Results 1 to 8 of 8

Thread: въпрос към колегите с 2,4 ЖТД

  1. #1

    Default въпрос към колегите с 2,4 ЖТД

    Колеги, колебая се между 156 и 166 с тоя мотор.И двете са по на 8 години, пробега не коментирам щото не го знам в реалност. Тестването в сервиз мисля да е задължително,но преди това искам да питам: как стоят двете като надеждност на основните системи и като разход по поддръжката? Наясно съм че двата автомобила са в съвсем различни класове, но и двата ме устройват .Моля ви да не отваряме дискусия на тема 156 срещу 166!На отзовалите се благодаря предварително!

  2. #2
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Сам трябва да си избереш кой от двата модела ти допада най-много и ще ти бъде от полза. Според мен 156 е за по-млад човек, не заради нещо друго ми ако имаш 2 деца и т.н. сам разбираш, че ти трябва по-голяма кола. А като подръжка 166 е по-скъпичка. В крайна сметка ти трябва да си направиш избора. Успех!
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  3. #3

    Default

    Благодаря! Уточнявам че няма за нищо на света да се разделям с голямата си любов 155! Просто винаги съм бил с два автомобила,а цялото ми семейство са алфаманиаци.

  4. #4
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Уточни точно с кои мотори са и двете. По принцип за предпочитане е 166-цата, но може би първоначално ще трябва да изсипеш повечко парички ама пък после 166 е доста по здрава. Все пак зависи и от състоянието на колите избери по читавата.

  5. #5
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Ако имаш повече финанси , бих ти препоръчал 166 , но пък е по-скъпа за обслужване ... Прочети тук

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...hlight=156+166

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...hlight=156+166
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  6. #6

    Default

    благодаря,приятелю,за да се реша да пускам нова тема тези неща съм ги прочел.Въпроса ми е при еднакво добре изглеждащи (читави) две машини коя ще ми донесе по-голямо изваждане от портфейла по време на експлоатация (не съм от състезателите,но и не карам като баба)?Ясно е,че визирам т.нар. от някои голфаджии консумативи при алфа - окачване,спирачки,съединител,термостати, термодатчици,сонди, катализатор ( или някакъв филтър при дизела - не съм в час ), турбина, помпа и т.н. Може би ЖТД-то има и други слаби места. За тях ми е въпроса - при коя от двете машини надеждността им е по-голяма?

  7. #7
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Двигателите са еднакви, каквото на едната това и на другата. Окачването отпред изглежда подобно, но не е и на 166 е малко по скъпо (изкарва поне два пъти повече) . Отзад има голяма разлика на 166 е бая по скъпо, вече обаче има намерени доста по евтини решения - прочети в раздела. спирачките са с еднакви накладки, но ако поръчаш за 166 излиза друг номер и естествено цената е двойна. Дисковете са с малка разлика в цената. Масления и горивният филтър са еднакви, поленовия и въздушния са други - разликата в цената не е голяма. При 166 акумолатора е по голям - по скъп.
    166 вози по меко и е по стабилна, екстрите са бая повече и е по добре шумоизолирана, фаровете са по добри, ако са 99г 156 е с пет скорости докато 166 е със шест, разликата в разхода е до 0.5 литра. 156 има дразнещи проблеми като чупещи се задни дръжки и запецващ преден бутон при мокро време, прискърцващи пласмасарии вътре, и др. 156 има по спортно усещане.

  8. #8

    Default

    gigi, 10х за точния отговор! нещо такова ме интересуваше!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •