Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 55 of 55

Thread: Лустрация - ех, мечти, мечти

  1. #46
    Banned
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    СОФИЯЯЯЯЯЯЯЯ
    Posts
    20

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    Не само е възможно и вероятно ами е било основна и системна политика

    В края на декември 1944 г. Министерски съвет приема наредба за откриване на “трудово-възпитателни общежития за политически опасни лица”. Без съд и присъда в т.нар. лагери са изпратени хиляди хора. В тях попадат културни дейци, учени, лекари. Още в първите дни след 9 септември 1944 г. са арестувани около 20 000 души. Голяма част от тях са екзекутирани в края на септември и началото на октомври. Избитите са заравяни в общи гробове и изхвърляни като боклук в кладенци, реки, шахти и др. В белене са били давани на прасетата.

    Според Специалната комисия, разследвала жертвите на лагерите, от 1944 г. до 1962 г. през тях преминават 23 531 души, от които 2089 са жени. Най-голям е броят на лагеристите в Белене - 9933. Осъдените по политически причини са 14 647 души.

    30 000 души ! Ами семействата им тероризирани в продължение на десетилетия ?!? Децата ,внуците системно тъпкани и унижавани ,лишавани от основни граждански права ?!?Не е ли това геноцид?И реално на никой не е потърсена сметка и никой потърпевш по никакъв начин не е компенсиран .

    В момента управляват децата и внуците на тези престъпници и искат още да управляват ,както каза Търтея хубаво се замислете ...
    ..........техните пък дядовци и прадядовци преди това са били преследвани от жандармите и също са били избивани като кучета или изтезавани от жандарми по мазета пълни с плъхове и без никаква храна.......и така кръговрата е безкраен........на мен леко ми омръзна от призраците на миналото, всяка промяна взема своите жертви. Така е откакто свят светува.
    Темата клони към мутация, и израждане, а започна доста добре. Говорехме за съвсем други неща, а именно имат ли място бивши служители на ДС в днешният политически живот на страната, аз съм твърдо против!!!!!!!!!

  2. #47
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Сбъркан си ти, ако си се сблъсквал с простотии колкото мен друга песен ще пееш. Ако имаш някаква розова представа за обстановката не си в час.
    Сега като ги опишеш ще е добре, защото така написано можеш да прочетеш пак моето мнение и ще разбереш колко си в грешка.

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    В момента управляват децата и внуците на тези престъпници и искат още да управляват ,както каза Търтея хубаво се замислете ...
    Децата не са виновни за глупостите на родителите, а и не можем да си избираме родителите, така че мисля си в грешка. Мисля да говоря с дядо ми и да го питам какво е сътворил преди 50 години и после да се призная за виновен в съда, аре малко по сериозно......... че темата отива към спам.
    Това, че са правени абсурдни неща е ясно и на комунистите в момента, но това, че сега се правят абсурдни неща е ясно на половината български народ, но въпроса е защо ги търпим?
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  3. #48

    Default

    Quote Originally Posted by RAT View Post
    Темата клони към мутация, и израждане, а започна доста добре.
    Така хубаво започнах темата и вие я прецакахте.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  4. #49
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by georgyg View Post
    Сега като ги опишеш ще е добре, защото така написано можеш да прочетеш пак моето мнение и ще разбереш колко си в грешка.



    Децата не са виновни за глупостите на родителите, а и не можем да си избираме родителите, така че мисля си в грешка. Мисля да говоря с дядо ми и да го питам какво е сътворил преди 50 години и после да се призная за виновен в съда, аре малко по сериозно......... че темата отива към спам.
    Това, че са правени абсурдни неща е ясно и на комунистите в момента, но това, че сега се правят абсурдни неща е ясно на половината български народ, но въпроса е защо ги търпим?
    Мда, само дето децата на комунистите, май никога не са си отивали у нас, ей ги сега са пак управляващи, пак от същата партия, а ги търпим по ред причини-поради промита психика, пропаганада, има си и отделна тема, поради факта, че тия дето на са търпяли са напъждани, мачкани и гоненени, много причини има.
    Last edited by fred; 01-07-2009 at 21:52.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  5. #50
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by RAT View Post
    ..........техните пък дядовци и прадядовци преди това са били преследвани от жандармите и също са били избивани като кучета или изтезавани от жандарми по мазета пълни с плъхове и без никаква храна.......и така кръговрата е безкраен........на мен леко ми омръзна от призраците на миналото, всяка промяна взема своите жертви. Така е откакто свят светува.
    Темата клони към мутация, и израждане, а започна доста добре. Говорехме за съвсем други неща, а именно имат ли място бивши служители на ДС в днешният политически живот на страната, аз съм твърдо против!!!!!!!!!
    Не е изместена темата напротив идеята е че бивши служители на ДС хора пряко или косвено участвали в репресиите на терористични диктаторски режими нямат място в демократичното управление на страната защото те не са в състояние да осъществяват такова .
    Alfa 155 2.0 16v

  6. #51
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    Хората на държавна сигурност в момента са и в политиката и в организираната престръпност.
    че аз разлика не намирам между политика и организирана престъпност... ФАКТ!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  7. #52
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Колеги, толкова е просто. Всички, които пишат в прослава на "жертвоготовните" "мъжаги" от ДС, на тези "мъченици" в името на майка България, на тези титани на мисълта и видни конкуренти на Джеймс Бонд, са по някакъв начин обвързани с въпросните служби. Татко, дядо, мама, чичо и пр. и пр.
    Много забавен беше доводът, че видите ли ако имате някого в семейството роден около 50 година, то няма начин този някой да не е обвързан с ДС. Е, аз съм този някой. От двете страни в моето семейство има около 6-7 лекари специалисти. По пътя на логиката, трябваше да имаме много висок социален статус и кинти, но това не е така. Защо? ЗАЩОТО НИКОЙ ОТ МОЕТО СЕМЕЙСТВО НЕ СИ Е ПРОДАЛ ЗАДНИКА НА ТАЗИ ПАСМИНА РОДООТСЪПНИЦИ И ПЛАТЕНИ УБИЙЦИ! И аз съм горд с моето семейство.
    Доброто име се гради с години, а се руши моменталически (ще извинявате пошлите неологизми). От него по-ценно няма. Моята фамилия има добро име. Не се е продала. Когато са вербували чичо ми в университета, той е отказал, извъртял е някак нещата, че да не се налага да клепа своите колеги и приятели, че да не се налага да слиза до нивото на слизеста гадина, която е останала без съвест и душа. Ако беше приел сега щеше да има бизнес, скъпа кола/коли, лукс и тъй нататък. Но той не е продал душата си (и дупата си) на дявола, довел до крах всичко в изтерзаната ни родина. Вечно презрение за всички събратя на Юда, опустошили съдби на обикновени хора, вкарани по затворите заради това че слушат западни радиостанции, че слушат рок'н'рол, заради това че ИСКАТ ДА СА СВОБОДНИ!

    ПЛЮЯ на всички измислени долни спекулации, че слугите от ДС пазели интересите на България! ПЛЮЯ на цялата слугинска сволоч, която не заслужава да се нарече със светото "българин"!

    Лека ви нощ!
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  8. #53
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Не знам за Държавна сигурност, ама със сигурност си имал роднини в състава на Народния съд.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  9. #54
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by georgyg View Post
    Сега като ги опишеш ще е добре, защото така написано можеш да прочетеш пак моето мнение и ще разбереш колко си в грешка.



    Децата не са виновни за глупостите на родителите, а и не можем да си избираме родителите, така че мисля си в грешка. Мисля да говоря с дядо ми и да го питам какво е сътворил преди 50 години и после да се призная за виновен в съда, аре малко по сериозно......... че темата отива към спам.
    Това, че са правени абсурдни неща е ясно и на комунистите в момента, но това, че сега се правят абсурдни неща е ясно на половината български народ, но въпроса е защо ги търпим?
    Ами и аз това казвам Децата не са виновни за глупостите на родителите обаче комунистите са ги считали за виновни и не само децата ами и внуците дори
    сега като става дума за тях тените деца и внуци не са виновни-нещо странен ми се вижда този мироглед ...Според мен Тяхните деца са до толкова виновни до колкото не направиха нищо да бъдат разследвани престъпленията и престъпниците да бъдат подведени под отговорност по този начин всеки, който е чист няма от какво да се притеснява.Щом прикриваш престъпление ти си съучастник т.е и ти си престъпник и щом си престъпник каква работа имаш в управлението на една нормална държава ? Агенти на бившата ДС нямат работа в Парламента такава е моята гражданска позиция и като гледам списъка с агенти аз виждам само една възможна политическа сила която представлява това мое виждане.
    Alfa 155 2.0 16v

  10. #55
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Аз имам една идея: ако няма лустрация, нека просто да няма хора в управлението на държавата, които са родени преди 1965 год. (примерно)... просто за 2-3 години съзнателен живот няма да са имали възможност на станат 'част от системата'!
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •