Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 45 of 45

Thread: моята версия на разпънка

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by pacho_kardana View Post
    Аз съм много доволен от 156цата в завой с 80км е мн устойчива..а относно разпънките според мен няма как да ги усетиш на пътя на писта е друго..
    Ний по завоите ръчкаме със 120, затва ни трябва......
    За това дали разпънката върши работа - последната ми "англичанка" я взех с Момовата предна разпънка, и на път от СТЗГ за Априлци през Шипка(любимия ми участък за фиеста), на отиване карах със, на връщане я махнах - аз още мое да не моем да намираме горна мъртва точка, но със сигурност моем да фащаме и най малката промяна в поведението на колата, и мога кажа с чиста съвест че стабилноста се увеличава значително, предницата става по приятна за управление.......ся това не е панацея дето да вдигне скороста в завоя с 30кмч, но определено си струва......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #32
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by pacho_kardana View Post
    Аз съм много доволен от 156цата в завой с 80км е мн устойчива..а относно разпънките според мен няма как да ги усетиш на пътя на писта е друго..
    е нали виде какво бях написал че мислех че няма разлика докато не я махнах и колата почна да не дозавива във завоя и чак тогава усетих разликата
    ако вчера си взимал завой със 100 след като я махнеш със 80 трудно се взима


    НО , пак да кажа НОО

    ако икачването - пружини и амортесиори носачи и .... не са във час не си мисли че ще усетиш разпънката
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  3. #33
    Диагноза JTD... pacho_kardana's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    643

    Default

    Аз съм си доволен от спортното окачване и ми стига..няма да споря..съглясен съм с вас!

    Бог прощава JTD-то НЕ!

  4. #34
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by bager View Post
    Е да, ама ако напълниш багажника с музика, плажни чадъри, федърбал, въдици, спални чували, кутия с инструменти и...не си спомням още какво (останалото слагам на задната седалка), става доста по стабилна!

    п.п.От разпънката има нужда наистина само при агресивно каране. При пенсионери като мен и Профа няма никаква полза.
    За Профа или добро или нищо.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  5. #35
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Може би вече стана една година след като сложих разпънка и нямам намерение да я махам. Преди без нея Девненския баир с големия завой го качвах със 120-130км/ч, след като я сложих 150-160км/ч не са никакъв проблем. С амортисьори Кони FSD съм, 16-ки джанти. Разликата веднага я усетих, но не като стабилност а повече като директност във волана.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    Искам и аааааааааааз

  7. #37
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by k1lcone View Post
    Искам и аааааааааааз
    какво искаш ???

    ---------- Post added at 13:47 ---------- Previous post was at 13:45 ----------

    за 156 еи така изглежда и има и предна и задна

    имам човек във асеновград дето да ти я напвай
    той ми е правил генерацията и колекторите на моята

    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  8. #38
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by pacho_kardana View Post
    Аз съм си доволен от спортното окачване и ми стига..няма да споря..съглясен съм с вас!
    JTD-o със спортно окачване ли е ?
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  9. #39
    Диагноза JTD... pacho_kardana's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by diapper View Post
    JTD-o със спортно окачване ли е ?
    Да!Заводското му най-високия вариант на спортно окачване..понеже ми казаха че има 3 нива и моето е 3то!

    Бог прощава JTD-то НЕ!

  10. #40
    Старши алфист lulin racing's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    SOFIA/LULIN
    Age
    35
    Posts
    959

    Default

    Quote Originally Posted by mitaka_cs View Post
    Да бе...за лунни кратери се правят разпънките
    Просто при взимане на завой с висока скорост много коли без разпънки са нестабилни заради усукването на цялото купе...

    Пример: Алфа 155 се кълчи, скърца и усуква дори при обратен завой с нормална скорост(от опит знам), а да не говорим какво се случва ако се влезе в обратен завой с изкачване с по-висока скорост(например на Витоша)

    П.П: на Типо базираните...може би без 156/147 освен разпънка/и им трябва и твърдо окачване.

    Това са напълно необосновани глупости!Ако тая 55-ца е била цялата ръждива като Орелче може и така да е било... лош късмет при покупката. Ела да покараш мойта да видиме дали при обратен завой на витоша ще се разскърца или пък дали се кълчи в завой! За съвсем пресен пример мога да ти дам онзи ден с пътя ми до Самоков. Тоя модел 155 влиза супер нормално и излиза със скорост от 120/130 км/ч ,а предполагам си пътувал до там Поздрави и трябва да се добавят факти към нещото,за което твърдиш,че е така.


    155 2.5 V6
    Passat 2.5 TDI 180hp highline

  11. #41
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by lulin racing View Post
    Това са напълно необосновани глупости!Ако тая 55-ца е била цялата ръждива като Орелче може и така да е било... лош късмет при покупката. Ела да покараш мойта да видиме дали при обратен завой на витоша ще се разскърца или пък дали се кълчи в завой! За съвсем пресен пример мога да ти дам онзи ден с пътя ми до Самоков. Тоя модел 155 влиза супер нормално и излиза със скорост от 120/130 км/ч ,а предполагам си пътувал до там Поздрави и трябва да се добавят факти към нещото,за което твърдиш,че е така.
    Мини през голяма бабуна под ъгъл първо с едната предна гума и слушай как корите на вратите скърцат и обират луфта, когато две от гумите по диагонал са на бабуната, а другите две са наравно! Най е готино като вътре има 5 човека, а отзад 60 кила багаж!
    Друго интересно предложение...вдигни я на крик максимално(с нейния си) от едната страна отзад с отворени 4 врати и се разходи после да й ги затвориш да видиш каква изненада те чака!
    Нямам зор да ти карам колата, но ако настояваш...
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    ако някой може да ми даде такова нещо да го пробвам да вида дали пак ще недозавива на един завой и ако има разлика ши купа и ши черпа

  13. #43
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Като един лаик искам до попитам. Ако от тази тръба имаше такава голяма полза нямаше ли да я слагат серийно? Още повече, че колегата с печката твърди, че неговата кола е с най-високият клас спортно окачване, а няма такава разпънка- аз си мисля, че в заводски условия тази тръба ще има изключително ниска стойност за да се икономисва от нея.
    Last edited by BLUE1; 25-07-2009 at 12:17.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  14. #44

    Default

    ...
    Last edited by pooh; 12-02-2015 at 12:34.

  15. #45
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by lulin racing View Post
    Това са напълно необосновани глупости!Ако тая 55-ца е била цялата ръждива като Орелче може и така да е било... лош късмет при покупката. Ела да покараш мойта да видиме дали при обратен завой на витоша ще се разскърца или пък дали се кълчи в завой! За съвсем пресен пример мога да ти дам онзи ден с пътя ми до Самоков. Тоя модел 155 влиза супер нормално и излиза със скорост от 120/130 км/ч ,а предполагам си пътувал до там Поздрави и трябва да се добавят факти към нещото,за което твърдиш,че е така.
    не си прав 155 цата се кълчи във завоя това че не ти скърца и не ти тропа не значи че не се усуква
    аз поне на моята забелязвам кога се усуква тъй като бравата ми е хлабава и врата не се затваря плътно и при завой конито я държи на пътя но понякога вратата прихлопва - което е признак че купето се усуква
    за пунтото важи същото със разпънката му бях свикнал после я махнах да да я копирам и започна да ендо леко недозавиване - стана по мека във завоя
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •