Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 42 of 42

Thread: Чип тунинг на Alfa 159 1.9 JTDm 16V

  1. #31
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Ще повдигна темата въпреки, че е стара. Искам да си сложа чип на 2.4. Да си изкажете мнението. Заслужава ли си или да не се прави. Първоначално съм се насочил към Madness (Пловдив) или Спринт Ауто (София). Колата ми е с премахнати вихрови клапи, дпф филтър и егр клапан ако има това някакво значение. По ме притесняват слуховете за "пукнати глави" и дали чипа няма да се отрази на колата зле. Благодаря
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  2. #32

    Default

    Зависи колко са ти дълбоки джобовете...
    също и от чипа кой ще го прави и колко ще е агресивен.
    съединителче, маховик, турбо - все неща които ако ги напънеш малко повече и се насират.

  3. #33

    Default

    Отиди при някой с дино, който има опит с алфите.

    Примерно: http://www.oemotorsport.com/ или Бобо - http://www.extreme-tuning.bg/
    Един приятел ходи при първите и е доволен.

    За Спринтауто има тема във форума, доста негативни отзиви съм чел.
    За пловдивските също са предимно негативни настроенията.

  4. #34

    Default

    Моята е чипвана в Extreme service преди да я закупя. По твърдения +50 коня(не съм я мерил и нямам доказателства), но да кажем че е +35 колкото обикновено ги правят.Във всеки случай е чипвана, след като и Румен в усети още първия път когато му я закарах.
    Дали си струва?
    Струва си, ако имаш желание за повече мощност и фън от шофирането.

    Ако си доволен от сегашното положение, не си струва.

    Ако я натискаш съединителя може да си замине по-бързо от обикновено.

    На турбото нищо му няма ако чипвана е както трябва.


    Вчера гледах в един линк съединители комплекти в ебау:
    - ниво 1 = +20%= 280 паунда
    - ниво 2 =+30%= 360 паунда
    И двете с доставка до Бг.
    Но не пише за нито едното колко нютонметра може да понесе.
    Това ми излиза за АР 2.4 200 коня, като съвместимост, но нещо им нямам доверие.Написали са че съединителя не е подходящ за автомобили с турбо и че " на 500 мили трябва да се прави прекъсване/почивка".Освен това бяха написали някъде, че съединителят им не е подходящ за автомобили с дизелови двигатели", последното го четох преди година.

    От друга страна имат само 2 негативни отзива и 3 неутрални.
    От 135 продадени съединителя всички отзиви са положителни освен горните .
    Има и 3 положителни отзива, без коментар от собственици на 159-ки.Две 1.9 и една с 2.4 дизел, като има и още отзиви които не ми стигна времето да прочета.И.маше е немалко Субару Импреза/wrx о други спортни бензини с турбо и заводски +200/+300 коня.

    Материалът твърдят че е Kev-tek каквото и да ме спасява.

    Има +15 % усилен съединител продаван от Sach без лагер помпа за 450€.

    Може и с обикновен съединител.
    Last edited by alfa racer GTA; 18-02-2019 at 00:40.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #35
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Бих те посъветвал и двата сервиза да избягваш. Този с негативните мнения от Горублянско съм му виждал картите не само на бившата ми кола, ами и на още 1-2. Да не говорим, че налива чипове за по няма 30 мин. Сещай се колко му дреме какво е направил. Всеки с лаптоп стана мапер и това мен лично не ме кефи. Половината трябва да бъдат избити за назидание.

    Ако не ти стигат конете, смени колата. Мен нон стоп един ме пита, що не сложиш чарджър на Е класата? Казах му, че ако искам да върви и имам пари за това, просто ще си купя е55

    П.С. ако.все пак ще мапваш, иди при Бобо
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  6. #36

    Default

    Мен нон стоп един ме пита, що не сложиш чарджър на Е класата?Казах му, че ако искам да върви и имам пари за това, просто ще си купя е55
    +1.

    ==============================================

    Много "бегачи", много рейсъри ражда тая Майка България ей-й-й-й-й-й-й-й...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #37

    Default

    Айде сега, да не сме го измислили "ние" тоя чип-тунинг.

    Всяка една кола омръзва (или привикваш към нея) и чипа/ремапа е най-евтиния начин да почувстваш колата си по друг начин. По-жива, по-мощна и т.н...

    И както всяко нещо си има и плюсове и минуси.

  8. #38
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Айде сега, да не сме го измислили "ние" тоя чип-тунинг.

    Всяка една кола омръзва (или привикваш към нея) и чипа/ремапа е най-евтиния начин да почувстваш колата си по друг начин. По-жива, по-мощна и т.н...

    И както всяко нещо си има и плюсове и минуси.
    Много точно казано. За мен примерно плюсовете са повече, не съм и привикнал на моята все още, но на моменти ми се иска да има една идея малко повече коне, примерно като е натоварена с хора и багаж.
    Какъв по-добър, евтин и бърз вариант от един ремап.
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

  9. #39
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Пък и друго звучи като казаш "чипосана"?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #40
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Quote Originally Posted by Verm1n View Post
    Много точно казано. За мен примерно плюсовете са повече, не съм и привикнал на моята все още, но на моменти ми се иска да има една идея малко повече коне, примерно като е натоварена с хора и багаж.
    Какъв по-добър, евтин и бърз вариант от един ремап.
    Съгласявам се. На мен първата ми кола ми я ремапна човек от форума, но той не се занимава основно с това и няма да споделя кой е. Факт е, че след намесата му колата вървеше по-добре и нямах драми цели 80000км и я продадох.

    Мисълта ми е ако ремапваш, гледай да е при някого с опит.
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  11. #41
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Благодаря Ви на всички за мненията. Не очаквах, че тези сервизи ще са с негативно мнение тук във форума. Явно съм останал с грешно впечатление, най-вече за спринт ауто, защото предимно се продават и правят италиански автомобили.
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  12. #42
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Те и Мирафиори правят само БМВ-та ма как ги правят мани не питай
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •