Results 1 to 9 of 9

Thread: Въпрос за вадене на талон

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Posts
    230

    Default Въпрос за вадене на талон

    Здравейте,колеги алфисти.Направих една малка беля и имам въпрос към вас.Днес,пускайки прането в пералнята,съм изпрал един пънталон на сина ми,като всички лични документи са били останали в единия джоб...За щастие единствения пострадал такъв е талонът към книжката.Добре,че е в найлонов джоб,та щетите са малки.Само по 1-2 букви от първите му имена са размазани,но всичко друго е наред.Въпреки това той иска да ходи да си вади нов.Затова искам да питам :

    1.като отиде в кат на бюрото за вадене на първоначални документи ли да попита? И ако не там,то къде ?

    2.В какъв срок ще го направят новия талон и то бюрото за взимане на документи ли се взема?

    3.Има ли някакви глоби заради повредения стар талон?

    4.Докато ти извадят новия талон дават ли някакъв документ,с който да можеш да караш ?

    Ще съм много благодарен ако някой даде яснота по въпросите Целта на питането ми е да не му се наложи на човека да ходи 100 пъти до кат
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer '95


  2. #2
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Като идея ти подхвърлям,да кажеш, че са ти го откраднали и искаш да си извадиш нов.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  3. #3
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Информацията наистина би била полезна защото в КАТ няма кой да ти каже. Аз навремето като изкарах книжка хванах момента в който на новите шофьори със стаж до 1 година им даваха 12 точки по-малко. Та върху моя талон с химикалка е задраскано 39 и е написано 27. Един ден имах път натам и понеже никаде не пише исках да попитам понеже исках да си ми е редовен талона. Опашката беше най-малка на гишето за получаване и като попитах там обяснавайки каква е ситуацията лелката отъатре ми се развика, че това не било информация. Казах им да си гледат работата и си тръгнах. До ден днешен си карам с този талон и никъде нищо не са ми казали. На мен дори на самата книжка фолиото отгоре е тръгнало да се разлепва и една приятелка реши, че може да го разлепи в резултат на което на едно място се надигна малко от мастилото точно там където пише МВР и ЕГН-то ми. После го изрязах леко точно до там до където се беше разлепило с фино ножче. Макар, че седи в тефтерче за документи си личи, но и за това никога нищо не са ми казвали, а са ме спирали както нощем така и денем, така че не е като да не са видяли. Книжката ми е в това състояние от 3 + години насам, а талона съответно от както го имам.
    Предлагам на сина ти ако няма излишно време за губене да се откаже, защото няма смисъл. Иначе мисля, че трябва да отиде и да си изтегли номерче за гишетата на които се подава за първоначално издаване (то така или иначе други гишета за приемна на заявления за издаване на документи няма). От тук нататък процедурата е стандартна. Подава си заявлението като му дойде реда и си чака съответното време на поръчката която е пуснал. После го получава от там от където се взимат новоиздадени документи (и за това няма друго гише). А за временния документ....мисля, че докато не му издадат новия стария талон си седи в него и го връща, чак като си вземе новия. Все пак това е напълно валиден талон.
    The greatest of all scientific hobbies!

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Posts
    230

    Default

    Благодаря ти за информацията !! Ако оставят стария талон в тебе,а не го прибират, значи няма защо да бърза да подава
    Last edited by goro; 09-07-2009 at 21:54.
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer '95


  5. #5
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Ами там е работата, че не съм сигурен дали го оставят в теб, но така или иначе 100% ти издават временен талон. Няма да те оставят така без никакъв документ, но мисля, че системата е както ти писах в предния си пост. На дали ще се вкарват чак в такива филми да ти го вземат, да ти дадат временен после да ти го вземат него и да ти дадат новия
    The greatest of all scientific hobbies!

  6. #6
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Мога да ти предложа нещо, както си направих аз с повечето документи. Отиди и ги ламинирай, няма опастнос от намокряне и намачкване.
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

  7. #7
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    Аз имах случай на изпран талон, ама беше станал само на зелени топчета. За 15 мин в КАТ ми издадоха нов без глоба. 2 или 3 лв беше таксата.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  8. #8
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Kолега, карай си така, мисля, че няма да има проблеми - колата винаги може да се провери, а ти талон си имаш.. (отделен въпрос е в какво състояние)
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  9. #9
    Запален алфист SPEEDY-SD's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    148

    Default

    Quote Originally Posted by lyuboo View Post
    Мога да ти предложа нещо, както си направих аз с повечето документи. Отиди и ги ламинирай, няма опастнос от намокряне и намачкване.
    Съгласен и аз така направих и не съжалявам.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •