Results 1 to 8 of 8

Thread: лек проблем....с фара

  1. #1

    Default лек проблем....с фара

    Колеги искам да попитам наскоро ми се пукна стъклото на десния ми фар...И си порачах нов на ДЕПО обаче моите фарчета са с ел.регулация..а новият ми фар е механично регулиране на светлината...въпроса ми е мога ли да си зема моторчето за регуриране на старият ми фар и да го сложа на новият ми фар....стават ли и ако става как лесно ли е?
    Last edited by mordohy; 13-07-2009 at 08:37.
    Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP + Chip
    Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

  2. #2
    Captain Slow LeoVin4i's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    467

    Default

    Може да смениш само стъклото. Иначе доколкото съм виждал на оригиналните фарове си има място за моторчетата.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TS
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer - ex
    Audi A4 1.9 TDI

  3. #3

    Default

    може да взема рефлектора сас лупата и стаклото от новият фар...и да си ги сложа на старото задно тяло на фара....мн трудно се разделя стаклото от пласмасата...направо ме страх да барам....
    Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP + Chip
    Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by KalinAlfista View Post
    може да взема рефлектора сас лупата и стаклото от новият фар...и да си ги сложа на старото задно тяло на фара....мн трудно се разделя стаклото от пласмасата...направо ме страх да барам....
    Според мен си смени само стъклото че тия Депо не са свет(лично мнение ползвал съм Депо)!То не че оригиналните са много издръжливи но ако ти е здрав оригиналния фар те съветвам да си смениш само стъклото отлепя се лесно като го нагрееш аз лично съм го правил!
    Fiat Punto 1.2 75 ELX
    EX-Alfa Romeo 146 1.9JTD Diesel surprise
    EX-Alfa Romeo 155 2.0 8V
    EX-Fiat Bravo 1.6 16V Sx

  5. #5

    Default

    мерси колега мисля да те послушам.....търсих само стъкло няма. Не се продава....
    Last edited by mordohy; 12-07-2009 at 10:17. Reason: отново
    Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP + Chip
    Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

  6. #6
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Стъклото се отделя много лесно. С шпатула и умерено натискане се разлепва от пластмасата. Внимавай като махаш щипките - подпъхва се откъм пластмасата, а те откъм стъклото - личен горчив опит
    Не ти препоръчвам да сменяш и рефлектора, щом ще слагаш от Депо. Само стъклото е най-чистия вариант. КОгато отвориш фара, смени и водачите - така и така си го отворил. Потърси постовете на Phoenix за лесна направа на водачи от планка и болт. Има и снимки, и малко чертежче с размерите на детайлите

    В тази тема към средата е това, което ще ти трябва
    Last edited by trustworthy; 12-07-2009 at 10:13.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  7. #7

    Default

    мерси колега така ще сменя стъклото ще го нагрея малко и така по лесно може би ще го извада проклетот стъкло...ще се пробвам и водачите....
    Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP + Chip
    Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

  8. #8

    Default

    моля колегата модератор да изтрие темата въпроса е преклучен...МЕРСИ


    А аз мерси , колега,че откри буквата "Ч" Сега ако откриеш и къде е "Ю" ще черпя на Феста или където и да е!


    Поздрави-Мордохай!
    Last edited by mordohy; 15-07-2009 at 01:13.
    Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP + Chip
    Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •