Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: смяна карета

  1. #16

    Default

    Колеги, някой има ли идея това от какво може да се е получило?
    Предполагам когато съм сменял карето и съм натискал полуоската надолу е опирала там, докато съм го удрял?
    Свалих колелото, за да огледам понеже преди няколко дни ми се появи едно щракане вдясно като от каре, но беше постоянно, дори и когато колата се движеше направо, без значение на скорост или на свободна.
    Бях си на 15-тина км. от вкъщи и се надявах да ме прибере.
    Карах така околу 10-на километра, след което щракането изведнъж изчезна и повече не се появи.
    Като се прибрах вдигнахме колата на крик, но не свалихме колелото-всичко изглежда наред, само скобата на маншона я няма. Помислихме, че скобата се е отхлабила и тя е тракала, докато накрая е паднала.
    Взех друга скоба и днес реших да я слагам.
    Оказа се, че старата си е там, а маншона е скъсан.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2014-05-23 14.34.36.jpg  
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  2. #17
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    От натискане или блъскане е станало това...
    Щракането може да е външното каре.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #18

    Default

    Да, и аз стигнах до извода, че е от натискане.
    Материала е доста мек и се огъва лесно с клещи.
    Не вярвам щракането да е от външното-сменено е януари тази година и от тогава да са изминати около 1000км.
    Освен това се чуваше постоянно, без значение дали е на скорост, на свободна и колата се движи направо.
    Сега като изчезна щракането не се чува дори при тръгване с пълен ляв или десен с доста газ.
    А по принцип разбито външно каре се чува точно тогава.
    И сега, за да сменя скъсания маншон трябва или пак да вадя външното или полуоската заедно с вътрешното?
    Тая кола толкова време не ми беше правила никакви проблеми, сега се събраха няколко наведнъж
    ПП:
    А дали заради скъсания маншон не са влезли боклуци/камъчета и след няколко километра да са "излетели" с греста?
    Last edited by hsr; 23-05-2014 at 16:53.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  4. #19

    Default

    Така....днес реших да сменям скъсания маншон.
    Външното каре излезе много лесно. Оказа се, че зегерката, която го държи я няма. Намерих я счупена и залепнала за вътрешността на маншона.
    Смених скъсания вътрешен маншон, без да свалям карето и спрях до там. Някой може ли да подскаже откъде мога да намеря такава зегерка?
    Едва ли ще я има по магазините за авто части.

    Edit:
    Поразрових се из нета и разбрах, че такива зегерки имало в магазините за крепежни елементи, а също и в тези за лагери и семеринги.
    Това обаче в големите градове.
    А понеже при нас няма, ми хрумна да питам по сервизите-нали сменят карета, а новите си идват комплект (т.е. старите са им излишни)
    Предполагам повечето не ги пазят, но може някъде да ми излезе късмета.
    Дадоха ми тази и след малко свиване с менгемето стана.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails зегерка.jpg  
    Last edited by hsr; 19-06-2014 at 11:44.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •