Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: Необходим ли е реглаж?

  1. #16
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    днес махах и слагах горен десен носач, интересува ме също необходим ли е реглаж, преди месец направих реглаж, и нз дали сега трябва, моля само компетентни мнения, четох и нищо конкретно по въпроса, някой колега ако се занимава с това, ще знае дори отговора на въпроса ми!?!

    Мерси предварително на знаещите, хубаво е че има още такива тука във форума...

    Gulfstream G650 with Italian design...

  2. #17
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    днес махах и слагах горен десен носач, интересува ме също необходим ли е реглаж, преди месец направих реглаж, и нз дали сега трябва, моля само компетентни мнения, четох и нищо конкретно по въпроса, някой колега ако се занимава с това, ще знае дори отговора на въпроса ми!?!

    Мерси предварително на знаещите, хубаво е че има още такива тука във форума...
    Ако си сложил същия носач не виждам защо да има нужда. Но по принцип от там може да мръдне малко ъгъла. Дълго рамо се явява тази сопа до шарнира горе. Все пак може и да не ходиш.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Колеги, смених втулките на шенкелите и предни напречни стабилизиращи щанги, необходим ли е реглаж? Казаха ми да не правя, защото отзад се регулирала от едни болтове на задните напречни стабилизиращи щанги, а те не са бутани, очаквам компетентни мнения само!
    Абе ти като ти сменяха задните предни стабилиз щанги, забеляза ли как ти ги смениха, и дали найстина не са махнали задните или поне да са ги отвивали.....
    Питам щото неска лежах на сянка под колата и сменях въпросните щанги, и специално за предните не съществува начин да се свалят от магарето, освен ако не се развие почти до края задната щанга от същата страна и не се издърпа леко назад за да опънеш болта на предната, и така да можеш да я извадиш - директно не става, щото резервоара пречи.....резервоара не вярвам да са ти свалили за да я сменят, теоретично както си го представях отдолу докато дремех може и да стане с отвиване на 4те болта на магарето да слезе надолу и да може да се освободи, но това не съм го пробвал......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #19
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    колега задните напречни щанги не са сменяни, сменени са предните напречни щанги, задните не ги пипаха, със сваляне на магарето стана, немаше проблеми никакви. майстора ме увери че и реглаж не трябвало, защото задницата се регулирала от задните напречни щанги, показа ми откаде, и ми ки каза че ако си е наред реглажа и трябва да се смъкнат се бележи болтът с който се регулират, и дори не е необходим.
    п.п. Колега относно моят въпрос имаш ли някакъв отговор, щото ако не е наложително мисля нема нужда да правя реглажа. Иначе моите напречни щанги като ги менихме отзад заедно с втулките на шенкела, не намерих никаква разлика, освен едно потропване което изчезна.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    п.п. Колега относно моят въпрос имаш ли някакъв отговор, щото ако не е наложително мисля нема нужда да правя реглажа. Иначе моите напречни щанги като ги менихме отзад заедно с втулките на шенкела, не намерих никаква разлика, освен едно потропване което изчезна.
    Не мога да ти дам категоричен отговор, ся логично погледнато на теория верно е че ако регулиращите задни щом не са пипани, не може да има разместване, но пък щом са сваляли магарето, предполагам че са разхлабили и надлъжната щанга, и винаги е възможно да се получат някакви минимални размествания, предполагам че майстора дето ти ги е сменял не прави реглаж на заден мост, иначе със сигурност щеше да ти го препоръча.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #21
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    колега задните напречни щанги не са сменяни, сменени са предните напречни щанги, задните не ги пипаха, със сваляне на магарето стана, немаше проблеми никакви. майстора ме увери че и реглаж не трябвало, защото задницата се регулирала от задните напречни щанги, показа ми откаде, и ми ки каза че ако си е наред реглажа и трябва да се смъкнат се бележи болтът с който се регулират, и дори не е необходим.
    п.п. Колега относно моят въпрос имаш ли някакъв отговор, щото ако не е наложително мисля нема нужда да правя реглажа. Иначе моите напречни щанги като ги менихме отзад заедно с втулките на шенкела, не намерих никаква разлика, освен едно потропване което изчезна.
    Сега ако някой е свалял магарето е добре да се провери реглажа за това вземат по 10 лв и ако всичко е наред тогава не пипаш ако ти кажат че е за регулиране да го правят а и правил ли си реглаж на колата ти лично за да знаеш къде се намира.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #22

    Default

    Днеска пак свалях задното магаре, и слагах друго, щото това имаше някакви странни отвори за стаб, щанга, и не пасваше тази която имам.....че се загледах - напълно възможно е при връщането му обратно да се сложи леко накриво, верно е че е половин мм, но все пак.....
    Иди на реглаж......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #23
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    колеги за отзаде съм ходил профилактично, а за реглажа отзад да знам откаде се прави точно, не че ще си правя аз,просто знам от кое се прави...ясно ми е че кадето и да отида да питам пича ще каже е как реглаж, нали и той треа да яде, сега лесни пари дето се вика,споко грижа се за колоцата аз, не искам да си съсипвам гумите

    Gulfstream G650 with Italian design...

  9. #24
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Здравейте!
    Колеги бих искал един съвет, вчера се прибирах от Варна и ударих една дупка със скорост 60км/ч.. Резултат балон на гумата 215/45/17 от външната страна на гумата, и отвътрешната страна леко окривено на джантата...оправихме джантата, балансира се супер, без никакви проблеми.
    Днес сложиш нова гума...сега се чудя дали да направя реглаж....дали се е променил нещо ъгъла...последно правих октомври месец.
    Благодаря Ви много!
    Не ми се дават пари ей така...но се чудя дали от дупката може нещо да се е променило сходимостта.
    Last edited by rusiq86; 17-03-2011 at 19:51.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  10. #25

    Default

    НЕ....само при положение,че ти тегли нанякъде,тогава.....
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #26
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Ходих днес на реглажа...отзад си беше перфектна, отпред ми каза човека, че имало отклонение с 3мм общо двете колела, каза че не е много това...не можах да карам така без, с новите гуми!
    3мм (или 3 градуса) много ли е колеги...

    Извод: след сериозна дупка, при която сте имали проблем с гума, джанта, на реглаж!
    Last edited by rusiq86; 18-03-2011 at 20:54.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  12. #27

    Default

    всичко си зависи от удара.....аз пътувам често през бяла слатина и кнежа.....е ако почна да ходя на реглаж всеки път,няма да ми стигнат и две заплати....тия коли не са от пластелин...пак казвам всичко зависи от поражението и удара....
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #28
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    След удара, балон на дясна гума от външна страна, окривено от вътрешната леко на джантата...дупката 120см х 60см с дълбочина 10см. Скорост 60км/час, сега е добре!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  14. #29

    Default

    сериозна работа,хубавото е ,че си оправил предницата..
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  15. #30
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Ходих днес на реглажа...отзад си беше перфектна, отпред ми каза човека, че имало отклонение с 3мм общо двете колела, каза че не е много това...не можах да карам така без, с новите гуми!
    3мм (или 3 градуса) много ли е колеги...

    Извод: след сериозна дупка, при която сте имали проблем с гума, джанта, на реглаж!


    Не мисля ,че това разминаване от 3 мм е станало от удара. Нали все пак майстора ти взема пари и трябва да ти каже че има нещо нередно.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •