Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 36 of 36

Thread: Ръжда

  1. #31
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Я сипете масло във вода и виште кое остава отдолу. Освен това маслото гренясва и пада. Варианта е грес да се разбърка с навта и да се пръсне вътре

  2. #32
    започва да се пристрастява giliev's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Не мислите ли, че нашите коли са поцинковани и небитрябвало да им ръждясват праговете отвътре като на Уно, Регата, Типо и дугите от тези поколения италиански автомобили?

  3. #33
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by giliev View Post
    Не мислите ли, че нашите коли са поцинковани и небитрябвало да им ръждясват праговете отвътре като на Уно, Регата, Типо и дугите от тези поколения италиански автомобили?
    Да бе ама като хвърчат камъчета? На мен праговете от пред на калника. На веждата по-точно. Камъчетата ги удряли удряли и подциковането е отишло на кино. Там ги изшкурих до блясък, обезмаслих, грундирах, боядисах, лакирах, и най-отгоре нанесох тънък слой прозрачен силикон, който вече го няма де ама как да е. Ще видим след зимата какво ще се случи.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #34
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    По прницип има спрейове за ръжда, а аз имам едни дърт руски, който е в шише, ползвах го за шкодата, сипвам в пулвелизатор и пръск, руския е някаква азотна киселина, която се свързва с ръдата, побелява и спира да мърда-това е по добре от масла и прочее.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  5. #35
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    По прницип има спрейове за ръжда, а аз имам едни дърт руски, който е в шише, ползвах го за шкодата, сипвам в пулвелизатор и пръск, руския е някаква азотна киселина, която се свързва с ръдата, побелява и спира да мърда-това е по добре от масла и прочее.
    Е, да. Винаги специализираното си е най-добрия вариант
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    СОФИЯЯЯЯЯЯЯЯ
    Posts
    20

    Default

    Нищо не може да спре окислението на метала. Можем единствено да го позабавим малко. Колегите вече са ти изброили някои дребни хитринки за тази цел.
    Аз обаче мисля, че ако искаш хубаво да си опечеш работата, трябва да си намериш добър автотенекеджия. Това си е чиста работа. Повтарям, трябва да е добър и да знае какво прави. Другото е като пръскането на носачите с всевъзможни смазки против скърцане, което е просто временно решение на проблема.
    Трябва да се добави и това, че всички тези мазнотии лепят всичката прах на пътя, което може да създаде други проблеми..
    Успех.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •