Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Палене

  1. #16
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by street_fighter

    значи на мен ми казана до 30 сек.да не се врътка ключа след като влезе
    м???
    кой той?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    plovdiv
    Posts
    80

    Default

    [quote=търтей]
    Quote Originally Posted by "street_fighter":3f0q53it

    значи на мен ми казана до 30 сек.да не се врътка ключа след като влезе
    м???
    кой той? [/quote:3f0q53it]
    ми и на мен ми стана смешно ама това май има връзка нещо с алармата.....
    Alfa Romeo 1.8 TS 8v

  3. #18
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    [quote=street_fighter][quote="търтей":3997jvro]
    Quote Originally Posted by "street_fighter":3997jvro

    значи на мен ми казана до 30 сек.да не се врътка ключа след като влезе
    м???
    кой той? [/quote:3997jvro]
    ми и на мен ми стана смешно ама това май има връзка нещо с алармата.....[/quote:3997jvro]
    тогава има логика
    иначе не
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  4. #19
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    ...а при моята всеки път е различно...
    Понякога пали от раз, а понякога малко се позамисля.
    А по отношението на няколко секундното изчакване преди старта... Преди и аз действах контакт/старт... Но от известно време насам давам контакт, изчаквам да приключи "цъкането" (което не знам дали е от реленца разни, но звука идва откъм ЕКУ'то) и чак тогава стартер... Все си мисля, че това е един вид check'ване на системите на колата и затова си я оставя да приключи с checking'a на спокойствие. Това са си някакваи мои, без конкретна обосновка, изводи... Така че, ако някой във форума има ясна представа за какво иде реч с това "цъкане", нека сподели.

    П.П.
    Извинявам се на автора на темата, ако втората част от поуста ми се явява off topic!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  5. #20
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    95% цъкането идва от мотора който отваря/ затваря клапата за входящият въздух за купето. Можеш да провериш по мнгоо прост начин. Като натиснеш копчето на конзолата което е до копчето за климатика , ако си с климатик . Има нарисувано на него кола със стрелка показваща кръговрата на въздуха. Ако чуваш същия звук - ясна е работата. А самото моторче се намира до дясната чистачка от вътрешната страна на купето. Т.е малко над ЕКУ-то.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  6. #21
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    абе замислям се за тоя парадокс и си мисля че по дефолт би трябвало да превърта няколко пъти преди да припали. а когато има натрупани грешки и еку0то е в авариен режим прескача чекването щото си знае че има проблем. това си е лично мое виждане и примерно може да се провери като един пожелание от тия дето палиме веднага (аз неща че нямам стартер) ресетне еку-то и запали. ако теорията ми е верна ще повърти преди да запали
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  7. #22
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f
    95% цъкането идва от мотора който отваря/ затваря клапата за входящият въздух за купето. Можеш да провериш по мнгоо прост начин. Като натиснеш копчето на конзолата което е до копчето за климатика , ако си с климатик . Има нарисувано на него кола със стрелка показваща кръговрата на въздуха. Ако чуваш същия звук - ясна е работата. А самото моторче се намира до дясната чистачка от вътрешната страна на купето. Т.е малко над ЕКУ-то.
    Прав си... Точно от това е ... Баси в каква заблуда съм бил досега
    А що се отнася до връзката на паленето с изправността на системата - т.е., че ако всичко е ОК пали след няколко оборота, а ако не е - пали веднага - не мога да се съглася. Както по-преди казах, при мен всеки път е различно. Ако е много студено - върти повечко, ако са умерени температурите и примерно колата последно е работила преди около 30 мин - пали от раз. Но пък ако е загрял мотора до към 90 гардуса - опредлено пак върти повечко. Но в сервизната книжка са обяснени няколко казуса при стартиране на ДВГ'то...
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Шумен
    Posts
    70

    Default за моторчето на клапата на въздуха

    Моето спряда бръмчи и да ме дразни след като завъртях лоста за степените на венатилатора в междинно положение между off и 0. Тогава при подаване на контакт, бръмченето не се чува. Лично на мен не ми се занимава с тази клапа.
    алфа ромео 155 1,7 ТС 8в

  9. #24
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default Re: за моторчето на клапата на въздуха

    Quote Originally Posted by koko
    Моето спряда бръмчи и да ме дразни след като завъртях лоста за степените на венатилатора в междинно положение между off и 0. Тогава при подаване на контакт, бръмченето не се чува. Лично на мен не ми се занимава с тази клапа.
    Чусесно сега изчакай да се подпали инсталацията
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    plovdiv
    Posts
    80

    Default Re: за моторчето на клапата на въздуха

    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by koko
    Моето спряда бръмчи и да ме дразни след като завъртях лоста за степените на венатилатора в междинно положение между off и 0. Тогава при подаване на контакт, бръмченето не се чува. Лично на мен не ми се занимава с тази клапа.
    Чусесно сега изчакай да се подпали инсталацията
    стига бе тцтцтцтцтцтц
    Alfa Romeo 1.8 TS 8v

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •