Page 4 of 11 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 160

Thread: Всичко за Алфа Ромео 149 (Milano)

  1. #46
    Запален алфист Gh0stRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    404

    Default

    тва е по старо... и бронята е друга
    147 2.0 Selespeed 51%Sofia Driving
    Stilo 1.6 - ex 75%Sofia Driving
    156 2.4 JTD - ex

  2. #47
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    reptli направило ни е впечетлиние ама гнусния Оутлендър, Лансъри и други подобия с такива копченца се появиха доста преди 8С. Далеч съм от мислълта,че Алфа са крали от Митсубиши ,но това не променя факта че са грозни. Има някаква тенденция ли е, мода ли е е*а ли го какво е ама наблъскват напоследък колите с пластмаса и с копчета и въртоци като на Перла 04.
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  3. #48
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by bager View Post
    Друга снимка.
    Само дето на тази дръжките на задните врати не са като на 147?!?
    Това е рендер (не е снимка) и наистина е по-старо. Някои се е упражнявал върху камуфлажни снимки (че сложил и халогени от мазда...), ама след като вече видяхме предполагаемата истинска кола без маскировка тия рендери можем да ги забравим. BTW, не се бях обърнал внимание, че копченцата, около които се оформи разговор, ги има подобни в 8C.
    Малко ме притеснява това, че не виждам халогени в бронята - дано на някои само не му е дошла страхотната идея да ги набута във фара, че не сам фен на тоя ход. Все пак се успокоявам, с тва, че ако искаха да го правят щяха да го направят още с Мито
    Last edited by Sm0k; 10-07-2009 at 15:32.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  4. #49
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    Абе знаеш ли какво ще им хрумне на дизайнерите като се затворят с една торба гъби в офиса, халогените може и в огледалата да ги сложат...
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  5. #50
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    мен не ме притеснява това,че мяза на Лансър и тн. ами това,че не мяза на Алфа имам в предвид интериора това "тумбесто" оформление грам не напомня Алфа... напомня на нещо лишено от стил

    за на пред по-лесно ще е ако слагате снимки на въпросните коли на които ви прилича
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20071109_070228_Lancer_Interior.jpg  
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  6. #51
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    уоу нещо не ми допада като цяло... очаквах много повече честно казано, ноооо мисля да почакам с критиката докато не я видя по улиците-дали ще има ефекта на алфа или просто на обикновенна,семпла,леко грозновата,всекидневна градска кола.... но от снимките нито физиономията ми харесва нито отзад иначе ГТА модела има някакъв чар ако беше и масовия модел такъв.....


    п.с. поне ще върви
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

  7. #52
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by mik mik View Post
    ...иначе ГТА модела има някакъв чар ако беше и масовия модел такъв.....
    на мен ми се струва,че е със съвсем различни фарове доста по-добре позиционирани ...за съжаление
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  8. #53
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Абе мен ми се струва, че това ГТА за което говорите не съществува, има някви рендери на 149 ГТА, ама на тях не може да се вярва, след като колата изобщо не е направена още (за GTA версията говоря).
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  9. #54
    Squadra Corse StarChild's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    437

    Default

    Quote Originally Posted by R-156 View Post
    Супер си е алфата, само че защо пак предните врати са с дръжки на хладилник като на 156...
    Дам като на зиловете едно време мен лично ми допадат
    Ex ALFA 145 JUNIOR 1.4.16V T.SPARK SeXy Line
    FIAT STILO ABARTH 2.4L 20V 171HP+

  10. #55
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Ако това ще е новият интериор (а като гледам снимките рисунката има общи "моменти"), не ми прилича много на Митсубишито. Бутоните са организирани по сходен начин, в което няма нищо лошо стига да е оптимлания вариант. Оформлението на уредите малко си прилича с това на Митсуто, ноооооо не е болка за умиране
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails alfa_romeo_milano_interior_1.jpg  
    146 1.6TS CF1 '98


  11. #56
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Според мен се набляга на някаква ретро визия,но в модерен вариант(каквато е всъщност и 8Ц),защото при старите модели на алфа 50-60 години пак има голямо скудетто и фарове на голямо разстояние от него,ноо при онези модели самата форма на предницата е отвесна,докато тук има една полегата предница и така изглежда прекалено изтумбена.И все пак трябва да се видят хубави снимки и като я видим колата на живо мисля че ефекта ще е същия като при Миткото,на снимките е една-на живо друга.Все пак италянците няма да се оакат толкова много с дизайна.....надявам се
    Колега,обединил съм ти публикациите
    diapper
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2905-010609LaonFrance119.jpg  
    Last edited by diapper; 10-07-2009 at 23:58.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  12. #57
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by pooh View Post
    Само да ви светна, че инспирацията (според Чентро Стило) на интериора е от Джулия Супер. И е далеч по-оригинален като визия от този на 159.

    Незнам какво ревете колата не е шедьовър, ма като се има предвид опуленто мито, кривогледата 147 и тъповато-тъжната 166 си е направо екстра.
    Добре де, ясно че темата се завъртя сериозно около предницата и много хота направиха очевидната аналогия с Мито, което според тях е минус. Не ми е ясно какъв е проблема на "опулената" предница, като такива в историята на Алфа са доста. Ако някои харесва само дизайна на моделите с тънките фарове, значи не харесва дизайна на Алфа, а част от него. А пък старата Жулиета и Джулията са с толкова кръгли фарове, че по-кръгли не могат да бъдат (защото са идеално кръгли ) и според мен това са едни от най-готините алфи в историята (особено Giulietta SZ и Giulia Sprint GT), пък не може да са каже, че не са леко опуленки Да не говорим, че и други готини модели (последното ГТВ и 166) не са от най-намръщените и пак не са за боклука, даже за много хора са от най-харесваните

    Според мен наживо колата ще е супер отвън и отвътре, а няколко месеца след премиерата ще свикнем с нея и повечето хора, ще и се кефят, като на всички Алфи
    Last edited by Sm0k; 11-07-2009 at 00:02.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  13. #58
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    През 1992г. видях за първи път Алфа Ромео 155. Стори ми се най-грозната кола. Години по-късно се превърна в моята любов. Дори и сега си мечтая за една Q4
    Преди няколко години, когато излезе FL на 147 си мислех, че надали можеха да развалят първата 147 повече от това. Да, но сега мисля точно обратното.
    Както и да, това което искам да кажа е, че въпросната Милано ще стане предпочитана от доста хора, дори и тези, които я оплюват тук и сега ще започнат да я харесват.

    Лоша Алфа няма, това знам до момента

    п.с. И аз започвам да харесвам все повече и повече "грозната" 149

  14. #59
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Quote Originally Posted by RoMeO_156_GTA View Post
    Колеги допитах се до няколко приятелки и им хареса, особено едната много се изкефи Та явно се цели към жените .... Не е лоша колата и бих приел предницата , нима не харесваме коли със странни предници като 166 например . А и като излезе 147 също имаше доста критики ....

    На мен лично фаровете малко ми приличат ала Ферари даже
    Предницата и фаровете специално приличат на новото Ферари Калифорния.

  15. #60
    АлФаталист Mapтo's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив,Гpaц(Aвcтpия)
    Age
    42
    Posts
    586

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    айде да си плюем колко е отвратителна тук

    прилича на изцъклен слон, опитващ се да прилича на буболечка и т.н.
    149-ката е едно чифтосване между Lancia Delta и Audi Q5

    тонове пластмаси,монотонни фарове(като никога..)изобщо
    липса на идеи!
    Това, което отличава човека от животното е алкохолът! Животните не поркат!

Page 4 of 11 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •