Results 1 to 2 of 2

Thread: Моля за съвет

  1. #1
    Младши алфист Leone's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Смолян
    Posts
    8

    Default Моля за съвет

    Здравейте на всички.Това е първият ми пост макар че следя форума с голям интерес.
    Имам един проблем:Предполагам че има някакво задържане свързано или с наклатките(сменяни преди 3 дни) или нещо по предния мост.Нямам представа.
    При видим наклон на свободна скорост колата не въвви свободно.Също така при завой когато навъртя волана нещо претраква или пречуква от предницата и понякога вие много непрятно.
    Волана се върти лесно, но при голям наклон когато навия волана до край и пусно отново на свободна не помръдва.Моля ако някой е имал такъв проблем да свирка.А и понеже съм в София можете ли да ми кажете някой читав сервиз да може да я погледнат.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Leone View Post
    Здравейте на всички.Това е първият ми пост макар че следя форума с голям интерес.
    Имам един проблем:Предполагам че има някакво задържане свързано или с наклатките(сменяни преди 3 дни) или нещо по предния мост.Нямам представа.
    При видим наклон на свободна скорост колата не въвви свободно.Също така при завой когато навъртя волана нещо претраква или пречуква от предницата и понякога вие много непрятно.
    Волана се върти лесно, но при голям наклон когато навия волана до край и пусно отново на свободна не помръдва.Моля ако някой е имал такъв проблем да свирка.А и понеже съм в София можете ли да ми кажете някой читав сервиз да може да я погледнат.
    Добре дошъл колега

    Единият проблем е вероятно да е свързан със спирачната система...

    Това с волана (завиването)... може да претраква и от каре.
    Но то се хваща разликата ако има опит човек....
    Но щом има и виенее...
    По скоро (и аз го имах миналата седмица) е лагер на главината да е заминал.
    При мен не виеше, както на повечето хора или на предишни коли, а почна да си претраква първия ден при завой, а после и направо...ако трака при ляв завой, то е десният лагер, а при десен...обратното, като при повишено усилие в колелото се засилва, а при намалено почти спира...
    Бърза смяна и сега си заспа при мен.


    П.С. Коя година ти е ГТВ-то, че има разлика в главините (принципно) и не взимай най-евтината, ако имаш избор за други...
    Примерно SNR е добре, съвсем малко е по-скъпо..мисля 56-58лв е цена в магазин без отстъпки никакви (това е за моя тип лагер..за фаза 2 на Спайдер/ГТВ)
    Last edited by proper; 30-06-2009 at 23:06.
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •