобо вика,че било заради клапата
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  7. #22
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Дебитомер виж дали няма при YAVOR4O и nikola nikolov . Други поражения не е изключено да има по гумените съединения някъде . На мене така от гръм ми се беше сцепил маркуча който отива от интейка към регулатор-а на налягането на бензина - вакум някакъв и не ми работеше на бензин , отделно дето ми изскочи моторчето за празен ход ама тогава гърмеше заради "професионалното" монтиране на газаджиите които бяха срязали гофрирания маркуч между дебитомера и смукателния колектор .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  8. #23

    Default

    Говорех нещо по механичната част на мотора,там са ми притесненията,да не е засмукало някоя частица знам ли Иначе като е по студена докато загрее се държи перфектно на газ,върви като луда,няма замисляне никъде в оборотите,но стигне ли 90 градуса се скапва тотално,почва да тъпче и прекъсва на ниски,гърми,не върви както трябва и т.н. абе адски зле ситуацията,та не мога да си го обясня по никакъв начин
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  9. #24

    Default

    Айде вече сме с нов дебитомер и сме отново на пистата
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  10. #25
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Гледай да не 'кихне' пак, че...
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  11. #26

    Default

    Ще ходя при газаджията да ми я обогати малко и да ми сложи още една предпазна клапа,че...
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  12. #27
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Сега като загрее спря ли да тъпче ?
    И да кажеш после от какво точно спря да пука-киха .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  13. #28

    Default

    Ами вчера и навъртях около 150тина км и не е имало прекъсване и замисляне колата си се държи добре,обаче като и наддавам газ както трябва тръгва,забива между 3500-4500rpm после тръгва яко,понякога се случва и втори път да забие и не мога да разбера от какво го прави тоя номер
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by sunny2006 View Post
    Объркани в смисъл - подредбата им на дистрибуторните капачки или самите кабели не са такива каквито трябва да бъдат със 5к ома съпротивление ?
    Сега ми стана интересно и обърнах внимание,че моите кабели са 1к om а се сетих че ти писа че трябва да са 5,слагам една дистрибуторна и ме бие ток при лолата на средния кабел,слагам друга и ме бие на друг кабел,каква може да е причината дали,че кабелите не са каквито трябва,че и леко прекъсване и забиване на 3500-4500 и после яко отпушване ?
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  15. #30
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    3500-4500 оборота по ми докарват на вариатор-а той отваря там някъде - нивото на маслото нормално ли е ?
    От кабели и свещи не ми се вярва да сече в тях обороти .
    Казано честно никаква идея си нямам от какво може да забива точно в тия обороти .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •