Results 1 to 8 of 8

Thread: alfa romeo 166

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Шумен
    Posts
    70

    Default alfa romeo 166

    Запознат ли е някой с поведението на алфа 166 по родните български пътища? Издръжлив автомобил ли е като ходова част? Има ли изразени слаби места /дефекти/? Динамичен автомобил ли е/споделете лицен опит/ или голяма и спъната кола? Компромис ли е да се купи алфа 166 вместо алфа 156 или важи обратното? Споделете личен опит или лични впечатления. Всички статии на български съм ги чел , но друго е когато някой е обслужвал такъв автомобил и сподели мнението си за него тук. Алфа 166 много ми харесва, но основно хубави работи чувам за по-малката 156. Защо така...
    алфа ромео 155 1,7 ТС 8в

  2. #2

    Default

    По мое мнение 166 е най-качествено направената алфа дори и в момента. Супер тиха, много по комфортна от 156, дизела 2.4 усеща се малко по слаб от на 156 но пък има 6 скорости което дава предимство и като цяло разликата във вървенето е минимална. До сега не съм се качвал в 166 в която да тропа нещо по тапицериите и т.н. докато в почти всяка 156 или 147 има поне по нещо дребно. Аз със сигурност бих избрал 166 ако не ме притесняваше размера! Но най-добрия мотор за нея е 2.4 дизел 2.0 бензин е малко тромав за нея и не харчи малко.
    XTruck

  3. #3
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    като база за сравнение м/у 156 и 166 мога да ти кажа конкретни цифри от ремонта по ходовата част, който правихме с колегата Сергей (dobro) -166 2.4JTD 140CV

    1. Преден долен носач оригинален - 345лв бр. - и това е специална цена, нормалната е към 450
    2. Преден горен носач оригинален - 90лв - иначе са по 105 някъде
    3. Биалетки предни - 20лв едната - марка Вема, оригиналните са по 80 лв !

    за сравнение при 156
    1. Преден долен носач има хубави Fiorella по 180лв
    2. Горен оригинален е 75лв - тука цената е горе долу съшата

    за задното окачване нешата сигурно са още по-изместени, в смисъл че при 166 е по-скъпо защото е мултилинк

    но и моите впечатления са че 166 е много по-класен автомобил от 156
    е ако идеята ти е да се ръчкаш по светофарите, най вероятно не е точно твоята кола
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  4. #4

    Default

    Наистина 166 е много по конфортна, по стилна, и като седнеш вътре в нея, интериорът и запазва типичната агресивност на Алфа, но придава и доста лукс... колата е наистина един клас отгоре на всички алфи в момента. Като седнеш вътре впечетление ти правят страхотно уформените линии на купето, качествените елеминти които са използвани (дърво, кожа, алуминии), съраунд системата с перфектен звук, бордовия компютър, страхотната звукоизолация от външен шум и... аиде да не продължавам че се поотнесох малко
    Аз от време на време подкарвам една такава и наистина много ми харесва и за тва говоря по този начин. За сравнение със 156 не мога да ти кажа, на другата ми кола е 155-ца и разлеката е ГОЛЯМА. Относно скороста бих казал, че е от онзи тип коли, които се карат спокоино, но ако някое турбодупе с голфарата ти се направи няма да ти е проблем да го оставиш да ти диша прахта...

    П.П. До няколко дена ще пусна обява в продавам за една 166 със специална промоция за Алфисти
    Honda CBR 954RR, Range Rover Vogue V8

  5. #5
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by 100letov
    колата е наистина един клас отгоре на всички алфи в момента.
    не съм съгласен с теб колега , а що се отнася до 156 и 166 това са различни класове коли, за това е трудно сравнението им, но определено за мен 156 е по-красивата
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  6. #6

    Default

    Нямах предвед красотата, за мен даже една 155-ца в добро състояние е по красива от 156 и от 166, но това при всеки си е различно... въпрос на човек
    Имах предвид че 166 си е все пак лимузината на Алфа Ромео и в този смисъл е една класа отгоре над другите

    П.П. No hard feeelings нали
    Honda CBR 954RR, Range Rover Vogue V8

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    26

    Default

    Имам 166 !!!!!!!!
    Отличная машина ! Держит все дороги Болгарии . Дизель - идеал . По автостраде , все коли по русски сказать , в заднице ....
    Комфарт , управление ... супер , порой когда едишь 170- 190 км/час , самалет !!!!!!!!!1
    Мои партнеры из англии часто ездят с сомной по Болгарии , постоянно сидят с зади . Последний раз от Софии до Варны , всю дорогу читали книги , даже ночью включили с зади свет и сказали просто самалет ... Нет слов ! Отличная КОЛА
    Спасибо Валерию за содействию в ремонте в Софии !

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Шумен
    Posts
    70

    Default аз по-скоро съм чел за бензиновите двигатели на 166

    След като сравнявах техническите характеристики на 166 и 156 /интересуваше ме разликата в динамиката, предвид размерите на 166.../ Оказа се, че отстъпва по ускорение от място до 100 и като максимална скорост на 156 само и единствено с двигателя 2,5 шестцилиндровия. Само там. С другите бензинови двигатели я дават с максимална скорост по-голяма от тази на 156. А това няма как да не ме интересува защото харесвам 166, но не ми е безразлична динамиката, дори напротив. Нали все пак става дума за Алфа Ромео. Но съм приятно изненадан от факта, че според изразените мнения тази алфа била с издръжлива ходова част по пътищата в България. Четох една статия, която ме наведе на мисълта за противното. Определено бих избрал 166. В момента карам 155 и съм много доволен от нея.
    алфа ромео 155 1,7 ТС 8в

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •