Page 13 of 41 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast
Results 181 to 195 of 605

Thread: "Новите" управляващи?

  1. #181
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Добре де аз имам един въпрос тогава.Тъй като ББ ни е последната надежда се оправим и да стане нещо,кажете освен да се надяваме да е различно какво друго можем да направим?Няма кой друг да е на управление,всики вече минаха и видяхме кой какво може.След като сте недоволни от малкото опити,които се правят,дайте предложение какво да правим,за да има някакво развитие напред?
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  2. #182
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Аз гласувах за Бойко,щото е колега!
    Ама аз съм пушач!Увеличиха ми цигарите!После ми увеличиха глобите за скоростта,която няма нищо общо с катастрофите.после финансовия министър писна, че пушиме по-малко.После ми поискаха за три години на зад медицинински усигуровки,при положение, че на татковината и през дедовия не и е било, какво става с мене,когато бях зад граница....
    Изобщо ако се продължава така- пак ще гласувам за,,,,,,
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #183
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    И от овце човек може да забогатее и от наркотици.
    В Африка пък има и робство в някои държави и се богатее от робите.Значи ако това е критерият за нищо не ставаме.Който мисли, че критерият за успех са парите е........., а общество, което издига това в критерий е обречено на провал.
    Лично според мен всяко управление трябва да се плюе, защото иначе ще станем овце-тия на запад от трънско не са по тъпи от нас, че стачкуват за щяло и нещяло..
    Левски, Ботев, Стамболов и още хиляди извевстви личности по света са били бедни и пройдохи, според критериите и на сегашното и на миналото общество;Циолковски, Айнщайн, па и другаря Маркс и още хиляди са били бедняци, виж Васил Черепа е богат, Митьо ОЧите тоже.....е и?
    Няма нищо лошо да си богат, но пак повтарям няколко хилядолетия са доказали че и това е мираж.Не знам дали сте чували /говоря за повечето/, но преди 10 тина години се самоуби например и наследника на Фиат - просто пример...
    Човека е оцелял, защото е непрекъснато търсещо и неудовлетворено същество, а не самодоволно прасе, наздраве
    Last edited by fred; 28-02-2010 at 00:11.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  4. #184
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Quote Originally Posted by 156Selespeed View Post
    постигнал не е равно само и единствено на богат .. ама да мразиш по-можещият от тебе е меко казано кух балкански начин на мислене..
    "героите" ти се спрягат от няколко членове на бившите управляващи и по кръчмите В Европа им дреме за еднодневките тук.
    Но началото се прави така.Със събираемост на данъци ,със точни и ясни действия.Много ясно Българина как дава пари.. А ако може да взема само без да дава още по-добре.То това и роди "героите" на прехода.Иначе ти какво искаш да не плащаш данъци,да не плащаш глоби,да ти държат умишлено ниски цени да харесваш управлението.. то това не му ли викаха комунизъм?Той си отиде преди доста време.. верно тук сега се усеща ,че го няма и е демокрация със определено най-ниска корупция за изминалите 20 годинки и на хората които си черпят ползи от обратното им е кофти сега ама .. няма начин
    Колега, чети по-внимателно, ако можеш и между редовете.
    Комунизма няма нищо общо с това, което си написал; 'началото', за което пишеш - начало на какво е? Казваш корупцията хич я нямало...
    БТВ: не видях фред да проповядва омраза към по-можещите, ама той може да не е от Балканите
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  5. #185
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Колега, ще се опитам да ти дам адекватно (според теб) и конкретно мнение: аз НЕ искам еФтини сигарки - не пуша и не ме засяга цената им; искам обаче адекватен закон, уреждащ тютюнопушенето на обществени места - визирам главно детски кътове, офиси, ресторанти и пр.; нека глобите да са високи, но Законите да са еднакво приложими към всички (тук искам и мнооого работи от МВР, ама това е друга тема); данъците трябва да са ориентирани в полза на данъкоплатеца, т.е. той да бъде стимулиран да си ги плаща, а не просто средство за скърпване на бюджета на държавата; лекуването в болница не е безплатно, все пак се плащат здравни осигуровки - отделен е въпросът за финансирането на въпросните медицински заведения. Та казваш комунизъм...
    Ето поради тези (не)направени неща, както и по редица други причини аз съм ПРОТИВ новите управляващи; алтернатива не искам да посочвам, ще прозвучи като агитация - всеки сам може да си направи изводи.
    За едно обаче си прав - какво иска избирателя (щото на избирателката само един мачо ББ й е достатъчен за 10-15 мин/ден вечер по ТВ; на някои и две кебапчета или 20 лв в деня на изборите са им достатъчни...)
    Аз обаче искам друго, искам да имам възможност за личен избор във всяко отношение - ето това намалява с големи темпове, а когато съвсем изчезне ще стигнем до така често цитирания от тебе комунизъм
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  6. #186
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Quote Originally Posted by nhg View Post
    Колега, ще се опитам да ти дам адекватно (според теб) и конкретно мнение: аз НЕ искам еФтини сигарки - не пуша и не ме засяга цената им; искам обаче адекватен закон, уреждащ тютюнопушенето на обществени места - визирам главно детски кътове, офиси, ресторанти и пр.; нека глобите да са високи, но Законите да са еднакво приложими към всички (тук искам и мнооого работи от МВР, ама това е друга тема); данъците трябва да са ориентирани в полза на данъкоплатеца, т.е. той да бъде стимулиран да си ги плаща, а не просто средство за скърпване на бюджета на държавата; лекуването в болница не е безплатно, все пак се плащат здравни осигуровки - отделен е въпросът за финансирането на въпросните медицински заведения. Та казваш комунизъм...
    Ето поради тези (не)направени неща, както и по редица други причини аз съм ПРОТИВ новите управляващи; алтернатива не искам да посочвам, ще прозвучи като агитация - всеки сам може да си направи изводи.
    За едно обаче си прав - какво иска избирателя (щото на избирателката само един мачо ББ й е достатъчен за 10-15 мин/ден вечер по ТВ; на някои и две кебапчета или 20 лв в деня на изборите са им достатъчни...)
    Аз обаче искам друго, искам да имам възможност за личен избор във всяко отношение - ето това намалява с големи темпове, а когато съвсем изчезне ще стигнем до така често цитирания от тебе комунизъм
    Колега,абсолютно съгласен съм с теб,ама знаеш ли защо вдигат данъците и акцизите?Вдигат ги защото няма икономика,защото големите производства са съсипани и хората масово са продавачи на нещо дето сме внесли от някъде.За да може в края на годината да излязат и да кажат тази година БВП скочи с 2 % нали от някъде трябва да вземат тези пари.Като няма производство идват от данъци.Ако обаче кажат БВП падна със 2% всички ще скочите и ще кажете управлението е некадърно.Е може и така да е,а може просто да казват какво е реалното положение за икономиката.За болниците ще видим какво ще стане,за сега нищо не е ясно и може към добро да тръгне,може и към много лошо,а за закона за пушенето,заради пушачите,понеже вече са доста повече от нешушачите,заради това отложиха въвеждането на закона.Нали знаеш,който дава парите поръчва музиката.Естествено като са повече от нас непушачите ще правят каквото им е удобно на тях.И аз не искам като вляза в кафе да не мога да си поема въздух от дима,ама за това е демокрация.Като не ни харесва->друго кафе,където не се пуши.Тъжно ми е само за децата,защото те страдат най-много от този закон,понеже не могат да се пазят сами,а явно на някой възрастни не им едва акъла в кухите лейки да си пазят децата.Та аз все пак искам да разбера каква е алтернативата,защото аз за сега единствения друг начин,който виждам е експертно правителство,което да направи АБСОЛЮТНО всичко отначало,но не мисля,че ще стане,макар и да се надявам.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  7. #187
    Запален алфист CBET's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Русе
    Age
    48
    Posts
    318

    Default

    Алооооо Селеспийда!

    Младеж, смяташ ли че е правилно да отказваш всяка друга гледна точка различна от твоята? Как можеш да говориш като свидетел на събития от преди 10-15 години като тогава си ритал футбол в задният двор и мама и тати са се чудили в коя детска градина/начално училище да те запишат? Научи се да приемаш околните с различните им от твоята гледна точка, без да стоварваш вина за всичко отгоре им. И за твое сведение включително и от най-развитите демокрации е признато, че по хубаво от социализмът няма! Друг е въпросът че до момента никой не е успял да го реализира на 100% според идеите на Карл Маркс .
    Хайде като порастнеш и осмислиш прочетеното и видяното през годините, пиши на воля и се опитвай да налагаш своето мнение.

    И като говориш за събираемост на данъци и осигуровки я ми кажи ти каква стойност плати за изминалата година? Къде отидоха тия пари? Ако не дай си боже ти се наложи да ползваш медицинска помощ къде ще отидеш? Автомобил случайно да имаш на твое име или караш на тате колата? А ако имаш, данъка плати ли си? Винетка купи ли си (друг е въпроса защо плащаш данък и после винетка)? А застраховка ГО направи ли си? Ама защо в цяла Европа издадените ГО важат, само в България трябва да си доплащам допълнително ако искам да излизам извън границите на страната (не става дума за Зелена Карта, а за пътувания в ЕС)?

    Мога да продължавам с тия "приятни" въпроси поне докато ги закръгля до 100. Сигурен съм че ако се включат и още колеги списъка ще стане огромен. Та хайде прогледни относно новите управляващи, че са същите като старите само PR-a им е на доста по добро ниво от предходните поне до момента. И ако не си чувал има една поговорка: "Пилците се броят на есен.".
    Alfa Romeo 156 2.0 TS '97 - продадена ...


  8. #188
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    А бе аз викам че хер Флиг е некадърник, ся топката е у Селеспид-а, да видим кво ще отговори, па аз после ще му обясня що смятам хер Флиг за некадърник...

  9. #189
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Koлега 156Selespeed, моля те, преди да напишеш следващия си пост прочети това:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=30339
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  10. #190
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Колега, този раздел е за ОБСЪЖДАНЕ - нормално е всеки да изразява мнението си. Аз не видях никакви факти, които да си написал, да не говорим за някакви анализи... Гарантирам ти, че никой няма предварително лошо отношение към колега от форума, камо ли да го напада публично!
    Твоите мнения обаче са точно такива, каквито казваш че си слушал десет години по кръчмите - намери начин да се изразяваш по-разбираемо, така няма да стават недоразумения (каквито според мен няма, ама нейсе...)
    ПС:не видях никъде да отговаряш на нищо друго, освен на нападките срещу теб (или както там го разбираш)...
    Last edited by nhg; 01-03-2010 at 01:09.
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  11. #191
    започва да се пристрастява alfamicin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    94

    Default

    Който и да дойде все ще има недоволни и при това управление е така!
    Очакваме да дойде някакъв месия да ни "оправи" и след като си го изберем почваме да недоволстваме!

    "Какъвто ни е народа,такава ни е държавата"

    Искаме много от държавата!
    А ние какво даваме?
    Какво правиме за нея?
    Колко са хората,които плащат данъци и осигуровки,без да е укрил и една стотинка?
    Отговора е много малка част от тях!
    А останалата част също реве с цяло гърло,че държавата ни е**ва!
    А ние държавата не я ли е****ме?
    Имало корупция!
    Да,има!
    Колко са хората,които не са давали и то по собствено желание,на полицай!
    Пък после те били виновни,че взимали!
    Било мръсно!
    Да,мръсно е!
    Ама и ние цапаме!
    Всеки ден виждам по улиците поне наколко човека да си хвърлят боклуците на улицата!
    Обаче,после сме недоволни че било мръсно!
    Има и още примери ама няма смисъл!

    Май проблема не е само в "техния телевизор"!

    Алеко,чрез "Бай Ганьо" е казал за политиците,че всички са маскари!
    Май и ние трябва да се причислим към тая групичка?
    ALFA 159 SW 2.4 jtdm Q-Tronic 2010
    ALFA 156 SW 1.9 16V jtd 2005 - EX
    ALFA 156 2.0 TS 1999 - EX
    ALFA 155 1.8 TS 1993 - EX

  12. #192
    Запален алфист CBET's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Русе
    Age
    48
    Posts
    318

    Default

    Колега (със слабата памет),

    има един виц: "Чукча не читател! Чукча писател!".
    Alfa Romeo 156 2.0 TS '97 - продадена ...


  13. #193
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by alfamicin View Post
    ........................
    Алеко,чрез "Бай Ганьо" е казал за политиците,че всички са маскари!
    Май и ние трябва да се причислим към тая групичка?
    Е принципно съм съгласен с цялстнтото изказване, само единствено мисля, че тезата на Бай Ганьо, че всички са маскари е по друга.Всъщност тая теза през последните 20 години я наложи БКП и производните му партии, като ДПС например и на базата на тоя лоузнг са винаги на власт.Те имат твърд електорат и доволно пробовядват, как чрез избори нищо не може да се оправи, всички са маскари и т.н....
    Та по скоро Бай Ганьо и израза му характеризират безскрупулните политици.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  14. #194
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    А бе що дрънкате глупости, що не кажете защо хер Флиг закла икономиката в името на балансирания си бюджет, и що не кажете що имаме 1 милион безработни, да го еба у кадърния финасов министър...всеки първокурсник учи по макроиконимика, кой дава парите и кой ги разпределя...и да го еба и ББ "..Аз Ви давам...." даваш кво, на Цецка паричките или ровиш в мойте данъци и ги разпределяш....
    ....ай стига гръмки лозУнги и показни акции, кат са толкоз кадърни що целокупния български народ обеднява?

  15. #195
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader View Post
    ...кат са толкоз кадърни що целокупния български народ обеднява?
    Щото е народ - в най-лошия смисъл на тази дума. И все чака някой друг да му осигури "хляб и свобода", при тва едновременно...

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

Page 13 of 41 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •