Results 1 to 13 of 13

Thread: 2 Въпроса за хидравликата ?

  1. #1
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default 2 Въпроса за хидравликата ?

    Ами не съм много сигурен дали и 2та ми въпроса са свързани с хидравликата, но не разбирам много и аз лично мисля че са точно за нея.


    1. Значи като навивам волана на место се чува един звук наподобяващ скърцане - каква би могла да бъде причината ? Забравих да спомена, че също така при пълен ляв/десен се чува звук подобен като на пръскалките за чистачките и има извесно колебание в оборотите (падат под нормалните)

    2. На прав участък, когато пусна волана би трябвало колата да върви направо (поне до колко знам) - При моя случай колата започва лекичко да се изнася в дясно - съответно какъв е проблема и как да се оттърва от него ? (Ако има такъв разбира се)

    п.п. Дано да съм обяснил точно! И се извинявам ако са някави елементарни неща, но отново ще спомена че не разбирам от автомобили. Знам, че ако има нещо нередно в темата админите ще се погрижат да ми кажат как би трябвала да бъде. Благодаря на отзовалите се предварително !
    Last edited by RahzeL; 10-07-2009 at 03:23.
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    1. Е характерен за Алфите да им свири помпата на хидравликата и това се счита за нормално за 10+ годишна кола.
    2. За реглаж на предницата си и то задължително, защото може да има сериозни последствия.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  3. #3
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Ами характерно е щото никой не сменя маслото на хидравликата за 10 години вътре става бъркоч.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #4
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Ами характерно е щото никой не сменя маслото на хидравликата за 10 години вътре става бъркоч.
    ..и много често като го смени на 11 година новото отмива шлаката и се почват едн течове я от помпата я от цилиндърче ...
    Alfa 155 2.0 16v

  5. #5
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by RahzeL View Post
    Ами не съм много сигурен дали и 2та ми въпроса са свързани с хидравликата, но не разбирам много и аз лично мисля че са точно за нея.


    1. Значи като навивам волана на место се чува един звук наподобяващ скърцане - каква би могла да бъде причината ? Забравих да спомена, че също така при пълен ляв/десен се чува звук подобен като на пръскалките за чистачките и има извесно колебание в оборотите (падат под нормалните)

    2. На прав участък, когато пусна волана би трябвало колата да върви направо (поне до колко знам) - При моя случай колата започва лекичко да се изнася в дясно - съответно какъв е проблема и как да се оттърва от него ? (Ако има такъв разбира се)

    п.п. Дано да съм обяснил точно! И се извинявам ако са някави елементарни неща, но отново ще спомена че не разбирам от автомобили. Знам, че ако има нещо нередно в темата админите ще се погрижат да ми кажат как би трябвала да бъде. Благодаря на отзовалите се предварително !
    Нормално е в крайно положение да ти падат оборотите,все пак налягането тогава е най-голямо (около 250 бара ако не се лъжа).Хидравликите на нашите коли са си малко шумни,така че ако не е нещо много смущаващо карай и не го мисли.
    За дърпането надясно бих те посъветвал първо да си провериш налягането на гумите и след това ако има нужда да отидеш на стенд.
    Успех!
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  6. #6
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    ..и много често като го смени на 11 година новото отмива шлаката и се почват едн течове я от помпата я от цилиндърче ...
    Шлака не е много коректно да се нарече, това не са заварки. Тия теории дето не се сменя щото ще стане по-зле не са сериозни

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #7
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Значи ще проверя гумите и ако там всичко е наред одивам на реглаж ?
    И сега да сменям ли маслото на хидравликата или не ?
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  8. #8
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Смяната на маслото е разбира се нещо полезно,но в твоя случай си мисля,че имаш проблеми или в шарнирите или в лагерите на макферсоните.Аз залагам на макферсоните!Усиления вой от помпата говори за трудно въртене на колелата,а това се получава главно от шарнири и въпросните лагери.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #9
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Аз мисля че са по-скоро шарнирите, щом скърца. Ако са макферсони, ще се чува пукане, воланът ще е тежък и ще отпуска отведнъж.

    Но което и от двете да е, колега, щом не разбираш задължително иди на сервиз за проверка на ходовата част и евентуално реглаж.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  10. #10
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Аз мисля че са по-скоро шарнирите, щом скърца. Ако са макферсони, ще се чува пукане, воланът ще е тежък и ще отпуска отведнъж.

    Но което и от двете да е, колега, щом не разбираш задължително иди на сервиз за проверка на ходовата част и евентуално реглаж.
    Тази проверка възможна ли е при Лисан ?
    И да попитам изникна ми още 1 проблем. Като дигна над 100км колата почва да "куца" получава се едно треперене в купето се едно карам по павета... Каква може да е причината ? Казаха ми че така се получавало от изкривена джанта, но аз съм с стоманени а доколкото знам те по трудно се кривят а и уш се пазя от дупки и препядствия.
    Last edited by RahzeL; 11-07-2009 at 15:14.
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  11. #11
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by RahzeL View Post
    Тази проверка възможна ли е при Лисан ?
    Ами звънни му и го питай

    Quote Originally Posted by RahzeL View Post
    И да попитам изникна ми още 1 проблем. Като дигна над 100км колата почва да "куца" получава се едно треперене в купето се едно карам по павета... Каква може да е причината ? Казаха ми че така се получавало от изкривена джанта, но аз съм с стоманени а доколкото знам те по трудно се кривят а и уш се пазя от дупки и препядствия.
    Трудно е, но не невъзможно Сигурно имаш крива джанта. Иди на гумаджия да ги врътне.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by RahzeL View Post
    И да попитам изникна ми още 1 проблем. Като дигна над 100км колата почва да "куца" получава се едно треперене в купето се едно карам по павета... Каква може да е причината ? Казаха ми че така се получавало от изкривена джанта, но аз съм с стоманени а доколкото знам те по трудно се кривят а и уш се пазя от дупки и препядствия.
    баланс
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm

  13. #13
    запален алфист kumat's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    16

    Default

    няма просто от какво друго да е
    на гумаджия трябва да отидеш за да види коя джанта е крива и да я изправи

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •