Results 1 to 10 of 10

Thread: Гумена шайба на полуоската....

  1. #1

    Default Гумена шайба на полуоската....

    ......днеска щях да си пръсна полуоските с боица, и гледам че на едната се мъдри към 10 см широка гумена шайба, като има и метална такава в нея, и стои на лявата полуоска - има леко движение от мм и изглежда като нещо балансиращо, ама искам да знам със сигурност каква работа върши тя.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Баланс

  3. #3

    Default

    Баси баланса...и защо само отляво....????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Баси баланса...и защо само отляво....????
    Много просто, щото е дългата полуоска, късата няма нужда от баланс

  5. #5

    Default

    Добре де, аз малко тъпо и упорито пак да кажа че днес специално го гледах това, и въпреки че не сравних двете полуоски една до друга, то поне видях че захващането им е на симетрично място спрямо краищата на предното магаре - което ме навя на мисълта че са еднакви......ся не съм ги мерил, но така си мисля......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Не са еднакви
    Това е за баланс
    На почти всички коли е така
    Е гоуф 2 1.4 моно е без такъв балансьор
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  7. #7

    Default

    Неска свалих баласта от полуоската на 2.5, два метални пръстена захванати от две шестограмки, обримчват нещо като гумен маншон, в който се мъдри нещо което определено се явява като баланс, и е дебело колкото тънка цигара, 2 санта дълго.....и това ако ми е бананс аз съм Сталин.....а самите черупки и гума тежът поне 200 грама......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    спокоино може и без нея.

  9. #9

    Default

    Е не мое да не изкочи някой е да не каже че щом са я сложили значи трябва да е там......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by андон.маслев View Post
    спокоино може и без нея.
    Да, но може при определена скорост или след определено време да се появят вибрации.

    Имаше една тема за 145 преди няколко години, където един колега си беше сменил полуоската. Бяха му я продали без балансьора и той се оплакваше от вибрации при движение.
    Мисля, че Еньо му каза да си провери въпросния баланс и се оказа, че го няма. Колегата си смени отново полуоската с друга, на която имаше балансьор и нещата се оправиха.
    Това са ми спомените и определено щом е там, значи има някаква функция.
    Надали в завода ще харчат милиони евро за разни гумички, защото било по-красиво

    Големи сме ЕнджеНери българите

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •