Results 1 to 9 of 9

Thread: Светна ми лампата за акумулатора?

  1. #1

    Default Светна ми лампата за акумулатора?

    Здравейте колеги,

    Пиша за първи път тук. От скоро станах горд собственик на алфа 166 JTD 2002 г.

    За съжаление оня ден докато карах из софия изведнъж почна да мирише нещо сякаш от климатика и светна лампата за акумулатора че не зарежда. Аз веднага спрях и изгасих тъй като помислих че е може да дава някъде на късо и да се запали (също осъзнах че не знам къде е акумулатора?! - тъпо но истина досега не ми се е налагало ако някой може да спомене къде да го търся). След 10 мин реших да пробвам да я прибера до гараж и потеглих отново със спрян климатик и изгасени всички консуматори на ток. Вече не миришеше, но лампата за акумулатора продължаваше да свети.

    Искам да добавя че от половин месец като запаля и колата е студен се чува едно леко свирене на някякъв ремък предполагам, което изчезва по късно.

    Това което прочетох във форума е може това да се дължи на пистов ремък който да приплъзва, той отговарял за динамото, климатика и хидравликата на волана (не съм усетил волана да е станал по твърд).

    Също от известно време забелязвам че като пусна аварийните светлини понякога не искат да се включат. Също срещнах че може да се дължи на изгоряло реле.

    Та искам съвет къде бихте ме посъветвали да я закарам за да оправят тоя проблем? Може би ми трябват хора които разбира от електроника? Досега не съм имал италианска кола и нямам представа къде има сервизи където разбират.

    Поздрави
    Last edited by alfa166_; 05-07-2009 at 12:37.

  2. #2
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Колегите от софия ще те насочат къде да закараш колата да я видят. Пиши във форума - наи-малкото се похвали с придобивката...
    Що се отнася до акумулатора - тои е в багажника под лявата странична кора. Тя се сваля като отвиеш двата болта-врътки....
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  3. #3
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default

    Лисан Сервиз колега само там 0899-832-271 това е телефона на Сашо- Лисан гарантирам че ще си доволен

  4. #4

    Default

    Благодаря колеги, много як форум не очаквах че някой веднага ще отговори. Мисля да се обадя на Лисан да видим какво ще каже

  5. #5
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Аз пък ти предлагам да поразгледаш тази тема - ще ти е от полза - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=33615

  6. #6
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    Аз пък ти предлагам да поразгледаш тази тема - ще ти е от полза - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=33615
    Аз също те съветвам да отидеш в Екстрийм - там работи доктор Хаус на италианките. Иначе смятам, че проблемът ти е от ремъка или неговия обтегач. При първоначално обслужване е най-добре този ремък да се смени заедно с ролката и да се прегледа обтегача.

    П.П. Ако все още не си открил акумулатора - намира се в багажника, от лявата страна, под една кора.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  7. #7

    Default

    Здравейте отново,
    По всичко личи че е от алтернатора. Замерих го с мултицета и не зарежда. Утре най-вероятно ще ходя да при един човек който ми го препоръчаха от лисан, който отремонтира алтернатори в Орландовци.

    Чудех се тъй като най-вероятно ще се разкача акумулатора, дали ще трябват секюрити кодовете за да тръгне компютъра и ако трябват дали е умесно да ги оставя на човек който не познавам (майстора). Какво мислите?

    Поздрави

  8. #8
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by alfa166_ View Post
    Здравейте отново,
    Чудех се тъй като най-вероятно ще се разкача акумулатора, дали ще трябват секюрити кодовете за да тръгне компютъра и ако трябват дали е умесно да ги оставя на човек който не познавам (майстора). Какво мислите?

    Поздрави
    Аз лично ги оставям винаги когато оставя колката в сервиз не мисля че нещо могат да ми навредят като ги имат при тях ми даже обратното може да си натискат с опит да научкват и да стане белята ако не ги знаят !
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  9. #9

    Talking

    Здравейте,

    Да съобщя как се разви ситуацията понатам.

    Оказа се че наистина е алтернатора. Беше се пукнал кожуха (явно в дъждовете съм минал през някоя доста голяма локва и тя го е обляла и тъй като е бил нагрят се е счупил), съответно и вътре се беше повредил след това. Като се замисля 2 дена след като я карах в един голям дъжд тогава замисира и светна лампата.

    Относно ремонта ходих при едно момче Тодор, където ме пратиха от Лисан и той го оправи. Смени го с друг рециклиран от магазина за 270 лв (алтернатора).

    Мисля че всичко сега е наред. Беше забравил да затегне предната гума, добре че се обади след 2 ч. да каже да я затегна

    Кодове не ми трябваха за паленето само за да тръгне борд компютър.

    Благодаря за помощта и съветите на всички.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •