Results 1 to 15 of 31

Thread: Необходим ли е реглаж?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default Необходим ли е реглаж?

    Колеги, смених втулките на шенкелите и предни напречни стабилизиращи щанги, необходим ли е реглаж? Казаха ми да не правя, защото отзад се регулирала от едни болтове на задните напречни стабилизиращи щанги, а те не са бутани, очаквам компетентни мнения само!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  2. #2

    Default

    Не би било излишно.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Никак няма да е зле да се направи,няма значение че никога не е пипано.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Задължително реглаж! Не се знае новите щанги дали дължината им е точно като на предишните. С 0,5 мм да се различават и реглажа на задницата ти отива подяволите. При мен така стана. Сложих други щанги и се оказа, че са с 1 мм по-къси от предишните.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    мерси колеги днес ще си запазя час за едно реглажче

    п.п. какво мислите за едно превантивно действие:
    от помпата за гориво, плюса да се прекъсне и да се изведе вътре скрито някаде в купето като бутон прекасвач, ако не знаеш каде е дори с оригинален ключ няма да запали ако не го натиснеш. мисля да го направя това, мнения!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    мерси колеги днес ще си запазя час за едно реглажче

    п.п. какво мислите за едно превантивно действие:
    от помпата за гориво, плюса да се прекъсне и да се изведе вътре скрито някаде в купето като бутон прекасвач, ако не знаеш каде е дори с оригинален ключ няма да запали ако не го натиснеш. мисля да го направя това, мнения!
    Колега. Никой не краде Алфа!
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Колеги, смених втулките на шенкелите и предни напречни стабилизиращи щанги, необходим ли е реглаж? Казаха ми да не правя, защото отзад се регулирала от едни болтове на задните напречни стабилизиращи щанги, а те не са бутани, очаквам компетентни мнения само!
    Абе ти като ти сменяха задните предни стабилиз щанги, забеляза ли как ти ги смениха, и дали найстина не са махнали задните или поне да са ги отвивали.....
    Питам щото неска лежах на сянка под колата и сменях въпросните щанги, и специално за предните не съществува начин да се свалят от магарето, освен ако не се развие почти до края задната щанга от същата страна и не се издърпа леко назад за да опънеш болта на предната, и така да можеш да я извадиш - директно не става, щото резервоара пречи.....резервоара не вярвам да са ти свалили за да я сменят, теоретично както си го представях отдолу докато дремех може и да стане с отвиване на 4те болта на магарето да слезе надолу и да може да се освободи, но това не съм го пробвал......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #8
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    колега задните напречни щанги не са сменяни, сменени са предните напречни щанги, задните не ги пипаха, със сваляне на магарето стана, немаше проблеми никакви. майстора ме увери че и реглаж не трябвало, защото задницата се регулирала от задните напречни щанги, показа ми откаде, и ми ки каза че ако си е наред реглажа и трябва да се смъкнат се бележи болтът с който се регулират, и дори не е необходим.
    п.п. Колега относно моят въпрос имаш ли някакъв отговор, щото ако не е наложително мисля нема нужда да правя реглажа. Иначе моите напречни щанги като ги менихме отзад заедно с втулките на шенкела, не намерих никаква разлика, освен едно потропване което изчезна.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    п.п. Колега относно моят въпрос имаш ли някакъв отговор, щото ако не е наложително мисля нема нужда да правя реглажа. Иначе моите напречни щанги като ги менихме отзад заедно с втулките на шенкела, не намерих никаква разлика, освен едно потропване което изчезна.
    Не мога да ти дам категоричен отговор, ся логично погледнато на теория верно е че ако регулиращите задни щом не са пипани, не може да има разместване, но пък щом са сваляли магарето, предполагам че са разхлабили и надлъжната щанга, и винаги е възможно да се получат някакви минимални размествания, предполагам че майстора дето ти ги е сменял не прави реглаж на заден мост, иначе със сигурност щеше да ти го препоръча.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    колега задните напречни щанги не са сменяни, сменени са предните напречни щанги, задните не ги пипаха, със сваляне на магарето стана, немаше проблеми никакви. майстора ме увери че и реглаж не трябвало, защото задницата се регулирала от задните напречни щанги, показа ми откаде, и ми ки каза че ако си е наред реглажа и трябва да се смъкнат се бележи болтът с който се регулират, и дори не е необходим.
    п.п. Колега относно моят въпрос имаш ли някакъв отговор, щото ако не е наложително мисля нема нужда да правя реглажа. Иначе моите напречни щанги като ги менихме отзад заедно с втулките на шенкела, не намерих никаква разлика, освен едно потропване което изчезна.
    Сега ако някой е свалял магарето е добре да се провери реглажа за това вземат по 10 лв и ако всичко е наред тогава не пипаш ако ти кажат че е за регулиране да го правят а и правил ли си реглаж на колата ти лично за да знаеш къде се намира.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  11. #11

    Default

    Днеска пак свалях задното магаре, и слагах друго, щото това имаше някакви странни отвори за стаб, щанга, и не пасваше тази която имам.....че се загледах - напълно възможно е при връщането му обратно да се сложи леко накриво, верно е че е половин мм, но все пак.....
    Иди на реглаж......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    колеги за отзаде съм ходил профилактично, а за реглажа отзад да знам откаде се прави точно, не че ще си правя аз,просто знам от кое се прави...ясно ми е че кадето и да отида да питам пича ще каже е как реглаж, нали и той треа да яде, сега лесни пари дето се вика,споко грижа се за колоцата аз, не искам да си съсипвам гумите

    Gulfstream G650 with Italian design...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •