Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: Кормилна рейка.Ремонт и капани

  1. #16
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Да използвам темата за още малко въпроси.Рейката на колата е протекла.През 7-8 дена нивото на маслото намалява и доливам по малко.Защо се получава така?Забелязах,че капе върху скоростната кутия и от там върху ауспуха.Къде ще е избило,от въпросната семеринга,която така и не успях да схвана конструкцията й?
    И заради това намерих механична от Спринт.Само че я сравнявах с хидравличната от предишната ми 33 и на две места несъвпада.Първо мястото където рейките се захващат за кормилото се разминава с 2-3см.При механичната е по-навътре. И второ същия "прът"(не съм сигурен как се произнася)които се захваща за кормилото има различни по-големина жлебове.При спринтовата са по-едри. Та маи няма да стане размяната.
    Имам и още една рейка която не е имала никакви проблеми докато се използваше-от миналата ми 33.Но има следи от пожара.Някои метални тръби са обгорели и на места имат лека ръжда.Но днес я намазах малко с грес и си се движе добре.Та се чуда дали нестава и да я сменя с протеклата.

  2. #17
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Много се чуда коя рейка да остане-протеклата,механичната или преживялата пожар.Ако може някакви насоки да ми дадете.

  3. #18
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Най-добре си смени семерингата на протеклата. Порови в нета! Има магазини, които продават семеринга за рейки.Държат на голямо налягане. Нашата е 35х25.
    Ако не държиш на сервото-слагай обикновената! Тя има и по-малък радиус на завиване.
    Това са ти двата варианта.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #19
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    За съжаление, моят опит с тейките на 33 е показал, че последното място откъдето протичат е семерингът. Най-често рейката протича отвътре и избива през маншоните. Тогава вече си иска рейкаджия и рециклиране.

    Та най-сигурният вариант е механична. Лошото там е, че ако всичко не е наред с лагерите на макферсоните воланът става доста тежичък. Също става тежък и с гуми над 195 ширина.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  5. #20
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Ще ми се механичната да сложа.Но като я сравнявах с хидравличната,захващането за карето на волана се пада 2-3см. страни,спрямо мястото на хидравличната.И зъбците на механичната са по-едри.Да не би да трябва да сложа друго каре на волана за да пасне?

  6. #21
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Triptih View Post
    Ще ми се механичната да сложа.Но като я сравнявах с хидравличната,захващането за карето на волана се пада 2-3см. страни,спрямо мястото на хидравличната.И зъбците на механичната са по-едри.Да не би да трябва да сложа друго каре на волана за да пасне?

    Трябва ти прът с карета от кола с механична рейка. Конзолата, която се движи нагоре надолу е същата.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  7. #22
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Ясно благодаря за пояснението.Значи не е както си мислех-сваляш и слагаш другата.Когато намеря пръта ще се сменя.

  8. #23

    Default

    Колеги не намирам подобна тема на моята и за това да не отварям нова от същото естество си позволявам да пиша тук. Проблема ми е така да се каже ОКОЛО рейката. Имам Алфа ГТВ всичко и е здраво - рейката няма теч нито пробив, помпата е здрава, тръбите са здрави, няма луфтове никъде, единствения теч които намира майстора е от някакъв маркуч на помпата на хидравликата към рейката. В този маркуч има много малка дупчица която като загрее колата и започнем да въртим волана и вдигне оборотите започва да капе хидравлично масло. Молбата ми е ако някои е сменял този маркуч да ми обясни как да стигнем с майстора до него, без да сваляме буквално двигателя и дали може да намерим само маркуча за да го сменим. Ще съм ви много благодарна ако помогнете че колата е в бокса вече седмица и умуваме как да свалим този маркуч за да го сменим. МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ!

  9. #24
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by kam4o_lom View Post
    Колеги не намирам подобна тема на моята и за това да не отварям нова от същото естество си позволявам да пиша тук. Проблема ми е така да се каже ОКОЛО рейката. Имам Алфа ГТВ всичко и е здраво - рейката няма теч нито пробив, помпата е здрава, тръбите са здрави, няма луфтове никъде, единствения теч които намира майстора е от някакъв маркуч на помпата на хидравликата към рейката. В този маркуч има много малка дупчица която като загрее колата и започнем да въртим волана и вдигне оборотите започва да капе хидравлично масло. Молбата ми е ако някои е сменял този маркуч да ми обясни как да стигнем с майстора до него, без да сваляме буквално двигателя и дали може да намерим само маркуча за да го сменим. Ще съм ви много благодарна ако помогнете че колата е в бокса вече седмица и умуваме как да свалим този маркуч за да го сменим. МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ!
    А това ГТВ коя година е? От кое поколение? Трябва малко по-подробна информация за колата за да може да се насочи човек. Винаги има значение и с какъв мотор е колата.

    По принцип рейките на коли с боксерни мотори нямат нищо общо с рейките на на останалите италианки. Рейката на 33/Сюд/Спринт/145/6 боксер са без вътрешни накрайници и имат съществени разлики с рейките, които имат вътрешни накрайници.
    Last edited by Bobi_33; 27-05-2013 at 20:31.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  10. #25

    Default

    Първо да се извиня че съм сбъркала темата и не съм писала в тема за ГТВ едва сега намерих подобна Все пак ако някой може да помогне ще е добре - Alfa Romeo GTV, t-spark, януари 2000г. 1.8 мотор, този маркуч се намирал някъде около двигателя. Ще преместя въпроса си към ГТВ темите.
    Last edited by kam4o_lom; 28-05-2013 at 10:47.

  11. #26
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by kam4o_lom View Post
    Първо да се извиня че съм сбъркала темата и не съм писала в тема за ГТВ едва сега намерих подобна Все пак ако някой може да помогне ще е добре - Alfa Romeo GTV, t-spark, януари 2000г. 1.8 мотор, този маркуч се намирал някъде около двигателя. Ще преместя въпроса си към ГТВ темите.
    E маркуча на твоето ГТВ го знам, става освен от ГТВ също и от всяка 145/6, която е с Т.Spark мотор, говорим за маркуча от хадравличната помпа до рейката, дефакто маркуча за високо налягане.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •